W KONCU PRAWDA

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

Re: W KONCU PRAWDA

Postprzez Brayan 17 sie 2009, o 08:30

Ale to nie jest tak że JEMI w ogóle nie ma racji. Ja zdaje sobie sprawę że jest kupa kut..ów którzy zajadą drogę motocykliście tylko z czystej zawiści. Wiadomo tez że jak samochód wymusi pierwszeństwo to konsekwencje poniesie motocyklista bo na hamowanie nie ma szans. A takich pip co nie myślą za kółkiem jest dużo.
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez pheonix 17 sie 2009, o 12:15

Makaveli napisał(a):JEMI
Wg przepisow jako kierowca pojazdu, powinienes stac za autem a nie przeciskac sie
miedzy lusterkami

no co Ty opowiadasz.
Jak sie zapoznasz z konkretnymi ustawami to daj znac ;)
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Twoja Omega: czarna Suka, Vectra C fl

Postprzez Makaveli 17 sie 2009, o 12:54

no co Ty opowiadasz.
Jak sie zapoznasz z konkretnymi ustawami to daj znac

Jak sie myle to sorry, ale kiedys mi sie obilo to o uszy, swoja droga nie mam nic do motocyklistow, bo sam mam prawko na A i w przyszlym sezonie moze kupie przecinaka jakiegos
.LUBLIN.
..::..::..::..::..::..::..
Makaveli

Twoja Omega: Omega B sedan 95r. 2.0 16V

Postprzez Maro 17 sie 2009, o 13:13

Makaveli napisał(a):JEMI
Wg przepisow jako kierowca pojazdu, powinienes stac za autem a nie przeciskac sie
miedzy lusterkami i sie o nie ocierajac, ba
wkurwia mnie jak kierujacy pierdziawa czyt. skuterem przeciska sie na sam poczatek peletonu, no i zielone
i co? bziuu,... a wszyscy za nim bo on do 45 max rozpedza sie bog wie ile...to jest wkurwiajace...
rozumiem motory...przejedzie, zielone i tyle go widac ale taka pierdziawa to nie dosc ze jedzie 1 to jeszcze tak wolno :-|

Popieram. Wkurwa idzie dostać z tymi bzykami.

Co do artykułu to PRAWDA. Sam zapierdalam ale nie ponad moje, bądź co bądź, nie małe (z 1 milion km już stuknęło) doświadczenie. Nikt nie urodził się mistrzem kierownicy a taki łeb co ma prawko max rok i ja mu nie mogę dać rady. Nie mogę, bo trochę mam w swoim mózgu poukładane żeby nie stać się kolejnym mordercą przez swoją głupotę.

A tych czubków wyżej nie chce mnie sie czytać. Za duże opowiadania :p
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez Boxic 17 sie 2009, o 14:49

Maro napisał(a):Nikt nie urodził się mistrzem kierownicy a taki łeb co ma prawko max rok i ja mu nie mogę dać rady

Ja mam rok prawko, dokładnie mam 19 lat, ale w głowie mam raczej poukładane...o tych co mówisz to debile którzy wzięli samochód tatusia za 30 patyków z 300 kucami pod machą + blondi z boku i strugają wielkich kozaków, za dużo za szybczy za wściekli się na oglądali chyba...., ale właśnie z artykułu wychodzi na to że to nie oni są takim zagrożeniem, a tylko dlatego że mają fart...

W artykule jest mowa o zabitych pieszych którzy mieli zielone światło, a ile jest takich przejść gdzie nie ma sygnalizacji i stoi paru debili którzy specjalne wychodzą Ci pod koła, a ty dajesz po heblach i często jest tak że lądujesz na chodniku...

Co do odkurzaczy to typowo pchają się na przód a później jedź za takim, tak samo rowerzyści pchają się na przód i trzeba czekać, aż wszyscy z naprzeciwka przejadą żeby go wyprzedzić...

Z motocyklistami jest różnie jedni jeżdżą normalnie, a inny poczuli chyba "power is back" i drą po trasie ile mogą, napewno nie raz mieliście taką sytuacje że patrzysz we wsteczne lusterko i jest pusto na drodze a za 5-10 sek siedzi wam na tyłku przecinak i zaczyna wyprzedzać wystarczyłoby że będziesz rower wyprzedzał i buum.. na szczęście sytuacji takich jest sporo ale niewiele kończy się wypadkiem....
Boxic

Twoja Omega: Omcia A 2.0 kombi

Postprzez Makaveli 17 sie 2009, o 15:13

Ja mam rok prawko, dokładnie mam 19 lat, ale w głowie mam raczej poukładane...o tych co mówisz to debile którzy wzięli samochód tatusia za 30 patyków z 300 kucami pod machą + blondi z boku i strugają wielkich kozaków, za dużo za szybczy za wściekli się na oglądali chyba...., ale właśnie z artykułu wychodzi na to że to nie oni są takim zagrożeniem, a tylko dlatego że mają fart...

z tego co mowisz to wyglada jakbys im zazdroscil ze
wzięli samochód tatusia za 30 patyków z 300 kucami pod machą + blondi z boku i strugają wielkich kozaków
.LUBLIN.
Makaveli

Postprzez Boxic 17 sie 2009, o 21:42

Ja im nie zazdroszczę bo nie ma czego sam się dorobiłem własnymi rękoma prawka i omy A i mam w dupie takich pajaców...którzy w życiu nie widzieli żadnej pracy tylko widzieli kieszeń tatusia, ale jak tatuś fiknie to będą wpieprzali chleb ze smalcem....najbardziej mnie wkurza że takie dzieci są rozpieszczone i mają naje..ne we łbach .... :lol:

Pozatym wiem że moja oma może polecieć sporo ponad setke, ale zdaje sobie sprawę że przy kolizji nawet przy 50 km/h złoży się jak konserwa i nic z niej nie będzie.... :cry:
Boxic

Postprzez Makaveli 17 sie 2009, o 21:53

Tez prawda, najwieksza satysfakcja, gdy sam cos osiagniesz...
ale jakie auto bys nie mial to trzeba z glowa sie bujac, bo mozesz nie tyle sobie co innego zrobic krzywde..
ot tyle refleksji z mojej strony ;-)
.LUBLIN.
Makaveli

Postprzez bc30se 17 sie 2009, o 22:59

Boxic to jest nie prawda co piszesz... ja mam prawie 30 lat i dupa ze mnie nic nie osiągnąłem. Łebki potrafią być niezmiernie zaradne, i częstokroć zarabiają więcej na legalu niż ja i się śmieją z takiego garbatego nauczyciela... Trzeba se spojrzeć prosto w oczy, w wieku 19 lat masz co masz, ale nie koniecznie Twój rówieśnik musi mieć fure od tatusia... może być po prostu od ciebie lepszy 8-)

o szmuglach i paserach nie warto wspominać bo wszystko jest do czasu.. a mówię o tym, bo za dużo się ostatnio pojawia opinii typu... wziął auto od tatusia..., nie tłumacz tym Boxic swojej niezaradności życiowej...

oczywiście to nie ma nic wspólnego z bezpieczną jazdą...
bc30se

Postprzez JEMI 18 sie 2009, o 15:33

duzo bylo sporow na temat przeciskania sie w korku przez motocyklistow
najlepszy spor moim zdaniem bym na forum policyjnym
w koncu paly doszli do wnisku po rozlozeniu KRD na czesci pierwsze
ze jest to dozwolone pod warunkiem niestwazania zagrozenia w ruchu drogowym
czyli predkosc adekwatna do sytuacji

pozatym to ze kierowcy samochodow nie widza motocyklistow wedluk mnie jest spowodowane
niedoskonalosciami w szkoleniu kierowcow
naprzyklad ja na kursie A mialem powiedziane
zanim wykonasz manewr upewnij sie ze kierowca nie robi w tym czasie manewru ktory ci zagrozi
oraz co wazniejsze upewnij sie ze kierowca przed toba widzi cie w lusterku
i mimo to ze mnie widza bo wiem ze widza to i tak zajezdzaja mi droge
moga byc tylko 2 powody zlosliwosc bo bede pierwszy i niezdawanie sobie sprawy z osiagow motocykla
i tu widze niedoskonalosc w szkoleniu

