Upłynął termin wykonania badania technicznego i ważność OC

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

Upłynął termin wykonania badania technicznego i ważność OC

Postprzez wojteksct 29 sie 2009, o 16:26

Witam,

mam taki problem - 27 sierpnia 2009 roku skończyła się ważność OC i badania technicznego. Niestety z tych czy innych powodów nie byłem w stanie do tego terminu wykonać badań i opłacic OC. Jak wygląda sytuacja z punktu widzenia prawa?

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam,
wojteksct

Re: Upłynął termin wykonania badania technicznego i ważność OC

Postprzez gross57 29 sie 2009, o 17:15

OC musisz zapłacić jeżeli auto nie jest zabytkiem inaczej upomni Ci się jakiś urząd czy coś (nie pamiętam jak się nazywa ale ten co wypłaca ubezpieczenia jeśli sprawca kolizji takowego nie posiada) i może Cie czekać kara która może sięgać do bodajże 500 Euro. Przeglądu nie musisz robić,no ale wtedy prawnie nie możesz się autem po drogach poruszać...
Obecnie w Brnie
areua jaiba
gross57

Twoja Omega: jakies A w dalekich planach

Postprzez pheonix 29 sie 2009, o 18:47

OC z klucza przedluza ubezpieczyciel. Za jakis czas przysle Ci poczta wezwanie do zaplaty skladki.
Generalnie ja bym na Twoim miejscu zadzwonil do ubzpieczalni i zapytal jak sprawa wyglada.
Ja jak zapomnialem zaplacic skladke na jednoslada cale 35 pln (PZU) to przyslali mi pisemko po 3 miesiacach. Odsetek karnych brak.

A badanie techniczne nie musi miec ciaglosci w datach. Ja zrobilem przeglad w Omie po ok dwoch latach od jego wygasniecia. Jezdzisz to robisz, nie jezdzisz to olewasz sprawe
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Twoja Omega: czarna Suka, Vectra C fl

Postprzez Nico 29 sie 2009, o 20:19

żeby przerwać OC musisz je wypowiedzieć pisemnie w świetle prawa nadal masz umowe OC tylko wisisz kase ubezpieczalni reszta tak jak pheonix napisał
Nico

Twoja Omega: 1996 TD kombi "Megi"

Postprzez JEMI 30 sie 2009, o 08:52

Nico napisał(a):żeby przerwać OC musisz je wypowiedzieć pisemnie w świetle prawa nadal masz umowe OC tylko wisisz kase ubezpieczalni reszta tak jak pheonix napisał

dokladnie
nie puszczone bąki unoszą się do mózgu stąd biorą sie posrane pomysły
JEMI
JeremiasZ

Twoja Omega: ASTERKA Gx2 Z18XE i X18XE1

Postprzez dominiq 30 sie 2009, o 10:59

Dla mnie to trochę wszystko naciągane. Nie masz przy sobie papieru stwierdzającego, że posiadasz ważną polisę = nie masz polisy OC. To leży w Twoim obowiązku aby OC opłacić i o tym pamiętać. Policjant nie ma podstawy twierdzić, ze polisa się automatycznie przedłożyła. Nie masz papierka i już. Będzie mandacik. Tak samo będzie w razie kontroli i braku ważnego przeglądu technicznego. Zabiorą Ci dowód i ukarzą mandatem.
dominiq

Postprzez Nico 30 sie 2009, o 13:06

dominiq napisał(a):Dla mnie to trochę wszystko naciągane. Nie masz przy sobie papieru stwierdzającego, że posiadasz ważną polisę = nie masz polisy OC. To leży w Twoim obowiązku aby OC opłacić i o tym pamiętać. Policjant nie ma podstawy twierdzić, ze polisa się automatycznie przedłożyła. Nie masz papierka i już. Będzie mandacik. Tak samo będzie w razie kontroli i braku ważnego przeglądu technicznego. Zabiorą Ci dowód i ukarzą mandatem.

Oczywiście że będzie mandat za brak dokumentu czyli 50 zł kolega miał właśnie taki przypadek i policjant go puścił a dowodu ci nie zabiorą za brak OC bo to nie świadczy o sprawności auta natomiast brak przeglądu to na 100% zabranie dowodu i wysyłka do diagnosty w terminie 7 dni - wystarczy że masz stary blankiet OC a nie opłacenie składki a nie posiadanie OC to dwie różne sprawy - zresztą sytuacja jest dziwna bo ubezpieczalnia sie przypomina że Ci się kończy termin OC może koleś kupił nie ubezpieczył i myśli że go pominą - albo jeździ pół roku na OC poprzedniego właściciela to wtedy będą koszta i to nie małe bo na formalności po kupnie auta jest chyba 14 dni ???
Nico

Twoja Omega: 1996 TD kombi "Megi"

Postprzez stronski 30 sie 2009, o 15:54

Za brak potwierdzenia wpłaty OC policjant może Ci odholować samochód. Znajomy miał taki przypadek, że jak go złapali to nie miał przy sobie tego potwierdzenia i policjant miał wezwać pomoc drogową żeby mu auto zabrali. Dał mu jednak czas żeby ktoś podrzucił to potwierdzenie i wszystko skończyło się polubownie.
stronski

Postprzez wolf 30 sie 2009, o 20:34

głupoty gadacie...ostatnio wszedł przepis że nie trzeba już mieć przy sobie dowodu wpłaty OC,wystarczy że jest wykupione http://www.autokrata.pl/lod/6581/mimo_b ... esz_dalej/
wolf

Postprzez wojteksct 1 wrz 2009, o 08:53

Witam,

dziękuje za pomoc, wypowiedziałem już umowę prawie 2 tygodnie przed terminem, w którym upływa ważność polisy.

Pozdrawiam
wojteksct

Powrót do Forum ogólne