TC Vs. ESP??? Pytanie do znawców

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

Postprzez bc30se 3 lut 2008, o 19:18

a ja Ci mówie daj sobie spokój bo to opel... no nic.. jak ci pierdzielnie to zrozumisz... a ratunku nie będzie... tylko serwis i kasa :lol:
bc30se

Postprzez weiderr 28 lut 2008, o 13:07

A u mnie swieci kontrolka TC i gasnie kiedy chce, ale jesli sa te zmiany to po zgaszeniu i ponownym odpaleniu, juz dwa dni mi swieci ;/ .
weiderr

Postprzez adrianw 6 mar 2008, o 07:14

Witam, ja mam ome z 1996 i TC "), teraz przy próbie palenia laczka z wąłczonym ucina moc (oczywiście normlane zachowanie) , tak jak by nagle pare garów obcieło :) i to jest norma oczywiście w tym momencie jak się system włącza kontrolka TC swieci na desce. W tej chwili mam załozone 18" koła , przód niższy profil tył ciu wyższy i TC się gubi , dodaje mi gazu / noga z gazu a on zapierdziela dalej ;):) czy to oznacza że to tc+ czy tc zwykłe
adrianw

Postprzez bc30se 6 mar 2008, o 07:19

Przeczytaj mój post w tym temacie z: 2008-02-03, 15:50
bc30se

Postprzez Brayan 6 mar 2008, o 08:34

adrianw, To znaczy ż trzeba spóbowac zrobić synchronizacje TC. Ktoś kiedys pisał ż epo kazdej wymianie opon trzeba rozpędzić kilka razy samochód do 120 km/h i powoli zwalniac bez hamowania. W TC jest to napisane.
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez DZEM 17 mar 2008, o 16:27

Brayan napisał(a):TC - zapobiega buksowaniu
TC+ - zapobiega buksiowaniu i kontrola trakcji (ESP)
Śniezynka - Automat rusza z 3 bigu koniec.

tak nawiasem rusza z 2 biegu :-P
DZEM

Postprzez Predom 17 mar 2008, o 16:48

mi tam rusza z 3-go
moze Ty masz jakas wersje mini :P
Predom

Postprzez Brayan 17 mar 2008, o 16:59

DZEM napisał(a):tak nawiasem rusza z 2 biegu

Tak nawiasem to sobie instrukcje przeczytaj a nie pierdolisz głupoty.

Jak chcesz pobrylowac na forum to masz dwa wyjscia.... douczyć sie albo zmień forum
Polecam link viewtopic.php?t=2648
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez zac 3 sty 2009, o 13:43

1. Polecam esp testowałem - pozwala bezpiecznie bez poślizgu pokonać np. rondo z większa prędkością.

2. Jak sprawdzić ? bardzo proste esp diagnozowane jest po włączeniu zapłonu pokazuje się lampka esp i gaśnie jak jest ok.

3. nie da się wyłączyć (chyba że przez kompa) ale klawisza nie ma.

4. Nie przeszkodzi w zabawie ja bawiłem się wiele razy z esp - nie zabroni wam się rozpędzić , i jak wpadniecie w poślizg po rozpędzeniu to was przecież nie zatrzyma, ale pomoże jak będzie problem z wyrobieniem się przed krawężnikiem. Nigdy mi nic nie zablokowało zauważalnie, myślę że generalnie działa delikatnie przy pokonywaniu łuków tak aby hamowanie na łuku powodowało proporcjonalny udział kól do pokonywanej drogo.

Szczerze polecam - jeździłem corsa z esp i jak wziąłem z serwisu identyczna bez esp to byłem w szoku właśnie na rondzie a zabawa na placu była jednakowa.
zac

Postprzez Czlowieklasu 23 sty 2009, o 20:47

Witam po małej nieobecności. :-)

Moja Omcia (rocznik 95) niema TC i ma ESP. Dowiedziałem się o tym przez przypadek. W zimie na śniegu wchodziłem ostro w zakręt i byłem pewien, że wpadnę w poślizg, a okazało się że ESP zadziałało.
Czy jest możliwe by ten rocznik posiadał ESP fabryczny czy poprzedni właściciel go sam zamontował.

Pozdrawiam wszystkich cierpliwycg
Czlowieklasu

Postprzez dominiq 24 sty 2009, o 00:14

Nie ma takiej opcji przy tym silniku i roczniku.
dominiq

Postprzez Odi87 24 sty 2009, o 12:58

dominiq napisał(a):Nie ma takiej opcji przy tym silniku i roczniku.

opcja jest ale ktoś kto by założył ESP do tego auto musiał by mieć albo za dużo kasy albo nierówno pod sufitem :)
Odi87

Postprzez grzesiekwisnia 24 sty 2009, o 15:18

zac napisał(a):3. nie da się wyłączyć (chyba że przez kompa) ale klawisza nie ma.

Bzdura - u mnie jest przycisk do wyłączania i działa :)
grzesiekwisnia

Re: TC Vs. ESP??? Pytanie do znawców

Postprzez wojciechu1224 16 wrz 2014, o 21:21

A czy ktoś się bawił w montowanie ESP w miejsce TC?
Mając dwie omegi Bfl obok siebie: x30xe z TC i y25dt z ESP, można coś myśleć na ten temat czy lepiej puknąć się w łeb i brać się spokojnie za remont? :-)
c20ne 92' - buda nie wytrzymała
x20se 94' - silnik nie wytrzymał
x30xe 00' - 30 m-cy udręki
y25dt 02' - diesel to zło
wojciechu1224

Twoja Omega: 00'/02' Bfl x30xe sedan

Poprzednia strona

Powrót do Forum ogólne