jesli chodzi o moje poglady to jeszcze do niedawna ich nie mialem
poniewaz poprzednio smigalem czyms na 2 kolach 15 lat temu i byla to troche inna zeczywistosc
teraz jezdze 2 sezon i wyrobilem sobie przez ten czas czyli niecale 2 lata poglad jaki mam
i napewno nie wymyslilem sobie tego lezac wieczorem na kanapie

brayan wyobraz sobie ze jezdze 50 - 60 km/h tam gdzie uwazam ze taka predkosc jest odpowiedna
sklamalbym jakbym powiedzial ze startujac ze swiatel na 3 pasmowym odcinku bez skrzyzowan jade 50
bo nie ale wjezdzajac w dzielnice na jednopasmowej ulicy gdzie 2 autobusy maja problem sie minac taj jak najbardziej
bo bylbym debilem jakbym tam zapierdalal 100

a kierowcy nie przyswajaja nic a nic mijaja ich w sezonie motocyklisci w liczbie kilku dziennie
mimo to nie potrafia przysfoic ze jest cos takiego jak motor i moze sie pojawic nagle
i trzeba patrzec w lusterka czesciej
ciezko jest sie podzielic ulica ciezko pojawily sie takie calkiem niedawno w wiekszej ilosci
i se mysla ze bede na nich uwazal
no tak
i nieukrywam myslalem tak samo do momentu jak wsiadlem na komara
byc moze trudno w to uwierzyc ale jestem doroslym czlowiekiem
dzieciatym mam dla kogo zyc w skrucie
nie kozacze nie szaleje traktuje mojego komara jako srodek lokomocji
a nie sprzet na niedzielny wypad gdzies tam i zadanie lansu
bo nawet nie mam czym dra wyglada jak kupa nawiasem
nie puszczone bąki unoszą się do mózgu stąd biorą sie posrane pomysły
JEMI
JeremiasZ

Twoja Omega: ASTERKA Gx2 Z18XE i X18XE1

Postprzez Boxic 18 sie 2009, o 15:41

bc30se jeżeli uważasz że w wieku 19 lat kliencik ma furę za 30 patyków to on się sam jej dorobił??? To by musiał już w wieku 18 lat pracować (rzucając szkołę) w Anglii, albo jakimś innym kraju z dobrze płatną robotą, to może po roku czasu by miał furę za tyle kasy. W Polsce to musiałoby być tak że idzie do pracy w wieku 16 lat, jest na utrzymaniu rodziców i nic im nie dokłada do życia itp...to wtedy też może by się takiego samochodu dorobił gdyby równego tysiaka co miesiąc odkładał w skarpetę.....lub może pochodzić z bogatej rodziny i dostał na urodziny od wujka cioci rodziców itp... po tysiączku i sobie uzbierał bo innego wyjścia nie ma... Takie jest moje zdanie i możecie się z nim nie zgadzać, może za mało jeszcze widziałem itp.. ;-)
Boxic

Postprzez Maro 18 sie 2009, o 15:52

Boxic napisał(a):bc30se jeżeli uważasz że w wieku 19 lat kliencik ma furę za 30 patyków to on się sam jej dorobił??? To by musiał już w wieku 18 lat pracować (rzucając szkołę) w Anglii, albo jakimś innym kraju z dobrze płatną robotą, to może po roku czasu by miał furę za tyle kasy. W Polsce to musiałoby być tak że idzie do pracy w wieku 16 lat, jest na utrzymaniu rodziców i nic im nie dokłada do życia itp...to wtedy też może by się takiego samochodu dorobił gdyby równego tysiaka co miesiąc odkładał w skarpetę.....lub może pochodzić z bogatej rodziny i dostał na urodziny od wujka cioci rodziców itp... po tysiączku i sobie uzbierał bo innego wyjścia nie ma... Takie jest moje zdanie i możecie się z nim nie zgadzać, może za mało jeszcze widziałem itp.. ;-)

Chuja prawda. Wystarczy dupy dawać i ssać pały starym pedałom. I masz kasę na wszystko :)

Teraz młodzież szybciej dojrzewa ;) :lol:
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez McF 18 sie 2009, o 19:23

