Spalanie - 3.0

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

Re: Spalanie - 3.0

Postprzez dominiq 28 wrz 2009, o 19:44

Michal232323 napisał(a):Moim w trasie średnie spalanie wyniosło 10.5 l (prędkość od 150-190)

Tyle to oma z lpg pali przy spokojnej jeździe. Poza tym, gdzie Ty takie prędkości w Polsce osiągasz?
dominiq

Postprzez Michal 28 wrz 2009, o 19:57

dominiq napisał(a):Tyle to oma z lpg pali przy spokojnej jeździe.

Tyle że oma musi jeszcze chodzić na lpg :lol:
dominiq napisał(a):Poza tym, gdzie Ty takie prędkości w Polsce osiągasz?

Autostrada A1 ;-)
X30XE
Michal

Twoja Omega: B X25XEI, B fl X30XE

Postprzez dominiq 28 wrz 2009, o 20:09

Michal232323 napisał(a):
dominiq napisał(a):Tyle to oma z lpg pali przy spokojnej jeździe.

Tyle że oma musi jeszcze chodzić na lpg :lol:

W podpisie masz LPG :-P
dominiq

Postprzez Michal 28 wrz 2009, o 20:12

dominiq napisał(a):W podpisie masz LPG :-P

A no mam i już nawet był moment że od 3 tyś. obrotów ładnie śmigała na gazie ale zachciało się poprawiać :-x
X30XE
Michal

Twoja Omega: B X25XEI, B fl X30XE

Postprzez pheonix 30 wrz 2009, o 20:29

Poczes napisał(a):nie robiac :ot: moja po miescie na krotkich odcinkach spala 14,7l/100km
ale za to w trasie (110km) 8,9l/100km :DD

zgubiles sie czy jak :?:

Nie Ty tu jestes od tego zeby mowic czy OT nmoze byc czy nie 8-)
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Twoja Omega: czarna Suka, Vectra C fl

Postprzez staniu 1 paź 2009, o 21:38

Nie Ty tu jestes od tego zeby mowic czy OT nmoze byc czy nie 8-)

jak ja to kocham :lol:
staniu

Postprzez Div 2 paź 2009, o 14:48

Wg: kompa 30NE miasto - 22l/ PB nie wiem, wiem że szybko znika jak przełączę. Za to złego pali od 16 do 20 na blosie. Ale przynajmniej jedzie na tym gazie.
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Jest może 200km, dalej wieje nudą.....
Div

Twoja Omega: B 98 3.0 v6 mv6 + Rudy

Postprzez szycekomega 2 paź 2009, o 16:13

Ja tankuje i rura,jakbym chciałoszczedzac na paliwie to bym se golfa w dieslu kupił.
szycekomega

Postprzez dominiq 2 paź 2009, o 17:05

szycekomega napisał(a):Ja tankuje i rura,jakbym chciałoszczedzac na paliwie to bym se golfa w dieslu kupił.

Ale chociaż orientujesz się ile Ci pali, czy nie w ogóle Cię to nie obchodzi?
dominiq

Postprzez pheonix 3 paź 2009, o 22:30

Ja nie wiem ile moja pali i nie chce wiedziec. Nie interre mnie to. Mercedes palil mniej, Clio pali mniej, chociaz nie wiem ile pali. I styka jezeli chodzi o ekonomie.
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Postprzez dominiq 3 paź 2009, o 22:50

pheonix napisał(a):Ja nie wiem ile moja pali i nie chce wiedziec.

Ciężko się dowiedzieć skoro auto nie jeździ ;-)

Dla mnie spalanie to dość istotna sprawa. Wole wiedzieć czy z autem wszystko w porządku. Czu go coś nie boli. Wszelkie bolączki silnika zazwyczaj odbijają się na spalaniu. Traktuje to jako informacje bardziej techniczną niż ekonomiczną. Zawsze tankuje do pełna, notuje spalanie i wiem wszystko.

