Tani Karcher. Warto?

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

Tani Karcher. Warto?

Postprzez dany223 29 kwi 2009, o 18:27

Siemka!
Panowie, czy jest sens kupować taką małą myjkę ciśnieniową do mycia auta? Ostatnio w Obi jest promocja na małego Karchera, który kosztuje obecnie 229zł. Macie jakieś doświadczenie z takim sprzętem?
Daniel <(-_-)>
dany223

Twoja Omega: Już nie mam

Re: Tani Karcher. Warto?

Postprzez Ludacris 29 kwi 2009, o 20:27

Ja w zeszlym roku stanalem przed dylematem kupna tego czegos i... dalem sobie spokoj. To badziew, chyba nawet nie ma chemii, mozna tym taczke z piachu oplukac. Gosciu znajomy w sklepie mi mowil zeby sobe tym nawet glowy nie zawracac... To moze byc uzyteczne dla emeryta na dzialce co i tak raz w sezonie z tego skorzysta, a jak sie bedzie takowej stosunkowo czesto uzywalo to sie po jednym sezonie rozpadnie.
Lepiej dolozyc i kupic wyzszy model. Ja za swoj zaplacilem 540zł z filtrem i jestem bardzo zadowolony.
Oczywiście decyzja należy do Ciebie ale z reguly jak cos jest wyjatkowo tanie to mozna to sobie wsadzic w
Ja mam cos takiego, teraz to oczywiście staniało
Obrazek
Ludacris

Twoja Omega: Vento 1.9D

Postprzez ARNWR 29 kwi 2009, o 21:45

Ludacris
Masz doświadczenie to napisz coś więcej np. po chuj ten filter?? Można tam jakieś płyny podpinać ?? Czy sama woda tylko?? Też się przymierzam do czegoś, ale to musi działać. A te ciule czy to w OBI czy castorama, na kutasie się nawet nie znają :lol:
TYLKO OMEGA KOMBI a w planach Alfa 159 2,4JTDm Q4
ARNWR

Twoja Omega: TOYOTA AVENSIS 2.0 4D4 kombi

Postprzez dany223 29 kwi 2009, o 21:46

Ta twoja na smoka też nie wygląda. Ja napewno 500zł na myjkę nie wydam. Ta, którą się zainteresowałem to model k 2.15

http://www.allegro.pl/item622893776_myj ... cyjna.html

Chyba jednak dam sobie spokój. Pomyślalem o myjce dlatego, bo jak mam myć moje zjebane felgi to mnie kurwica bierze. :-x
Daniel <(-_-)>
dany223

Twoja Omega: Już nie mam

Postprzez ARNWR 29 kwi 2009, o 21:51

No ale bele czem felg nie umyjesz, więc jeśli nie coś mocniejszego, to chyba lepiej dać sobie na wstrzymanie :mrgreen:
TYLKO OMEGA KOMBI a w planach Alfa 159 2,4JTDm Q4
ARNWR

Twoja Omega: TOYOTA AVENSIS 2.0 4D4 kombi

Postprzez Dafit 30 kwi 2009, o 06:06

ja mam taka małą maszynkę i to nie firmową.dałem za nią coś koło 200zł.jest używana tak 4, 5 razy w tygodniu(prowadzimy warsztat a wężem kiepsko się myje) i mamy ją już 3 lata.na pianie mi nie zależy bo jak myje wężem to i tak do wiadra muszę płyn nalać.a pod ciśnieniem lepiej schodzi.przede wszystkim jest duża oszczędność wody.jak umyłem auto wężem to same kałuże na placu.a teraz żeby tak było to musimy ze 3 auta umyć.także jak dla mnie bomba. :lol:
Dafit

Postprzez Robo 30 kwi 2009, o 06:10

Ja kupiłem jakiś mały i tani. Można podpiąć płyn dwie końcówki są i żeby opłukać auto albo felgi wystarczy ;-)
Nawet jeśli twierdzisz że twoja omega jest niezawodna, doskonała i cudowna to wiedz że tutaj nikogo nie oszukasz.
MASZ OPLA - NAUCZ SIĘ Z TYM ŻYĆ
Robo
Morderator

Twoja Omega: Była B 94 x20xev

Postprzez bodano1102 30 kwi 2009, o 09:30

dany223 napisał(a):Siemka!
Panowie, czy jest sens kupować taką małą myjkę ciśnieniową do mycia auta? Ostatnio w Obi jest promocja na małego Karchera, który kosztuje obecnie 229zł. Macie jakieś doświadczenie z takim sprzętem?

dany223 Jezeli chodzi Ci o tego Karchera co mysle to smiało kupuj. Mi chłopaki upaciali kostke brukowo to pojechałem do Leroya i kupiłem własnie taki, tez myslałem ze moze mycie tej kostki wytrzyma ;-) A tu zdziwienie,umył kostke i koparke bez odpoczynku chociarz uprzedzono mnie zeby nie uzywac jednorazowo dłuzej niz 30min bo ma pompe plastikową czy cos tam......
teraz dokupiłem pianownice i uzywam go do mycia mojego smoczusia i jakos nic sie nie dzieje,póki co jestem zadowolony :-)
Taki własnie mam
Obrazek
Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.
bodano1102

Twoja Omega: Dodge Ram 5.7HEMI 4x4 06 black

Postprzez Ludacris 30 kwi 2009, o 09:31

Bo to nie zaden smok. za smoka trzeba wykotłować około 14,000zł To jest jakby to powiedzieć model najniższy z wyższej półki. Ma wyższe ciśnenie robocze ( mniejszy karcher nie zbierze brudu np z mokrej nawierzchni) jedynie zedrze piach zeby sobie gapeczką pozniej polizac.

A filterek to sprawa obowiazkowa. To koszt nie pamietam dobrze chyba cos okolo 30-40zł Chodzi o kamien w wodzie, on to filtruje. jak ci myjka zajdzie kamieniem a nie ma filterka to nie uwzglednia gwarancji. Jesli chodzi o koncowke rotacyjna to fajna sprawa. Ale lepiej tego nie uzywac do mycia samochodow, moze wyrwać rudą :lol:
Moj model ma podajnik na Chemię. Nie ma zbiornika, ze zbiornikiem byl droższy. Z tego wyjmuje sie szlaufik, wklada sie do butelki z szamponem i on sobie pobiera i podaje na lancę.

Teoretycznie te funkcje maja tez nizsze modele ale... Śmię podejrzewać ze tym czymś po prostu bez szczorkowania auta nie umyjesz. Lepiej sie wstrzymac i kupic coś lepszego ale to tylko zalezy od oczekiwań wobec urzadzenia. Ja mam 3 auta, które sa myte regularnie i podejrzewam ze te myjki za 250zł mogłyby nie wytrzymac u mnie sezonu i nie chciałoby mi sie szczotkowac kazdego samochodu z osobna.
Jesli ktos ma jedno auto, ktore myje sporadycznie, 2.15 powinno wystarczyc. Jesli ktos stawia wyzsze wymagania proponuje jednak 2.98 http://www.allegro.pl/item619341993_kar ... gwara.html

Jesli chodzi o doswiadczenie z myjkami to nie mam duzego. Niejednokrotnie mylem auta przemysłówką i ten monster przy nieumiejetnym uzytkowaniu moze podważyc lakier. I nie chodzi tu o myjki na stacjach podmarketowych, one sa juz bezpiecznie ustawione. Tamten mial swoj silnik spalinowy do grzania wody. Zajebisty sprzęt. http://www.allegro.pl/item612656961_oka ... ratis.html
Ludacris

Twoja Omega: Vento 1.9D

Postprzez bodano1102 30 kwi 2009, o 09:47

Ludacris napisał(a):Śmię podejrzewać ze tym czymś po prostu bez szczorkowania auta nie umyjesz.

Słuchaj ja wyraznie napisałem ze myje tym auto ale Ty najwyrazniej czytac nie umiesz....
Spłukuje auto, zakładam pianownice i spryskuje płynem (pianą aktywną) zostawiam tak na jakies 5 min i tylko spłukuje wodą. Filtr mazna załozyc na wylewkę przed węzem - koszt 20zł.
Ponadto Twój karcher tez ma gówniana pompe plastikową gdzie temperatura wody nie moze przekraczac 40st. Za karchera z aluminiowa pompą trzeba zapłacic
Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.
bodano1102

Twoja Omega: Dodge Ram 5.7HEMI 4x4 06 black

Postprzez omkaMV6 30 kwi 2009, o 11:44

widze że Panowie kłucicie sie i każdy z was ma po trochu racje.
filtr obowiazkowy (w wodzie jest piasek i można uszkodzic glowice) - inaczej gwarancja nie uznana. dobry filtr kosztuje ok 80 zł i jest z drobnego metalowego siteczka.

bodano1102 napisał(a):Ponadto Twój karcher tez ma gówniana pompe plastikową gdzie temperatura wody nie moze przekraczac 40st

ma plastikowe tłoki. i to wlaśnie te myjki "marketowe"
bodano1102 napisał(a):karchera z aluminiowa pompą trzeba zapłacic

aluminiowa pompa też nie jest aż taka dobra. lepsze są pompy miedziane z tlokami ceramicznymi. temp. wody do 60stopni.
omkaMV6

Twoja Omega: X30XE 95r. Kombi

Postprzez Makaveli 30 kwi 2009, o 17:51

aluminiowa pompa też nie jest aż taka dobra. lepsze są pompy miedziane z tlokami ceramicznymi. temp. wody do 60stopni.

Czyli ile kosztuje taki Karcher z miedzianymi tlokami + filtr ?
.LUBLIN.
..::..::..::..::..::..::..
Makaveli

Twoja Omega: Omega B sedan 95r. 2.0 16V

Postprzez bc30se 30 kwi 2009, o 18:15

nie kupujcie nic co ma mniej niż 130 prawdziwych BARÓW - nie chińskich, nie teoratycznych.

130 to minimalne minimum do zastosowań domowych żeby myjka nie wkurzała, najlepiej jakbyście mieli coś co dociąga do 160 - takie coś to już styknie. Zbieram na taką myje ale to trzeba ok 4 kafli wywalić
bc30se

Postprzez Dafit 30 kwi 2009, o 19:31

dzisiaj byłem w castoramie i są te myjki co ja mam.koszt 248zł.w komplecie dysza rotacyjna i pojemnik na piane.tak jak pisałem żadna firmówka a jedziemy już na niej 3 lata i nic się nie stało a używamy ją te 4, 5 razy (czasami więcej) w ciągu tygodnia.tanie to nie zawsze znaczy złe.wszystko zależy jak się trafi.
Dafit

Postprzez sebol 30 kwi 2009, o 19:45

A ja kupilem w Lidlu myjke Lavor 160chyba model ,kosztowala 599zl 3 lata gwarancji no porownajcie sobie parametry do tych biednych karcherow 2550w o ile dobrze pamietam.Nawet nie wiem ile kosztuje firmowka i takiej mocy ale pewnie ze 2 tys a jak do tej pory pracuje idealnie , dodam ze myje nia kilka aut piana aktywna kilka razy w miesiacu nie mowiac o innych sprzetach
sebol

Następna strona

Powrót do Forum ogólne