jakie opony na lato?

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

Re: jakie opony na lato?

Postprzez Kejter 22 lut 2010, o 09:52

Robo napisał(a):Ciche i oszczędne(być może) ale przyczepności zero

coś w tym jest co mówisz...
OFF-TOP POWER :hyhy:

Zapraszamy do nowo otwartego sklepu internetowego pod adresem:
www.eko-higiena.com
Kejter

Twoja Omega: chwilowy brak ;)

Postprzez bc30se 23 lut 2010, o 20:13

a moze inne pytanie bo ja do rolnika będę kupował opony, powiedzcie mi jakie były najcichsze opony na jakich jeździliście - letnie
bc30se

Postprzez Kozik 23 lut 2010, o 20:24

continentale były najcichsze, michelin, kormoran, pirelli były daleko z tyłu. Na dodatek continentale wytrzymywały najdłużej. Jak dla mnie najlepszy wybór pod względem jakość-cena
Tu krytyka wytyka błędy, a muzyka zamyka gęby, logika nie tyka tępych, a panika dotyka spiętych
Kozik
OFF-TOP Master

Twoja Omega: x25dt 2000` kombi

Postprzez KAFARMAN 23 lut 2010, o 20:26

yokohama A drive, miałem w astrze i byłem zadowolony ;-)
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez staniu 23 lut 2010, o 20:30

ja miałem falkeny na 17" i brisgestone. Droższe marki ale jakość super.
staniu

Postprzez Maro 5 kwi 2010, o 07:39

No to jakie są najcichsze i w miarę przyczepne? Ktoś jeszcze się wypowie? Bo moje Bridgestone po zimowym leżakowaniu już dają się słyszeć.
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez KAFARMAN 5 kwi 2010, o 09:10

Maro napisał(a):już dają się słyszeć.

albo się odzwyczaiłeś ;-)
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez Brayan 5 kwi 2010, o 10:10

Tak sobie czytam o tej głośności...
Chyba ja to jestem dziwny albo wam się w dupach przewraca. Dla mnie te wszystkie opony pracują podobnie, różnice w hałasie są minimalne. Co więcej, bardziej mi przeszkadza wiatr na uszczelkach niż oponki.Ja słyszałem swoje opony dopiero po otwarciu okna..teraz mam klimę więc nie otwieram. Zresztą dla mnie po nalewkach zimowych wszytko jest ciche :D

Dobrze trzymające opony....ale na czym. Zakładam, że mówimy o oponach do jazdy w normalnych warunkach po Polsce.
- Pirelli P7 (225/55/16)- według mnie świetne jak nowe , przy wysokości 5 mm zaczyna się loteria na deszczu od 4 mm nieistnieją.
- michelin primacy HP (235/55/17 -chyba ) - brat biega na tych drugi sezon założone nówki (cena netto około 800pln)- według mnie troszkę za wysokie do E38 i troszkę na szybkich zakrętach pływają ale podczas hamowania i jazdy po mokrym są b. dobre.

Tak podsumowując, to trzeba opony która dobrze jeździ an suchym i świetnie na mokrym taka pogoda u nas.
W grę moim zdaniem wchodzą tylko opony kierunkowe a najlepiej niesymetryczne...wszelkiego rodzaju jodełki mogą być ale moim zdaniem różnica jest zajebista jeśli chodzi o oponę niesymetryczną.
Sam muszę kupić 2szt 17" do B i mam zamiar kupić jakieś jodełkowe ścierwo na allegro za 200 pln/szt...jeżdżę, jeżdżę teraz 95% czasu po mieście nie ma sensu pchać się w oponę za 600pln/szt
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez Kozik 5 kwi 2010, o 10:28

Brayan napisał(a):jeżdżę, jeżdżę teraz 95% czasu po mieście nie ma sensu pchać się w oponę za 600pln/szt

ja jestem tego samego zdania, pomykam tylko po mieście, 90% czasu nie przekraczam 50 km/h. Na co mi ciche opony jak i tak jezdze po dziurach, w miejskim gwarze, w rytm muzyki...nawet wytłuczone zawieszenie rzadko słysze a co dopiero szum laczka ;-) grunt żeby opona nie miała 10 lat i bierznik był zdrowy. Dla mnie inne wartości sie na obecną chwile nie liczą
Tu krytyka wytyka błędy, a muzyka zamyka gęby, logika nie tyka tępych, a panika dotyka spiętych
Kozik
OFF-TOP Master

