kupić?

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

kupić?

Postprzez tassar 6 maja 2014, o 22:11

chce kupić takie lampy-moje już ledwo "paczą",nie miałem ksenonów ,tylko soczewki-Oma 2.2 sedan 2001 automat-i nie mam sterowania silniczkami-mozna? na ori mnie nie stac bo miałem dzwona i...koszty (sie szaleje ,sie płaci)-
czekam na opinie http://allegro.pl/nowe-refl-l-p-chrom-o ... source=mlt :?:
RONIN
tassar

Twoja Omega: Omega B FL 2.2 v16 LPG 2000 se

Re: kupić?

Postprzez Robo 7 maja 2014, o 07:07

Na forum masz caly temat o xenonie.
Jak kupisz lampy to musisz kupic przetwornice i zarniki dobrze bylo by zrobic samopoziomowanie i spryskiwacze do lamp.
Nawet jeśli twierdzisz że twoja omega jest niezawodna, doskonała i cudowna to wiedz że tutaj nikogo nie oszukasz.
MASZ OPLA - NAUCZ SIĘ Z TYM ŻYĆ
Robo
Morderator

Twoja Omega: Była B 94 x20xev

Postprzez tassar 8 maja 2014, o 18:36

Robo-ja mam spryskiwacze i moje lampy były samopoziomujące ,ale ktos wstawił zwykłe soczewki (poprzednik-Niemka od której kupiłem) Nie mam zielonego pojecia jak działa to ustrojstwo,aczkolwiek mam jakieś wolne wtyczki przy lampach i na bank nie są od silniczków bo w kabinie nie ma pokrętła ,tylko jest jedno do ściemniania tablicy. Podpowiedź?
Na oko nie rozróżniam tych lamp-jak możesz to poszukaj i wklej link jakie to powinny być-ok?
RONIN
tassar

Postprzez Robo 8 maja 2014, o 20:10

To pewnie przetwornic też pewnie nie masz, skoro zwykłe żarówki miałeś. :/

Trzeba by jakiś zaprzyjaźniony szrot odwiedzić nabyć przetwornice i te lampy które wstawiłeś. Żarniki, żarówki i powinno być ok. Nie wiadomo jak tam silniczki i samopoziomowanie było ale czy jest? czy sprawne? Bo piszesz że było...

Jest też opcja z jakimś kumatym elektrykiem do której ostatnio coraz bardziej się przychylam. Ale to albo musisz mieć znajomego albo dobrą kasę na inwestycje.
Nawet jeśli twierdzisz że twoja omega jest niezawodna, doskonała i cudowna to wiedz że tutaj nikogo nie oszukasz.
MASZ OPLA - NAUCZ SIĘ Z TYM ŻYĆ
Robo
Morderator

Twoja Omega: Była B 94 x20xev

Postprzez jaggi 8 maja 2014, o 22:17

Robo napisał(a):Ale to albo musisz mieć znajomego albo dobrą kasę na inwestycje.

a tam gadasz...

niech się do Joffay odezwie, jest wystarczająco kumaty.
Jemiego też zna.
w Bydgoszczy jest spora ekipa więc o pomoc trudno być nie powinno.

wracając do tematu:
jak kupisz nowe lampy to tak jak pisał Robo
potrzebujesz
silniczki pod xenon,
żarniki,
przetwornice.

wróżenie z fusów słabo nam idzie a dopóki nie będziemy 100% pewni tego co ty tam masz na chwilę obecną to za cholerę nie będzie wiadomo jak ci pomóc żebyś na darmo kasy nie wydawał.
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Postprzez tassar 10 maja 2014, o 16:42

..ok Pany-robim tak.Kupuje a potem do Jemiego i sie zobaczy co jest ,a co trza dokupic-na razie i tak ustawie na śrubokret na stałe (trza czyms dojechac).Poprzednie nie miały silniczków -bujały sie same ...czyli były samopoziomujące. W sumie mozna kupić nawet inne soczewki z miejscem na silniczkia od Mariosa silniczki są po 25zeta + zmiana przełącznika świateł na ten z pokretłem (kółkiem ) do regulacji 50 zeta (pytałem już) do tego D2S i H7 + przetwornice od hidów(taniej) i chyba gra muzyka.W poprzedniej B miałem Hide i było ok .
RONIN
tassar

Powrót do Forum ogólne