omega 2.0 2.2 dti

Tutaj polecamy bądź krytykujemy znane nam warsztaty, z których korzystamy bądź z których usług już zrezygnowaliśmy

omega 2.0 2.2 dti

Postprzez mikall86 26 maja 2010, o 00:33

Witam, jestem nowy na forum, chciałbym poznać innych maniaków marki:) Zamieszczam ten post ponownie na życzenie kolegów którym przeszkadzała jego poprzednia lokalizacja:)
Moja przygoda z omega zaczęła się 4 lata temu gdy w końcu nazbierałem kasiórki i za 10tyś kupiłem moje marzenie:) była to 2.0 v8 w gazie1996 wszystko fajnie tyle ze koleś co zakładał gaz podłączył mase do reduktora który po pewnym czasie sie obluzował i gaz padł, wydałem majątek około 1800 na znalezienie tak prostej przyczyny:) wymiana świec, kabli, cewki itd...Któregoś pieknego dnie zadzwonił tel i obcy głos powiedział" bardzo podoba mi się pana omega, ile pan za nią chce:) dolary mi zamigotały i odparłem 11tyś do ręki:P i poszła...:( kupiłem megan w dieslu 102KM i było zajebiście tyle że to nie omega:( szybko się z nią pożegnałem i pojechałem po ome 1998 2.0 dti wykartkowałem 12tyś 12.10.2008:) było niby zajebiście... Dziś wiem że to największy błąd życia:( z początku spokojnie bo to nowe auto itd później przekonałem się że to auto to porażka, zbyt mało mocy na tą masę:( przy mojej jeździe 9-12l ON!!! potrafię zejść do 6.5-7 ale to nie jazda:( Jeżeli chodzi o sam silnik nie ma tragedii, naprawdę nic tam się nie dzieje a mam 205000km. Tragedią jest układ chłodzenia, po kilku miesiącach nawaliła chłodnica, no dobra zdarza się... później kolejna i kolejna!!! Ku>>>!!! każda po 350-400 używana 1200pln na nic! wczoraj znów... kolejna, już się gubię ile ich było:( znam już wszystkich fachowców w promieniu 70km. Największy problem jest taki że mam wersje bliźniaczą z 2.2 dti niska, długa chłodnica z intercoolerem na górze:( z racji tego że jest to model wycofany z produkcji od 2003 cena chłodnicy nowej w ASO sięga 1600pln jeżeli wogóle uda sie ją dostać:( a na allegro jest nie osiągalna:( Poznałem temat od podszewki, wymiary rdzenia to 670/390/40mm dowiedziałem się od znanego mi fachowca że kupno starej "dobrej'' chłodnicy to oszukiwanie siebie samego i portfela, każda pęka przy 200tyś a każda omega tyle ma przejechane:( Plastikowe boczki (wanny, rynny) są z kiepskiego materiału i nie wytrzymują więcej! przez 1.5 wydałem tyle że miałbym nową i auto które jedzie a nie stoi przed domem:( alternatywą jest firma KONARSKI Z WARKI na allegro znalazłem jego chłodnice do 2.0 2.2 dti (ciężko bo dał kiepską ścieżkę dostępu, ale idzie znaleść) za 650 CAŁĄ Z ALUMINIUM nie wiem jak mu to się połaca? Darobienie jednego boku w zwykłym warsztacie to 300-400pln, jeżeli wogóle ktoś się podejmi:( Rdzeń jest bardzo drogi a gdzie robocizna i reszta materiału:) Musze jednak przyznać że chłodnica wygląda na wykonaną zajebiście i solidnie, nie odbiega od oryginału jeżeli nie jest lepsza:)wczoraj zamówiłem i zobaczymy, napewno podziele się opinią:P a tu macie nr do sklepu Konarskiego Warka: (048)667 20 01 Warszawa: (022) 8449833 Pruszków (022) 7599514 mam nadzieje że udało mi się komuś pomóc Pozdrawiam!!!
mikall86

Re: omega 2.0 2.2 dti

Postprzez KAFARMAN 26 maja 2010, o 00:40

mikall86 napisał(a):Zamieszczam ten post ponownie na życzenie kolegów którym przeszkadzała jego poprzednia lokalizacja:)

Świetnie
Coś jednak z treści usunąłeś ;-) ]
mikall86 napisał(a):nie jest to żadna reklama,

gross57 napisał(a): urzekla mnie Twoja historia..
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez mikall86 26 maja 2010, o 09:30

No można powiedzieć że poddałem go małej reedycji:P Pozdrawia:)
mikall86

Postprzez mikall86 16 sie 2010, o 21:04

Moi drodzy zamieniłem opla na seata 1.9 110 km i nie żałuje!!! omega 2.0 dti to paliwożerna, awaryjna porażka!!! moja poszła do komisu!!! Uwaga auto stoi w miejscowości ŻUROMIN!!! omijać z daleka Wiśniową omege sedan:) pozdro!!! :!:
mikall86

Postprzez gross57 16 sie 2010, o 21:34

mikall86 napisał(a):Uwaga auto stoi w miejscowości ŻUROMIN!!! omijać z daleka Wiśniową omege sedan:) pozdro!!!

hehehe, coz za szczerosc :lol:
Obecnie w Brnie
areua jaiba
gross57

Twoja Omega: jakies A w dalekich planach

Powrót do Warsztaty, Serwisy