Oleje

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

Oleje

Postprzez PLuszaC 5 sty 2007, o 21:26

Proponuje tutaj przezucic sie z pytaniami i odp dotyczacych olejow :) mniej roznych poszczegolnych temacikow za to 1 kocik z informacjami :)

Na poczatek chcialbym sie pochwalic moja zmiana oleju w silniku 2.2 DTi. kupilem Castrol Edge Sport (zlota banka) cena ok. 190 zl za 4 litry i okolo 50 zl za 1. kupilem 2x4l wiec zostanie troszke na dolewki :)

p.s. Jak ktos ma niedaleko NORAUTO to polecam w tym momencie zakupy tam - jest duza wyprzedaz i dobre promocje na oleje (i nie tylko). Wymiana oleju w NORAUTO - 20 zl
PLuszaC

Re: Oleje

Postprzez bc30se 5 sty 2007, o 21:32

łojej.. 190 zł..... ja leje opla oryginalnego, jest tani i dobry....
bc30se

Postprzez Mielcarz 5 sty 2007, o 21:54

No właśnie jutro chce wymienić olej i jestem ciekaw ile wchodzi do Mv6 3.0 . Btw leje Mobila
i zastanawiam sie czy odkrece filtr oleju bo dojscie niby jest ale nie mam wyspecjalizowanego narzedzia do odkrecania filtra oleju wiec użyje wyspecjalizowanego śrubokręta i troche siły mięśni
Mielcarz

Postprzez bc30se 5 sty 2007, o 21:56

5 albo 5.5 litra??
bc30se

Postprzez Mielcarz 5 sty 2007, o 21:57

czyli jeszcze 0.5 mi braknie no nic dokupie w poniedziałek dzieki BC
Mielcarz

Postprzez wolf 5 sty 2007, o 22:31

Mielcarz napisał(a):zastanawiam sie czy odkrece filtr oleju bo dojscie niby jest ale nie mam wyspecjalizowanego narzedzia do odkrecania filtra oleju wiec użyje wyspecjalizowanego śrubokręta i troche siły mięśni

najprostszy sposób to założyć na filtr zwykły pasek skórzany do spodni(ale taki konkretny,wytrzymały z klamrą)wtedy jak ciągniesz to sie zaciska na filtrze i filtr puszcza...
wolf

Postprzez MV6.PL 5 sty 2007, o 22:33

5 litrów styknie do MV6, ale bedzie chyba w połowie bagnetu
MV6.PL

Postprzez Mielcarz 6 sty 2007, o 00:10

DZieki bedzie git
Mielcarz

Postprzez Gość 23 sty 2007, o 08:27

Witam, w książce jest napisane, że do mv6 wchodzi 5.7 litra, ja 2 dni temu u siebie zmienialem, wlałem 5.8 i dopiero było max na bagnecie z jednej strony. Napiszcie mi proszę co sądzicie co powinienem teraz zrobić. Kupiłem omege, zalałem mobil one 5w50, zrobiłem 12 tys na nim, ciekł mi olej z pompy oleju, simeringu, pokryw zaworowych. W międzyczasie zalałem mobil 10 w 40 i dalej wycieki były praktycznie takie same. Uszczelniłem to wszystko, zrobiłem 8 tys na tym mobilu 10w40. 2 dni temu wpadłem na pomysł zmiany oleju znowu na mobil 5w50 bo silnik już nie cieknie i ma na liczniku 158 tys km. Świeżo po wlaniu było spoko, gorzej że następnego dnia jak rano pale to słychać popychacze przez kilka sek, później się uspokaja ale na nagrzanym silniku nawet słychać jakieś pukanie od dołu silnika, jest cichutkie ale ciągle jest i jest bardzo zależne od obrotów, słychać jakby jakaś część ciągle cicho sobie pukała z dołu silnika. Podczas jazdy w środku wogóle tego nie slychać tylko jak sie drzwi kierowcy otworzy to słychać to na obrotach do ponad 3000 później chyba silnik zagłusza. Wcześniej miałem astre 1.4 16v i zrobiła na mobilu 5w50 270 tys km i było ok. Na półsyntetyku rano nie było słychać napewno tych popychaczy, nie wiem jak z pukaniem od dołu- łudze się, że może teraz silnik ogólnie się wyciszył i dopiero słychać to ciche pukanie, z drugiej strony na półsyntetyku nie sprawdzałem tak dokładnie odgłosów przed wymianą ale myśle, że tego pukania nie było. Silnik nie dymi i różnicy w mocy nie wyczuwam na nowym oleju, inna sprawa, że zrobilem może 50 km na tym nowym. Na półsyntetyku miałem ciśnienie mierzone i na obrotach 600 było 3 atm, później po otworzeniu zaworu w pompie ciśnienie spadało z 5.5 atm na 4.5 przy większych obrotach. Moje pytanie to czemu teraz słychać te popychacze rano ? Czy powinienem zmienić olej na półsyntetyk spowrotem bo mam za stary silnik na 5w50 ?, Czy spadło mi ciśnienie oleju na tym nowym syntetyku ? Czy lepiej wlać mobil one 10w40 czy castrol gtx magnatec 10w40 ? Chodzi mi żeby przez ta zmiane oleju coś sie nie stało złego w silniku i jak będę miał pewność, że na półsyntetyku będzie lepiej dla silnika jednak to odrazu bym znowu zmienił już na ten właściwy olej. Mam omege b mv6 z 96 roku silnik x30xe.Prosze o odpowiedzi. Pozdrawiam i sorki za tak długi post.
Gość

Postprzez bc30se 23 sty 2007, o 15:49

no czytam tak se twój opis.... teoria głosi tak, że jak klepią popychacze na zimnym to olej za gęsty bo na zimnym silniku nie daje rady napełnić popychacza, dlatego popychacz cichnie jak olej jest gorętszy i rzadszy bo jest w stanie dobrze napełnić popychacz. Zasilanie popychacza to taki mały otworek... ma to sens.....

ciśnienie spadnie na rzadszym oleju... to fakt... dlatego jak silnik jest zimny i olej gęsty to ciśnienie jest większe, a jak się rozgrzeje to maleje.. nie zmienia to faktu że przy na zimnym silniku smarowanie jest gorsze pomimo większego ciśnienia....

ale..... jeśli u ciebie półsyntetyk działa lepiej... to chyba bym się nie zastanawiał, mało tego.. chyba zacznę podważać tą teorie i już to w zasadzie zrobiłem bo mam zamiar zalać teraz olej mobil 5/50 a nie GM właśnie z powodów o których piszesz. Klepią mi popychacze na zimnym... w dodatku zalewając go kiedyś pół syntetykiem 10w40 nic mi nie klepało.. więc jak mobil mi nie pomoże to wrócę na jedno zalanie do półsyntetyka, i zobacze jaki jest efekt...

zaś stuki z dołu silnika... panewki??, te wałki wyrównoważające? cholera go wie.... koledze tak stukał kiedyś silnik okazało się, że sworznie na tłokach.. mi też kiedyś stukał okazało się że tłok bije w głowice... nie wiem.. lej ten półsyntetyk jak się nic nie dzieje i jeździj aż się silnik rozwali wtedy będziesz wiedział co to jest robiąc remont...
bc30se

Postprzez Gość 23 sty 2007, o 16:16

Dzieki BC30SE, dzisiaj jak odpalałem to o dziwo było cicho od początku, nie wiem czy to przez to, że dzisiaj było zimniej w nocy czy co. Dalej jeszcze mam ten syntetyk. Może silnik sie przyzwyczaja:). Jeszcze poczekam kilka dni i poobserwuje jak sie zachowuje na tym syntetyku - jak bedzie coś sie tłukło to zmieniam odrazu.Dam znać jak coś.
Pozdrawiam
Gość

Postprzez bc30se 23 sty 2007, o 17:34

no bo jak jest zimny to jest gęstszy i Ci ciśnienie wypełnia wszelkie prześwity.. jak jest ciepły to coś tam wali bo się prześwit zmienia...
bc30se

Postprzez Dareks 23 sty 2007, o 20:23

ja zalałem swoją 5w50 po zakupie przy przebiegu 160k km. teraz mam delikatny wyciek tylko ciężko zlokalizować gdzie jest. nie sądzę aby to była wina oleju tylko po prostu ze starości coś puściło. U mnie popychacze słychać jak oleju jest mniej niż połowa na wskaźniku. Zawsze staram się trzymać górną krechę.
Dareks

Postprzez STRONG_POWER 1 maja 2008, o 19:17

bc30se napisał(a):ale..... jeśli u ciebie półsyntetyk działa lepiej... to chyba bym się nie zastanawiał, mało tego.. chyba zacznę podważać tą teorie i już to w zasadzie zrobiłem bo mam zamiar zalać teraz olej mobil 5/50 a nie GM właśnie z powodów o których piszesz. Klepią mi popychacze na zimnym... w dodatku zalewając go kiedyś pół syntetykiem 10w40 nic mi nie klepało.. więc jak mobil mi nie pomoże to wrócę na jedno zalanie do półsyntetyka, i zobacze jaki jest efekt...

i jaki wynik?
u mnie po zmianie z Mobila 10w40 na GM 10w40 zaczęły klepac popychacze a przynajmniej wszystko na to wskazuje
STRONG_POWER

Twoja Omega: b 97r kombi 3.0 manual

Postprzez lotus300 24V 2 maja 2008, o 19:33

Zalałem 10w/60 syntetyk Castrola do Omegi ,Eclipse i kosiarki :lol: na razie nic nigdzie ,szczególnego sie nie dzieje.
lotus300 24V

Następna strona

Powrót do Forum ogólne