Poza tym skoro kogoś nie interesuje ile pali 3.0 to po kiego grzyba się wypowiada? :-P
dominiq

Postprzez najkus 4 paź 2009, o 02:20

dokladnie,moim zdaniem kazdego inetresuje to ile auto pali,chocby ze wzgkledu czy z autem jest wszystko ok,a jak ktos pisze ze jego to jebie ile pali jego fura w 3,0 to chyba ma nie rowno pod sufitem!!!!
najkus

Postprzez pheonix 4 paź 2009, o 11:24

dominiq napisał(a):Dla mnie spalanie to dość istotna sprawa. Wole wiedzieć czy z autem wszystko w porządku. Czu go coś nie boli. Wszelkie bolączki silnika zazwyczaj odbijają się na spalaniu.

I tu pokazuja sie inne punkty widzenia. Ja mam starsza jednostke i mniej rzeczy w niej ktore moga sie zjebac. Jaki jest stan silnika i co go boli ja widze po tym jak sie wkreca, jak chodzi zaraz pod odpaleniu, jak chodzi na jalowym, jak odpala i jeszcze pare innych rzeczy.

dominiq napisał(a):Poza tym skoro kogoś nie interesuje ile pali 3.0 to po kiego grzyba się wypowiada? :-P

Sam nie jezdzisz :D Odpala i moze pojechac w kazdj chwili. Po wsadzeniu silnika tez zrobila pare ladnych km.

najkus napisał(a):dokladnie,moim zdaniem kazdego inetresuje to ile auto pali,chocby ze wzgkledu czy z autem jest wszystko ok,a jak ktos pisze ze jego to jebie ile pali jego fura w 3,0 to chyba ma nie rowno pod sufitem!!!!

troche sie chyba zapedzasz.
Nie kazdy liczy kazdego wydanego pln-a na wahe 8-)
Pali tyle ile sie wleje. A jakies tam duze liczby w przepalonych litrach Pb, On-a czy tam Lpg to tylko efekt uboczny ktory potwierdza inne objawy takie jak zla praca silnika, czy nawet nieumiejetnym przyspieczaniu i zmianie biegow kierownika.
Jak chcesz mega oszczedna auto to kupa jakiegos melexa z malutkim silniczkiem.

Ten temat jest i tak bez sensu bo co chwile pojawiaja sie jakies albo male albo duze liczby i wielkie oburzenie ze 3.0 nie moze tyle palic. Gowno prawda.
Wszystko zalezy od warunkow w jakich sie ktos porusza i stylu jazdy.
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Postprzez dominiq 4 paź 2009, o 11:39

Temat nie jest bez sensu. Dzięki niemu każdy może się dowiedzieć, że nie tylko jemu tyle chleje :-P
I podejrzewam, że nikt z nas, który świadomie kupił 3.0 nie nastawiał się na ekonomie. Gdyby to był mój główny wyznacznik podczas kupna auta to w ogóle nie patrzyłbym w stronę omegi. Bo to nie są ekonomiczne auta ani w dizlu ani z 2.0 pod maską. A tak, bujam się nią już prawie dwa lata. Leje i jakoś nie kurvvuje pod dystrybutorem jak muszę tankować. Mam co chciałem. Jednak lubię mieć świadomość ile to to żłopie.

Jeśli ktoś nie potrafi jasno i liczbowanie odpowiedzieć na pytanie "ile Ci pali" to znaczy, że jest atechnicznym ignorantem. Już sama ciekawość zmusza aby to sprawdzić.
Pomijam przypadki biznesmenów w E klasach, którzy nawet sami nie potrafią auta zatankować. Bo to jednak troszke inna sprawa.
dominiq

Postprzez pheonix 4 paź 2009, o 13:41

A zinterpretuj jakos dane o spalaniu podawane przez producenta w stosunku do rzeczywistosci.
Oni skads biora te dane wiec cos w tym musi byc. Mi producent pokazuje srednie spalanie z MT na poziomie 10,9 l/100 km :D
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne