jakie opony na lato?

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

Re: jakie opony na lato?

Postprzez bc30se 30 maja 2009, o 07:44

akurat poczytajcie sobie opinie na temat markguma w google, będzie baaardzo dużo niezadowolonych klientów.

Ja też jeździłem kiedyś na oponach PROFIL, ale było bardzo głośno jak i właśnie ścianka nie miała odpowiedniej sztywności.

A inne pytanie, ja akurat teraz pocinam na nowych oponach Sumitomo - japońskich.. 225/45/17. Płaciłem 270 zł za sztukę i sa świetne. Mają wysoki index prędkości, czy bieżnikowana jest dużo tańsza żeby sobie nią głowę zawracać?
bc30se

Postprzez najkus 30 maja 2009, o 07:51

bc30se napisał(a):A inne pytanie, ja akurat teraz pocinam na nowych oponach Sumitomo - japońskich.. 225/45/17. Płaciłem 270 zł za sztukę i sa świetne. Mają wysoki index prędkości, czy bieżnikowana jest dużo tańsza żeby sobie nią głowę zawracać?

no jak ktos nie ma kaski to jest znaczna roznica jak piszesz dales 270zl*4=1080,bieznikowane tam gdzie ja kupowalem (zaznaczam zimowki,letnich moze bym nie kupil)wychodza z przesylka niecale 450zl za 4szt!dla kogos kto nie ma kasy a nie osiaga kosmicznych predkosci roznica w cenie jest znaczna!
najkus

Postprzez KAFARMAN 15 cze 2009, o 16:45

bc30se napisał(a):A inne pytanie, ja akurat teraz pocinam na nowych oponach Sumitomo - japońskich.. 225/45/17. Płaciłem 270 zł za sztukę i sa świetne. Mają wysoki index prędkości, czy bieżnikowana jest dużo tańsza żeby sobie nią głowę zawracać?

no jak ktos nie ma kaski to jest znaczna roznica jak piszesz dales 270zl*4=1080,bieznikowane tam gdzie ja kupowalem (zaznaczam zimowki,letnich moze bym nie kupil)wychodza z przesylka niecale 450zl za 4szt!dla kogos kto nie ma kasy a nie osiaga kosmicznych predkosci roznica w cenie jest znaczna!

450zl. Jaki rozmiar? Nie znam oponek Sumitomo ale cena niezła. Ja na swojej mam 235/45/17 cooper zeon xtc (takie były jak ją kupiłem) jedna kosztuje około 500zl ale wydaje mi się że warto. trzyma się jak przyklejona i nienapierdala szumem jak odrzutowiec. Co powiecie o oponach Yokohama?
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez maciass 15 cze 2009, o 20:07

Ja po zakupie mojej musialem obie z przodu wymienic bo tuleje na wahaczach "sie zezarly" wiec wymienilem praktycznie cala zawieche z przodu, lacznie z amorami. co do opon, zalozylem KLEBER DYNAXER HP2 (60£ za sztuke), jak na razie sprawuja sie swietnie jezeli chodzi o angielska pogode.
maciass

Postprzez KAFARMAN 15 cze 2009, o 20:20

Ja po zakupie pojechałem u stawić zbieżność to mi gościu pokazał luzy na tulejach. wymieniłem kpl. na obu wachaczach. A w serwisie opla w kaliszu jak sprawdzali mi auto to tego niezauważyli. żenada. Przynajmniej opony ocalały
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Postprzez adrian-o 17 cze 2009, o 08:34

Opony made in china też nie są złe. Ja na tył zarzuciłem właśnie chinolki i jest o.k. Osobiście zamiast używki wolałbym jakiś nowy chiński wyrób, wkońcu nowa guma zachowuje sie na jezdni napewno lepiej niż stara i twarda. To zależy jaką kasą sie dysponuje.
adrian-o

Postprzez Sominos 17 cze 2009, o 10:40

Chińskie czasami mają problem z wyważeniem i głośnością. Nie jest to regułą ale jednak trzeba się z taką możliwością liczyć i kupować tylko te sprawdzone.
Sominos

Postprzez maras11111 24 cze 2009, o 19:59

A co myslicie panowie o uzywanych oponkach wielosezonowych? Mam okazje kupic 4 sztuki po jakies 75zł z załozeniem :-) firmy GOOD YEAR 205/65/15 z 2004r...opłaca sie???
maras11111
maras11111

Twoja Omega: sedan 2.5V6 automat 1997r.

