jakie opony na lato?

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

jakie opony na lato?

Postprzez pppila8 29 mar 2009, o 12:04

Witam,
Staje przed faktem zakupu 4 opon na lato (omega B 2.0 16V), bieżnikowane = atrakcyjne bo cena chociaż i sposób wykonania z roku na rok coraz lepszy, nowe = wiadomo, ale minus to cena. Jeżdżę ok 15 tyś rocznie. Co możecie doradzić ze swojego doświadczenia, macie jakieś sprawdzone marki? Będę bardzo wdzięczny za pomoc, z góry dzięki.
pppila8

Re: jakie opony na lato?

Postprzez dominiq 29 mar 2009, o 12:13

Ja ze swojej strony odradzam wszelkie wynalazki zwane "opony bieznikowane". Takie gowno to sobie mozna do przyczepy zalozyc a nie do wazacej prawie 2 tony omegi.
dominiq

Postprzez polbor 11 kwi 2009, o 18:04

GOODYEAR -HydraGrip jeżdże na nich od dwóch sezonów, teraz zaczynam trzeci są naprawdę świetne jeżeli chodzi o przyczepność. niestety mają jedną wadę, nie są zbyt ciche! ale można się do tego przyzwyczaić- ogólnie polecam

(Doskonała przyczepność na mokrych i suchych nawierzchniach)
polbor

Postprzez mariusz285 12 kwi 2009, o 18:43

odpuść sobie jakieś tam bierznikowane, to jest ingerencja w konstrukcję opony. jeśli robisz trochę kilometrów to zainwestuj raz w nowe kółka, a jak budrzet nie pozwala, to wymacaj jakieś markowe urzywane w rozsądnym stanie.
mariusz285

Postprzez Ludacris 14 kwi 2009, o 09:45

Ja kiedys zalozylem nalewki (za darmo mialem 2x) i podczas jazdy cos huknelo. a pozniej jakby stuki byly - na prostej drodze. Okazalo sie ze kawalek bieznika sie odkleil jednoczesnie rozwalajac mi tylny zderzak.

Jak nie masz hajsu na noffki kup uzywki GoodYera czy Michelina i jesczze polatasz, ja tak teraz robie. Opona tych marek 195/65/R15 stoi po okolo 45-55zl, 205/60/R15 okolo 60zł. Nie kupuj badziewia bo jak wpadniesz w dziure moga ci pojsc druty i opona tez do wywalenia (przerabialem to z jakas chinszczyzna).
Ludacris

Twoja Omega: Vento 1.9D

Postprzez yonas 21 maja 2009, o 18:38

ja zakupiłem firestone tz 200 jezdze 3ci sezon bez zarzutów(30tys rocznie robie) polecam oponki jak na ta cene luxus 260szt placilem
yonas

Postprzez Kejter 21 maja 2009, o 20:57

polecam Michelin, można dorwać używki w dobrym stanie za śmieszne pieniądze
OFF-TOP POWER :hyhy:

Zapraszamy do nowo otwartego sklepu internetowego pod adresem:
www.eko-higiena.com
Kejter

Twoja Omega: chwilowy brak ;)

Postprzez ARNWR 21 maja 2009, o 21:08

Trafiłem na tył Michelinki 205/65/R15, za dwie dałem 250pln, nie są ciche ale auto mam przyklejone do asfaltu :-D
TYLKO OMEGA KOMBI
ARNWR

Twoja Omega: TOYOTA AVENSIS 2.0 4D4 kombi

Postprzez najkus 22 maja 2009, o 06:59

a ja musze powiedziec ze kupilem Bieznikowane tyle ze na zime po 100zl za sztuke i jak pojechalem do wulkanizatora to powiedzial ze dobry zakup bo wszystkie oponki sa z tej samej opony robione Bridgestone i z tej samej parti(na to trzeba zwracac uwage)przejezdzilem cala zime i jestem z nich zadowolony,na lato mam Intense i cena jest w miare niska i sa ciche,do tego jechalem na nich 220km/h i zyje!!! :lol:
najkus

Twoja Omega: 2000r,3,0 V6+LPG,Kombi

Postprzez jaggi 22 maja 2009, o 07:25

ja polecam kompromis:
przód -nowe
tył - używki dobrej firmy z widocznym jeszcze bieżnikiem :lol:
a nalewajki jak ktoś już mocno chce to raczej tylko na zimę :-P
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Postprzez staniu 22 maja 2009, o 14:01

jak dla mnie to ponownie przerabiać można papier a nie opony. Jak nie masz siana na nowe to kup używkę w miarę jak najnowszą (data produkcji) najlepiej michelina albo goodyeara. Jeździłem na używkach Fuldy i Dulnopa (grupa goodyear) było ok. Teraz mam Falkena nówkę 235/45/17 mogę równiez polecić.
staniu

Postprzez pwaldemar 26 maja 2009, o 11:27

Mam już drugą Omę. W poprzedniej (sedan) zamontowałem Firestone TZ200 195/65-R15. Chrzest bojowy odbyły podczas wakacji w Chorwacji. Warunki różne, od temperatur rzędu 40-50 st.C w podczas jazdy po górskich krętych serpentynach, po jazdę w ulewach, jakich jeszcze w Polsce nie spotkałem. Dla mnie opona rewelacyjna, autko trzyma się drogi jak przyklejone. Niedawno zmieniałem opony w drugiej Omci (kombi). Założyłem teraz 205/65-R15 (oczywiście Firestonki TZ200), kupiłem w sklepie internetowym po 235 zł sztuka. Wrażenia jak wyżej. Bardzo dobra opona za niewygórowaną cenę.
pwaldemar

Postprzez MisieQ90 27 maja 2009, o 11:19

jechalem na nich 220km/h i zyje!!!

215 na zimowych slickach właściwie już... koła bez wyważenia jakiegokolwiek , jedna fela spawana, jedna z lekkim uszczerbieniem...
rok temu ;]

Teraz z przodu siedzą Bridgestone 195/65 i się ładnie trzyma, a z tyłu jakieś francuskie "bravury' ładny bieżnik jeszcze ła... sporo dymu dają przy paleniu :lol: :lol: :lol: tylko, że na nich przy 100 na łuku tył mi raz zaczął uciekać, i też raz przyhamowałem przy 90-100 na łuku to tył zajechał lekko drogę temu co się ze mną ścigał :lol: :lol: :lol:

nic tylko spalić te z tyłu i wrzucić bridgestone albo fuldy heh...
FL 2,5td Carav '00
MisieQ90

Twoja Omega: Bfl 2000 2,5td

Postprzez Sominos 29 maja 2009, o 13:11

Wypowiadacie się o oponach bieżnikowanych ale ani słowa o jakich. Różnice w jakości pomiędzy producentami sa ogromne. Polskim producentem godnym polecenia jest Markgum za to Globgum produkuje gumowe śmieci. Mam na tyle bieżniki Margum i jak za 150zł/szt to spisują się świetnie (225/40/17"). Jedyna wyczuwalna różnica to niska twardość boku opony co przy niskim profilu daje prowadzenie jak przy profilu wysokim i oponach fabrycznie nowych.
Sominos

Postprzez najkus 30 maja 2009, o 07:36

Sominos napisał(a):Wypowiadacie się o oponach bieżnikowanych ale ani słowa o jakich

Juz wczesniej pisalem ze mam opony bieznikowane na zime,i sa znakomite za ta cene(100zl/szt)bieznik 8mm,i sa robione z jednej partl i firmy bridgestone(jedne z najlepszych na swiecie)kupowalem zimowki bo letnie mialem nowe intensy,tes super opony i nie drogie!podaje dla zainteresowanych linka do aukcji opon bieznikowanych,firmy z której korzystalem!

http://moto.allegro.pl/item643886226_le ... owosc.html
najkus

Twoja Omega: 2000r,3,0 V6+LPG,Kombi

Następna strona

Powrót do Forum ogólne