falujące obroty po czyszczeniu krokowca

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

falujące obroty po czyszczeniu krokowca

Postprzez norbert95 24 sie 2015, o 21:35

Witam,
dzisiaj wyczyściłem dokładnie silniczek krokowy bo czasem nie trzymał wolnych obrotów no i na początku po odpaleniu wgl nie trzymał obrotów więc postanowiłem troche poluzować tą miedzianą dużą śrubkę która jest za dekielkiem, ona CHYBA jest od regulacji ( na zdjęciu po prawej stronie silniczka) no i teraz obroty falują, auto próbuje trzymać wolne obroty ale zwyczajnie mu nie wychodzi próbowałem luzować tą nakrętkę bardziej, troche dokręcać i nic, efekt zawsze ten sam. Na sam koniec przy którejś z kolei próbie i już dosyć obrobionej miedzianej śróbko-nakrętce doszedłem do momentu w którym po odpaleniu obroty kilka razy falowały, potem sie ustabilizowały - było pięknie trzymały ok 500rpm i zapalił się check ( i nadal trzymało ładnie obroty), ale po przejechaniu kawałka było znowu to samo.
Czy ktoś mi może pomóc ? Czy jest jakaś możliwość regulacji silniczka?
Zdjęcie poglądowe silniczka
Obrazek
miedziana nakrętka która moim zdaniem jest do regulacji jest pod metalowym dekielkiem po prawej stronie
norbert95

Twoja Omega: Omega B sedan 94' 2.0 16V

Powrót do Forum ogólne