Postprzez Ludacris 18 lip 2009, o 01:19

maras11111 napisał(a):A co myslicie panowie o uzywanych oponkach wielosezonowych? Mam okazje kupic 4 sztuki po jakies 75zł z załozeniem :-) firmy GOOD YEAR 205/65/15 z 2004r...opłaca sie???

Czy aby troszkie nie za stare?
Cena ok, GoodYear nawet uzywka sie ceni
Rozmiar powiedzialbym idealny na nasze drogi. Wysoki nie za wąski balon. Mam zalozone 2 Michelinki w tym rozmiarze na przodzie i jest spoko. Dobrze tłumi, nie za miękka, trzyma sie w zakrętach, nie wynosi nosa. Ja bym polecił chociaż ich na oczy nie widzialem i sam musisz osadzic czy warto. 300 za komplecik no sposik. I moim zdaniem lepsza taka uzywka jak naleffka, chyba ze na prawde baza jest dobra i nie za stara, co w realu rzadko ma miejsce.
Ja juz sie na naliwkach przejechalem i zeby nie wiem jakimi mi ktos mialby plusami na ich temat sypac, nigdy tego nie kupie.

........................
I z calym szacunkiem, ale jak ktos zalozyl jakies coś wczoraj i sie wypowiada ze sa na prawde dobre, to niech powie to samo po pol roku, wtedy zwracam honor. :[
Ludacris

Twoja Omega: Vento 1.9D

Postprzez drabcu 27 lip 2009, o 18:17

ja mam dayton dają radę
drabcu

Postprzez neket 9 sie 2009, o 23:14

mam firehawk sz90 225/45R17, kupilem nowki i sa gowno warte a dalem ponad 400PLN za sztuke

jezdzilem dla porownania na michelin i moje zdanie to nigdy wiecej firestone,

najlepsze jest to ze po 10.000 km bylem je reklamowac bo bierznik wewnatrz (mialem dobre cisnienie) na wszystkich zuzyl sie bardziej (dzielac opone jak tarcze zegarową) od godziny 15 do 21 (jak krecilem to bylo widac ze plywa na wysokosci 1mm)

odeslali twierdzac ze spelnia normy ... tylko ze kurwa to sa ich wewnetrze normy :-x

dalem kurwa ponad 1700 PLN ja se pomysle a bylo to rok temu to dalej cisnienie mi sie dzwiga i to solidnie, w zyciu nie kupie juz tego gowna wyprodukowanego we francji

co za mendy :evil:
LPG: SEKWENCJA BRC; KOMP SEQUENT 24;

http://www.ulgawcierpieniu.pl -> sprawdź może będziesz mógł pomoc :)
neket

Twoja Omega: B kombi 99' 2.0 16V

Postprzez KAFARMAN 10 sie 2009, o 17:21

a michelin to jakie są ??
Pierwszy Diesel
KAFARMAN
Morderator

Postprzez wolf 10 sie 2009, o 19:08

ja pomykam na uniroyal rain sport 235/40/18,zajebiste oponki,ciche i świetne trzymanie zarówno na deszczu jak i suchym
wolf

Postprzez Busta 22 lut 2010, o 08:44

Siema.
Wiosna coraz bliżej, więc szukam letnich opon. Z używkami jak wiemy bywa różnie, a co powiecie na jakieś nowe opony z dalekiego wschodu, których jest sporo w Allegro?
Zastanawiam się nad tymi:
http://www.allegro.pl/item918464207_nowe_opony_235_40r18_kenda_kaiser_95w.html
http://www.allegro.pl/item925825928_tuning_wanli_1088_245_40r18_wwwmotohurtcom.html

Miał ktoś z nimi styczność? Na Wanli - Sunny jeździłem w poprzednim sezonie i nie mogę o nich nic złego powiedzieć poza tym, ze szybko poleciały - może to przez to, że to były używki i szybko się skończyły.
Busta

Twoja Omega: X25XE

Postprzez Robo 22 lut 2010, o 09:45

KAFARMAN napisał(a):a michelin to jakie są ??

NIGDY MICHELINÓW najgorsze badziewie na jakim kiedykolwiek jeździłem. Ciche i oszczędne(być może) ale przyczepności zero :evil:
Nawet jeśli twierdzisz że twoja omega jest niezawodna, doskonała i cudowna to wiedz że tutaj nikogo nie oszukasz.
MASZ OPLA - NAUCZ SIĘ Z TYM ŻYĆ
Robo
Morderator

Twoja Omega: Była B 94 x20xev

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne