Odszkodowanie !

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

Odszkodowanie !

Postprzez Barnejos 9 lut 2009, o 16:44

witam Powiedzcie mi czy mam szanse na dostanie odszkodowania za stluczke w ktorej moja omeszka prawie nie ucierpiala ..Sprawa wyglada tak ! Ciagnolem przyczepe no i niestety babeczka wjebala mi sie w dupcie ! uszkodzenia sa nastepujace : w jej wozie no troszke lipa odjechalo na lawecie ! u mnie : wykrzywiony hak holowniczy no i co za tym idzie w bagazniku zrobilo mi sie jajo ! hak wycisno lpodloge do gory ! i teraz czy mam sszanse na odszkodowanie i jak myslicie na jakie !?? Pozdro Dziekowka !
Barnejos

Postprzez zetes66 9 lut 2009, o 16:57

Jest szkoda - musi być odszkodowanie. Normalnie kolega przy mijaniu się z gościem zachaczyli się lusterkami i oba stłuczone, gość uparł się i na polcję .Przyjechali i wlepili obydwom po 200, ale ubezpieczenie wypłaciło jednemu i drugiemu tzn koledze z OC gościa a gościowi z OC kolegi,
Tu masz szkode nie mniejszą - postaw na warsztat to zobaczysz ile skasują, Jak ci wypłacą, możesz sam poklepać podłogę

p.s. ale jak podłoga jajo - to musiało i tylny pas przesunąć do przodu, a to już trochę szkody jest :-)
zetes66

Postprzez Barnejos 9 lut 2009, o 17:06

wiesz z zewnatrz zadnych szkod oprucz haka ! w srodku nie widze zeby bylo cos z pasem widze tylko ze podloga podniosla sie do gory ! no i nie wiem czy pod spodem wszystko gra ! ciekawe jak mi to wyceni !
Barnejos

Postprzez kalapan 9 lut 2009, o 17:29

Nawet najmniejsza szkoda jest szkodą .Z tego co zauważyłem to trzeba się z szacującym szkody nieźle brać za bary żeby swoje dostać.Ostatnio sąsiadowi facet w drzwi przyłoił .Z początku szacujący określił dwoje drzwi do wymiany i malowanko + robocizna wszystkiego.Żeby mnie sąsiad nie zawołał miałby kasę w plecy.Nikt nie zauważył , że przy uderzeniu próg lekko odgiął się do góry.Tak się z dziadem wziąłem , że wreszcie uwzględnił cały koszt naprawy progu i nawet wyciągnięcia słupka środkowego no i oczywiście malowanie tych elementów.A najpierw sugerował , że próg można lekko młotkiem potraktować i będzie cacy, bo w końcu to nie nowy samochód.Wytłumaczyłem więc gościowi do czego tak naprawdę służy młotek i zasugerowałem mu , żeby się nim tak uczciwie pierdol... w swój głupi łeb - może go wtedy oświeci i zacznie myśleć.Więc jak chcesz odzyskać kasę za wszystko co masz uszkodzone to lepiej żeby przy szacowaniu szkody był ktoś kto się trochę zna na robocie - inaczej zawsze będziesz w plecy.
kalapan

Postprzez Robo 9 lut 2009, o 17:57

Najlepiej do niezależnego rzeczoznawcy z PZMotu na fakturę badanko i wycena... tego żadna ubezpieczalnia nie może podważyć :-)
Nawet jeśli twierdzisz że twoja omega jest niezawodna, doskonała i cudowna to wiedz że tutaj nikogo nie oszukasz.
MASZ OPLA - NAUCZ SIĘ Z TYM ŻYĆ
Robo
Morderator

Twoja Omega: Była B 94 x20xev

Postprzez Dafit 9 lut 2009, o 19:20

kolego są firmy które wyciągają odszkodowania i biorą od wyciągniętej sumy 15%.ale i tak będziesz do przodu.jak ci podłogę wybuliło to nie wiadomo czy mocowanie haka nie pociągło podłużnic.a co do zakładów ubez. to chu....kiedyś było tak że jeżeli szkoda nie przekroczyła 200zł to nie wypłacali nic i martw się sam.a od stycznia zeszłego roku(2008) wprowadzili 500zł.także my im płacimy coraz więcej a oni nam coraz mniej CHU... :evil: :-x
Dafit

Re: Odszkodowanie !

Postprzez ARNWR 24 paź 2012, o 10:36

uuuaaa ale odświeżam, dostałem w "klementynie" już zdążyłem a jak :lol: w dupala. Likwidator przyjechał, polukał popstrykał, pojechał. Na drugi dzień przysłał e-mail że 658,80. A liczyłem na 1500 i byłbym :-D , odpisałem mu że mnie śmiesznie potraktował i że go pierdole, da mi 2000 to biore, a jak nie to stawiam do ASO i jego firma zapłaci ok 4000 (sie wcześniej upewniłem w ASO ile mniej więcej to kosztować może) i czekam, zobaczymy.
TYLKO OMEGA KOMBI
ARNWR

Twoja Omega: TOYOTA AVENSIS 2.0 4D4 kombi

Postprzez neket 24 paź 2012, o 13:33

o ile sie odezwie bo nie musi to napisze ze masz wstawic do aso ALE kosztorys naprawy musza zatwierdzic przed jej rozpoczeciem i musisz miec faktury na wszystkie czesc jak i robocizne (no chyba ze dana ubezpieczalnia ma podpisana umowe z danym aso - np pzu ma duzo umow z aso opla wtedy sprawa sie bardzo upraszcza)

powodzenia
LPG: SEKWENCJA BRC; KOMP SEQUENT 24;

http://www.ulgawcierpieniu.pl -> sprawdź może będziesz mógł pomoc :)
neket

Twoja Omega: B kombi 99' 2.0 16V

Postprzez ARNWR 24 paź 2012, o 14:09

No właśnie sie dowiedziałem że to nie takie chop na krowe i już ciele, nie go kijem to go batem. Niestety nie PZU tylko jakaś UNIQA co wypłat unika.
TYLKO OMEGA KOMBI
ARNWR

Postprzez neket 24 paź 2012, o 16:39

uniqa :/ mialem te przyjemnosc
przedupione ... dzwonie do nich co z maja kasa a tam baba sie drze do innej cos w stylu

A) Henia co z kasa za "to i tamto" w sprawie XXX
B) Nie wiem
A) Co mam mu powiedziec?
B) Niech dzwoni pod nr XXX
A) Ale oni robia tylko przelewy
B) To niech dzwoni za tydzien bo narazie papierow nie umiem znalesc

Zanim zadzwonilem kasa byla juz na koncie ale z atmosfery wygladalo jakbym sie do ZUSu dodzwonil
LPG: SEKWENCJA BRC; KOMP SEQUENT 24;

http://www.ulgawcierpieniu.pl -> sprawdź może będziesz mógł pomoc :)
neket

Twoja Omega: B kombi 99' 2.0 16V

Postprzez ARNWR 26 paź 2012, o 19:50

O dziwo, zanim sie zorientowałem kasa już na koncie :-o To teraz mi zostaje zawyżyć koszty naprawy i podesłać faktury, mam nadzieję, że nie zrobią kłopotu z wypłaceniem różnicy. ASO opla przy Krzywoustego we Wrocławiu ma podpisaną umowę z UNIQA.
TYLKO OMEGA KOMBI
ARNWR

Postprzez zygi 26 paź 2012, o 20:48

ARNWR napisał(a): ASO opla przy Krzywoustego we Wrocławiu ma podpisaną umowę z UNIQA.

a ta umowa obejmuje naprawy takiego modelu jak omega? :-P
zygi

Twoja Omega: nie mam omegi :(

Postprzez KAFARMAN 26 paź 2012, o 21:18

zygi napisał(a):a ta umowa obejmuje naprawy takiego modelu jak omega? :-P

mało istotne jak rozbita jest astra 8-)
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez zygi 26 paź 2012, o 21:25

ale ja dziś czytam :wstyd:
:lol:
zygi

Twoja Omega: nie mam omegi :(

Postprzez Robo 26 paź 2012, o 21:39

Nie ruszaj kasy :!:

Zadzwoń do nich i dopytaj czy aby wzięcie kasy nie jest równoznaczne z zaakceptowaniem wyceny.
Poproś o ponowną wycenę w ASO.
W ostateczności bierz bezgotówkowo przez ASO. Przynajmniej auto zrobisz szybko i na oryginalnych częściach.

Guzik ma czy to Astra Omega czy nawet Kadet jedynka.
Jak oddaje się auto do ASO i chce się zgodnie z fakturami to ma być zgodnie z fakturami.
Nawet jeśli twierdzisz że twoja omega jest niezawodna, doskonała i cudowna to wiedz że tutaj nikogo nie oszukasz.
MASZ OPLA - NAUCZ SIĘ Z TYM ŻYĆ
Robo
Morderator

Twoja Omega: Była B 94 x20xev

Następna strona

Powrót do Forum ogólne