Twoja Omega: x25dt 2000` kombi

Postprzez Busta 5 kwi 2010, o 11:03

Brayan napisał(a):Tak podsumowując, to trzeba opony która dobrze jeździ an suchym i świetnie na mokrym taka pogoda u nas.
W grę moim zdaniem wchodzą tylko opony kierunkowe a najlepiej niesymetryczne...wszelkiego rodzaju jodełki mogą być ale moim zdaniem różnica jest zajebista jeśli chodzi o oponę niesymetryczną.
Sam muszę kupić 2szt 17" do B i mam zamiar kupić jakieś jodełkowe ścierwo na allegro za 200 pln/szt...jeżdżę, jeżdżę teraz 95% czasu po mieście nie ma sensu pchać się w oponę za 600pln/szt

Opony kierunkowe, jodełki czy tam deszczówki są rzeczywiście lepsze podczas ulewy. Może mają jeszcze kilka plusów, ale ich słabą stroną jest właśnie to, że sa głośniejsze. Jest to oczywiście subiektywne, ponieważ opona oponie nie jest równa, ale tak się dzieje i wynika to pewnie z ukształtowania rzeźby bieznika.
Co do opon z dalekiego wschodu w Allegro...
Po wielu latach jazdy na używanych naleśnikach postanowiłem spróbować czegoś nowego, jednoczesnie tańszego niż stare i twarde używki z których jakością bywało różnie. Kupiłem jakies nołnejmy TRACMAX

Obrazek

Data na oponie 41 tydzień 2009 roku, miękka i bez porównania lepiej się zakładała niż używki z zeszłego roku kupione po tych samych pieniądzach. Pojezdzimy, zobaczymy co z tego będzie. narazie jestem zadowolony.

Jezdziłem na uzywkach różnych firm i te z Chin wcale nie były gorsze od tych, które miały być jakieś mega zajebiste bo "firmowe".
Nie mam oponiarni, ale troche opon sprzedaję i coraz więcej markowych opon sygnowanych jest sławnym juz napisem na boku "Made in China".

Poza tym... Omega i tak lubi zdzierać opony, niezależnie od ich marki, czy kraju produkcji :)
Busta

Twoja Omega: X25XE

Postprzez Baca 5 kwi 2010, o 11:58

Ostatnio najbardziej polecane opony :

http://tuning.pl/_tuning_Dunlop_SP_Spor ... 1730_.html

Zakupiłem właśnie dwie takie.Rzeczywiście złego słowa powiedzieć nie można.
Baca

Postprzez Maro 5 kwi 2010, o 16:45

Brayan, na zimę miałem 15", nawet nie wiem jakie. Słyszałem tylko dyfer, bo był zjebany. Założyłem 18" i bardziej słyszałem opony niż dyfer, szczególnie na zakrętach. Jak wymieniłem dyfer to teraz mnie wkurwiają opony. Może już są dojebane ale na pewno jeździłem na dużo cichszych, moze nie szerkości 255 ale były ciche...
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez Brayan 5 kwi 2010, o 18:24

Maro napisał(a):Jak wymieniłem dyfer to teraz mnie wkurwiają opony

No jeśli opona jest głośniejsza niż dyfer to już coś nie tak.

Maro napisał(a):oże już są dojebane ale na pewno jeździłem na dużo cichszych, moze nie szerkości 255 ale były ciche...

No jeśli porównujesz ten sam rozmiar to oki. ale chyba nie ma się co spodziewać ze przykładowa 18" 235 będzie cichą oponą.
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez Busta 5 kwi 2010, o 21:36

225/40 i 235/40 R18 i jest cicho. Oczywiście szum opon podczas jazdy to normalna sprawa, raz głosniej, raz ciszej w zależności jakie podłoże. Ale hałasowanie zaczyna się w momencie gdy opona wydaje dźwięki jak uszkodzone łożysko koła, czy dyfer. Wtedy niestety nadaje się tylko do upalenia, albo dojeżdzenia, chyba, że komuś nie przeszkadza i głośniej podkręca muzykę :)
Busta

Twoja Omega: X25XE

Postprzez mgyz 5 kwi 2010, o 21:38

a ja juz 3 sezon chwale sobie Kleber Dynaxer PH2
_____
mgyz
mgyz
Administrator

Twoja Omega: e39 M54B30 kombi '03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne