DUZE SPALANIE _ DUZO ZA DUZE!!!!

Tu zamieszczamy problemy oraz pytania dotyczące instalcji gazowych

DUZE SPALANIE _ DUZO ZA DUZE!!!!

Postprzez mir 1 lut 2008, o 21:26

Kupilem sobie omege jakies 3 miesiace temu. Rocznik 2000 z 2l silnikime 20xev. Niestety bydle duzo pali. Duzo za duzo. Ni jak nie pasuje to do opisow ludzisk odnosnie spalania. Oczywiscie silnik chodzi b poprawnie. Powiem ze z jego pracy jestem b zadowolony.
Na benzynie spalal przy 4 osobach bez dod ilosci bagazy ok 10 l w trasie (jazda ok 100-130 na godizne) bez pilowania, przy jezdzie 130-160 - 11 L na setke. Wyniki wyszly z trasy tam i spowrotem 440km w jedna strone.
Jesli chodzi o miasto (jezdzilem na zimnym silniku po 10km) i tak w kolko az do zrobienia ok 100km. Pod korek dolewalem ok 20L. test oczywiscie powtorzyklem kilka razy.

Miesiac temu zalozylem sekwencje LPG. Dziala wydaje sie bez utraty mocy. Chodzi bez problemowo. TOMASETTO z komputerem STAG 300 dla wtajemniczonych.
Zrobilem juz na niej ok 3500km. Jak dotad spalanie jest o ok 20% wiesze. Miast i tylk miasto wyszlo mnie 24L gazu/ 100 - tyle dolalem do maksa. i w trasie 12 lub 13 przy pelnym obciazeniu 4 os i maks zaladowany.

Cieszy mnie jedynie to ze jest taniej niz bylo do tej pory ale oczekiwalem powiedzmy 10-11w trasie i maks 15-17 w miescie.

Oczywiscie tryb mieszany wychodzil mnie posrednio ok 14-17L na stowke.

Pytanie czy macie pojecie dlaczego to bydle tyle zre. Nikomu jak znam nie zre az 20 /20kilka w miescie.
mir

Postprzez mgyz 1 lut 2008, o 21:43

Cos mi tu smierdzi... gazem ;-)
wyglada na to, ze caly czas jezdzisz na bogatej mieszance. Check engine nie wywala Ci na zegarach (oby tylko gaziarz nie odcial go przy pracy na gazie) ? Trzeba by podpiac komputer pod sterownik gazu i sprawdzic ustawienia. Moze nie byla przeprawadzona kalibracja/nauka pracy na gazie. Trzeba zobaczyc czy sonda lambda w ogole pracuje.
A gaz nie spierdziela gdzies bokiem, sprawdzales szczelnosc instalacji? Zobacz jakie jest wskazanie na manometrze przy butli jak bedziesz zostawial na noc i porownaj z cisnieniem jakie bedzie nastepnego dnia.
_____
mgyz
mgyz
Administrator

Twoja Omega: e39 M54B30 kombi '03

Postprzez wolf 2 lut 2008, o 07:00

no ale beny też łyka 20...czyli to nie wina gazu,tyle to bierze 3.0 z pedałem nonstop w podłodze,a sonda napewno sprawna?
wolf

Postprzez Brayan 2 lut 2008, o 08:14

Wolf ma racje , ni ema co szukać winy w gazi eskoro benzyny pali 20, palenie 10-20 wiecej gazu niz benzyny to norma. Tylko problem jest gdzie indziej.
Ja jeżdze po mieście po 2-3 km i mieszcze sie w 3,0 w 18 litrów, wiec o niedogrzaniu też nie ma co mówić .
Brayan

Twoja Omega: X30XE+LPG'95/C30SE'91/C30LE'87

Postprzez pawel216 4 lut 2008, o 23:51

Zobacz jak kat wyglada. I sonda podejrzewam padnieta. Sonda podczas jazdy czyta ale na postojach zalewa. smiedzi benzyna na postoju z tlumika albo az gaz szczypie w oczy jak sie nachylisz ?? Wiec podjerzewam ze sonda jest padnieta tylko ze 5v kosztuje nie mało.
pawel216

Postprzez biszek 5 lut 2008, o 08:29

jak przeplywka zaczyna padac to tez zuzycie idzie w gore , przy niskich obrotach moze byc ok , ale na wyzszych rosnie spalanie , przynajmniej u mnie tak bylo , az w koncu padla calkiem i blad pojawil sie na kontrolce :)
z tym ze wczesniej komp tez wywalal 73 albo cos tam
biszek

Postprzez Div 6 lut 2008, o 00:51

popieram tezę sondy lambda.
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Jest może 200km, dalej wieje nudą.....
Div

Twoja Omega: Senator 30neT

Postprzez MIX 15 lut 2008, o 11:41

Witam

Miałem podobny przypadek z moją omegą \ B 2.0 16V \.Spalanie na poziomie 16-18 L. Po zamontowaniu instalacji gazowej spalanie na poziomie 20 L !!!. Zjeździłem wszystkie możliwe warsztaty. Wymieniłem zgodnie z sugestią mechanika sondę lambda, komputer, wszystko bez zmian. A przyczyna tych wszystkich dolegliwości była bardzo błaha. Brak dostatecznej masy na silniku. Nikt tego wcześniej nie stwierdził w żadnym warsztacie. po zakupieniu 2 przewodów masowych \miedzianych\ i ich zamontowaniu. S :-) palanie na poziomie
7-10 l benzyna w zależności od jazdy i 13L gaz.

Pozdrawiam wszystkich
MIX

Powrót do LPG