Moja radość;]

Pochwal się swoim autkiem bądź zaprezentuj postępy prac nad remontem Twojej Omegi

Re: Moja radość;]

Postprzez minimetr 12 lip 2007, o 10:33

A ja bardziej opowiadałbym się jednak za wersją Brayan'a. To końcówka roku (30 pażdziernik dokładnie) więc może wbili już że to '96 rok. Dziś bede badał jeszcze tą zagadke :-|
minimetr

Postprzez bc30se 12 lip 2007, o 10:39

co ty... 2 miesiące przed końcem roku??? kiedy jeszcze rocznik modelowy 95 był na stanie.
bc30se

Postprzez PWS 12 lip 2007, o 10:40

Ja natomiast u nas znalazłem coś takiego, w numerze VIN widnieje litera S to jest rok 1995, a w książce serwisowej i w innych papierach data sprzedaży samochodu to 8.11.1994, a data rejestracji to 2.2.1995. Kurde a VINie widnieje ewidentnie rok 1995. Czyżby to były te stany magazynowe co mówił BC ???
PWS

Postprzez Robert 12 lip 2007, o 10:55

Ale w 96 chyba nie bylo wywinietej maski i nowej kierownicy jak slusznie zauwazyl BC.

PS - Co to za przelaczniki przy lewarku? Pytam bo takich nie mialem ani w 2.0 w manualu, ani w 3.0 w automacie.
Robert

Postprzez bc30se 12 lip 2007, o 11:02

Robert napisał(a):Ale w 96 chyba nie bylo wywinietej maski i nowej kierownicy jak slusznie zauwazyl BC.

jak słusznie zauważyłem była...
bc30se

Postprzez Brayan 12 lip 2007, o 11:20

Nie ma sie co kłócić. Ale na przykładzie mercedesa okulara. Od połowy 1999 roku produkowany byl model po liftingu,oznaczony jako rok modelowy 2000. I nie dlatego że to jakiś kant tylko dlatego że zanim samochód wejdzie do sprzedaży to trzeba go wyprodukować, druga sprawa to chwyt marketingowy (masz nowszy model w starym roku). Ten opel wyprodukowany był w 1995 roku i tak ma wpisane w papierach bo w fabryce też porzadek musi być i tyle a nie żaden wałek.
Co innego rok produkcji a co innego rok modelowy.
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez bc30se 12 lip 2007, o 11:25

no ale tabliczka znamionowa określa rok produkcji auta, a nie rok modelowy 8-)
bc30se

Postprzez PWS 12 lip 2007, o 11:26

A jak wytłumaczyć fakt, że w VInie jest S = 1995, a auto zostało sprzedane 8.11.1994, bo w akcie sprzedaży mamy wszystko przetłumaczone, a zarejestrowane zostało już później :?:
Obrazek Czy może zostało zakupione w listopadzie, a czas oczekiwania to około 3 miesiące i dopiero wtedy auto zostało wydane, tak jak się dzieje z nowymi CIVIC'ami ???
PWS

Postprzez Brayan 12 lip 2007, o 11:28

bc30se napisał(a):no ale tabliczka znamionowa określa rok produkcji auta, a nie rok modelowy

Kurde Paweł, no i sie zgadza tak?? Na tabliczce ma 95 rok produkcji??
Brayan

Postprzez Robert 12 lip 2007, o 11:29

No dobra. Ale chyba ten rodzaj kierownicy i maski byl w modelu poliftowym. Moze sie myle. To w koncy w ktorym roku byl lift ? 1996 czy 1997. Bo od zawsze pisaliscie ze lift byl w 97 ale zdarzaly sie auta rejestrowane w 1996 a rok modelowy byl 1997. Czyli rok pozniej. Nie mowcie mi ze kolega ma Omege zarejestrowana w 1995 roku a modelowo to 1997. Jeszcze troche i ktos napisze ze ma C z 1410 z krzyzykiem na dachu.
Robert

Postprzez bc30se 12 lip 2007, o 11:31

Brayan napisał(a):
bc30se napisał(a):no ale tabliczka znamionowa określa rok produkcji auta, a nie rok modelowy

Kurde Paweł, no i sie zgadza tak?? Na tabliczce ma 95 rok produkcji??

nie zgadza sie, nie mówie o aucie PWSa tylko aucie MINIMETRA, który w swoim VIN ma literkę T - czyli rok produkcji 96.

A auto zostało kupione w październiku 95. Ja wiem że numery z rokiem modelowym przechodzą, ale nie z datą październik kiedy na stanie sa jeszcze roczniki na rok modelowy 95. Taki numer może by przeszedł pod koniec grudnia. Ale w październiku?? kiedy jest jeszcze 2 miesiące do końca roku.

ROBERT

lift był i w 96 roku i w 97 roku. w 96 roku zmieniły się kierownice, wygłuszenie, instalacja, tablice zegarów, maska, drzwi. w 97 jeszcze inne rzeczy się pozmieniały, soczewki, zegary całkiem inne, znowu instalacja, emblematy auta, zagłówki i inne - w 97 zmian było od cholery.

auto minimetra ma tabliczke z 96 roku ale nie wiadomo dlaczego w papierach jest październik 95.
Ostatnio edytowano 12 lip 2007, o 11:35 przez bc30se, łącznie edytowano 2 razy
bc30se

Postprzez Brayan 12 lip 2007, o 11:33

Robert napisał(a):C z 1410 z krzyzykiem na dachu.
:lezy:
A w nosie z tym, ma moze nietypową albo oryginalną i w dupie z z tym.

A tak na marginesie: Jak Paweł kiedyś sprzeda swoją i jak facet pojedzie na serwis do ASO to dopiero sie narobi. Wtedy chłopaki w aso sie zdziwia :-| :lezy:
Brayan

Postprzez bc30se 12 lip 2007, o 11:35

Brayan napisał(a):A tak na marginesie: Jak Paweł kiedyś sprzeda swoją i jak facet pojedzie na serwis do ASO to dopiero sie narobi. Wtedy chłopaki w aso sie zdziwia :-| :lezy:

raz byłem na sczytywaniu błędów.. nie chcieli mnie wpuścić na hale, po 5 min gość przyleciał i mówi że nie ma wtyczki diagnostycznej..... :lol:

suma sumarum i tak byłem na hali... głupki :rotfl:

ale wniosek jest taki panowie, że tutaj powinniście podawać w profilach rok modelowy a nie datę rejestracji auta

bo np, co z tego że macie w dowodzie 94 jak auto jest tak naprawde z 95. A różnice są spore, np dodali transponder w pseudo immobiliserze...

tak samo będąc w ASO kupujecie części pod rocznik modelowy a nie pod to co macie w dowodzie rejestracyjnym, chociaż w poważniejszym serwisie to powinni was się zapytać o VIN, a sprzedawać wam części takie jak trzeba, nawet jak mówicie ża auto jest z 3000 cznego..
bc30se

Postprzez minimetr 12 lip 2007, o 12:09

PANOWIE nie roztrząsajmy już tego wątku lepiej, bo jeszcze mnie jakieś specsłużby namierzą i autko zabiorą za te niezgodności coście mi tu powypisywali :-D. Ale tak jak bc30se pisze -jak już doszłoby do tego że do ASO bym się miał wybierać to chyba pod to '96 bede części szukał.
minimetr

Postprzez bc30se 12 lip 2007, o 12:13

nie chyba tylko na pewno
bc30se

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Omega