JEMI napisał(a):http://wyborcza.pl/1,100503,6828746,Morderca_jest_kim_innym_niz_to_opisuja_media.html

w koncu jakas obiektywna opinia i bardziej prawdziwa niz pierdolenie w tv

artykuł jest konrketny
uważam , że samochód słuzy do jazdy i przemieszczania sie i nie pier..lenia się w trasie z prędkoscia 70km/h
Ci kierowcy-pierdoły, o których mowa w artykule nie potrafia wykonywać manewrów w prawidłowy sposób, najczęściej ze skulonomi rękami trzymając kierownicę pod spodem z czołem przyklejonym do przedniej szyby to potencjalni sprawcy wypadków i kolizji.
Jak skręcaja najpierw hamują a ty nie wiesz o co chodzi potem skręcają i właczają kierunek ! albo jak wyprzedzają lub omijaja to z lewym migaczem przez całą droge potem wjeżdżają na prawo na swój pas ciegle z lewym migaczem ! za kółkiem jeżdża jakby na ulicy nie było innych uczestników ruchu ! na prostej bez sensu hamują ! ot tak sobie ?! za szybko o 5km/h ? Nie potrafią wjechać do zatoki, cofnąć tyłem na 1 lub 2 razy robią to to po 7-8-10 razy, nie wiedzą co się dzieje z samochodem, czy jest olej, czy zaciągnięty ręczny, czy są zapalone światła, nie patrzą na kontrolki, nie widzą znaków, wazne ,że jadą do PRZODU !!!
To własnie ci kierowcy jeźdżą nieza szybko i strasznie nieprzewidywalnie wykonująć szereg nieprawidłowch zachowan na ulicy, nie widzą dalej niż 50-100m przed samochodem, nie reagują z wyprzedzeniem , wiekszość z nich nigdy nie jechała samochodem więcej jak te opisane 120km/h.
Mój typ największego pierdoły za kółkiem to babsko oblanem potem ze strachu ,że zamiast pateli trzyma kierownicę oraz kapelusznik ( w kapeluszu jedzie ) w Skodzie Fabii, favorit lub Felicji lub ewentualnie Fiacie Punto. To ich ulubione samochody.
" Robota jest prymitywną formą spędzania wolnego czasu " - Ferdynand Kiepski
McF

Twoja Omega: Omega A 3.0 24V kombi

Postprzez milou 18 sie 2009, o 19:47

JEMI napisał(a):a sprubuj jadac komarem...

Czyli jednak JEMI zapodaje Komarem :respect:
... czy potrzebne mi są trzy samochody? Nie. Dlatego mam jeden jeżdżący i kawałek takiego, co już nie pobryka.
milou

Twoja Omega: MONZA A2 30SE

Postprzez jaggi 19 sie 2009, o 09:25

do tego co napisał McF dodałbym że pierdoły są na każdym kroku i w różnych autach a królem jest matiz :lol:
(chociaż sam nie uważam się za jakiegoś super szofera)
to przynajmniej raz dziennie mam okazję oglądać niezłe popisy
nawet w takiej małej mieścinie jak Chełm na prawdę strach jeździć powyżej 50km/h
2 motywy z wczoraj:
na durnowatym rondzie bo takowe mamy w naszej wsi (busy się tam ledwo mieszczą)
dziadek jakimś berlingiem wjeżdża i się zatrzymuje a że się nie mieści bo się źle ustawił to próbuje cofać :-o
pech chce, że jedziemy w tym samym kierunku :-?
trudno wlokę się coś pod 40 za nim ale już wiem przynajmniej żeby uważać
na szczęście dziadunio niedługo skręca w lewo i oczywiście nie zjechał do osi żeby mnie przepuścić tylko wali pod prawą i czeka kiedy będzie mógł skręcić.
drugi mądry w bmw x5 dojeżdża do skrzyżowania i ma stop a sadzi z 60 (stop jest od jakiegoś czasu i jest dobrze oznakowany)
hamuje dopiero jak widzi, że go nie przepuszczę
żeby było lepiej za skrzyżowaniem jest ograniczenie do 20 :-o
z resztą pare razy widziałem tam kozaków co z 50 tamtędy przelecieli nie patrząc na stop i łażących tamtędy ludzi.

zachowania niektórych bezmózgich yeti na drodze wołają o pomstę do nieba :wnerw:
ale bez odpowiedniego szkolenia nie ma szans aby cokolwiek się zmieniło :cry:
no może starczy bo się rozpisałem :lol:
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne