robić czy sprzedać prośba o radę

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

Re: robić czy sprzedać prośba o radę

Postprzez bc30se 7 sty 2010, o 16:02

słuchaj powiem Ci jak to wygląda z tymi wysprzęglnikami.... najwięcej zależy od samego docisku, a także jego stopnia zużycia.

Zużyty docisk z reguły się wciska miękko, pedał wpada... a także zależy na co trafisz.

Weźmy przykład mojej 3.0... jeszcze raz ci zaznaczam że jest wysprzęglnik hydrauliczny - NOWY żebyś nie chrzanił że coś popsute. Pierwotnie miałem założone fabryczne sprzęgło LUK z takim też dociskiem i chodziło to to bardzo miękko.

Póżniej wymieniałem i założyłem nówka sachsa - i tu już pedał chodzi ciężko - ale ja lubię jak ciężko chodzi bo czuje sprzęgło. Siła wzrosła co najmniej o 40% wciskania.

Teraz np skoda szwagra - sprzęgło tylko na lince... miała już wymieniane 3 sprzęgła, zawsze LUK - jedynie fabryczne chodziło miękko - mieliśmy ją od nowości.... a te ostatnie to w ogóle bardzo ciężko chodzi

i jeszcze mój golf - ma linke sprzęgła ale z mechanicznym wspomagaczem - to jest rewelacja nie chwaląc tego patentu, ale do rzeczy. NIedawno zmieniałem sprzęgło, poprzednie bylo jeszcze w miare dobre, ale sprężyny już dzwoniły tarczy. Nie ważne, oryginał chodził tak.. no że było go czuć. Po założeniu nowego sprzęgła LUKa pedał wpada w podłoge jakby go nie było.....

Dodam jeszcze że omega ma duuży docisk i tu będzie zawsze potrzebna większa siła niż w innych popierdułkach, ale siła którą cisnę w skodzie jak i omedze jest taka sama...

Jednym słowiem pierd*** Panie i tyle, kupisz auto, przyjdzie np zmienić sprzęgło i możesz się niemiło zaskoczyć i do kogo, do mechanika będziesz miał pretensje że było lekko a teraz jest ciężko??? i weź takiego miej za klienta to się pochlastać można...

Co do audi 80 B4 - fajne auto, ale jaka kasa za zadbany egzemplarz w 1.9TDI... i jest małe... skundolny passat b4 jest tańszy i większy...
bc30se

Postprzez Brayan 7 sty 2010, o 19:37

bc30se napisał(a):ale jaka kasa za zadbany egzemplarz w 1.9TDI... i jest małe... skundolny passat b4 jest tańszy i większy...

...Ale nie ma blach w ocynku
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez bc30se 7 sty 2010, o 20:55

Brayan napisał(a):...Ale nie ma blach w ocynku

walić w blachy w ocynku, i tak jeszcze się kupi egzemplarz bez rdzy.. i nie dłużej niż na 2/3 lata auto.. więc walić.. nie rozejdzie się na pewno, bynajmniej nie tak szybko jak omega...
bc30se

Postprzez zajac 7 sty 2010, o 21:52

dobra chłopaki jak napisał wujo31 temat uważam za zakończony, na razię będę jeździł a zobaczymy co potem, z tym co jest zrobione w silniku to jest praktycznie nowy silnik i chyba bedę ją robił bo będę wiedział co mam i na czym stoje. A jak akupie co nowego to też nie wiadomo co zakupię.
zajac

Twoja Omega: 1997 2.0 16V srebrny sedan

Postprzez jarciu11 7 sty 2010, o 23:04

jezu bc ty nawet tu potrafisz wcisnąć jaki to świetny wspomagacz jest na lince w golfie 2.. co to jest takiego napisz
jarciu11

Postprzez Kejter 8 sty 2010, o 07:05

zajac napisał(a):na razię będę jeździł a zobaczymy co potem

potem się rozsypie i znów taki wątek otworzysz...
OFF-TOP POWER :hyhy:

Zapraszamy do nowo otwartego sklepu internetowego pod adresem:
www.eko-higiena.com
Kejter

Twoja Omega: chwilowy brak ;)

Postprzez milou 8 sty 2010, o 11:59

zajac napisał(a):bedę ją robił bo będę wiedział co mam i na czym stoje.

Jest to jakaś koncepcja.
... czy potrzebne mi są trzy samochody? Nie. Dlatego mam jeden jeżdżący i kawałek takiego, co już nie pobryka.
milou

Twoja Omega: MONZA A2 30SE

Poprzednia strona

Powrót do Forum ogólne