Czujnik parkowania-jaki?

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

Postprzez Tomhud 13 mar 2008, o 14:01

To źle mi wróżysz :-( . A co konkretnie się zrąbało? U mnie śmiga że aż miło. Czasami pojawia się komunikat że któryś tam czujnik nie działa. Szczególnie przy opadach deszczu lub śniegu ale jest to krótkotrwały komunikat i za chwilę wszystko jest OK.

Ostatnio przyłapałem się że każdorazowo po ciemku na parkingu cofam patrząc do przodu 8-) . Zaczynam mieć złe nawyki i to narazie jest największy minus tego ustrojstwa.
Tomhud

Twoja Omega: 2,2 DTI 2001 kombi

Postprzez andrzej24 13 mar 2008, o 14:53

Tomhud napisał(a):To źle mi wróżysz :-( . A co konkretnie się zrąbało? Czasami pojawia się komunikat że któryś tam czujnik nie działa. Szczególnie przy opadach deszczu lub śniegu ale jest to krótkotrwały komunikat i za chwilę wszystko jest OK.

To chyba częsta przypadłość, bo mam dokładnie taki sam problem. Tyle, że u mnie nie ma różnicy, czy pada czy nie i dzieje się tak dosyć często. Czujnik sygnalizuje -P-, pomaga wyłączenie i włączenie. Winny jest na pewno sensor. Chyba będzie mnie czekało rozbebeszanie auta i oczekiwanie 2 tygodnie z podziurawionym zderzakiem na reklamację :( Strach też mysleć co będzie po gwarancji, cena samych sensorow w hadron jest prawie równa cenie całego zestawu (4 szt 140zł - cały system 169zł) - zajebiście, ciekawe ile kosztuje w takim razie centralka i wyświetlacz? Już chyba lepiej wyrzucić całość i kupić od nowa.
andrzej24

Postprzez Tomhud 13 mar 2008, o 20:42

andrzej24 napisał(a):Strach też mysleć co będzie po gwarancji, cena samych sensorow w hadron jest prawie równa cenie całego zestawu (4 szt 140zł - cały system 169zł)

To może znaczyć że mamy badziewiaste a dobre tyle kosztują albo jest to rodzaj sprzedaży wiązanej i zarabia się jak w przypadku drukarek na częściach które się zużywaja czyli tonerach. Tragedia - licze że mnie to nie spotka i długo będę się cieszył tymi sensorami ale tak czy siak jest to jakaś przestroga i nauka co do kosztów ewentualnych napraw na przyszłość.
Tomhud

Postprzez filex 17 mar 2008, o 20:06

stykaja mi takie problemy.potrenujcie troche cofanie.w pracy cofam naczepa na centymetry przy pomocy lusterek i nikt sobie dupy nie zawraca z montowaniem kamer albo czujnikow. :lol: :lol: :lol:
filex

Postprzez Tomhud 17 mar 2008, o 21:34

To nie jest zawracanie dupy tylko wygoda ale nie dowiesz się póki nie spróbujesz. Naczepą każdy lewus wykręci. Spróbuj zrobić slalomik do tyłu przyczepką długą na 50 cm. To jest jazda i żadna kamerka ani czujnki nie pomogą. Jak nie czujesz całego zestawu to i 10 lusterek do dupy się nada. :-P
Tomhud

Postprzez Tomhud 22 mar 2008, o 00:03

No i stało się.
Lekko mnie poj.bało :farmer: bo dość długi odcinek cofałem sobie po chodniku - ot takie sobie widzimisie że dojade tyłem do najbliższego wjazdu na posesje. Oczywiście spokojnie patrzyłem sobie do przodu i luźik no bo co ma się stać 8-) . A tu nagle buum :szok: . Czujnik przy nieco wyższej prędkości niż zwykle wychwycił słupek drogowy dopiero jakieś 40 cm od. No i zaczym przychamowałem słupek się lekko przechylił.
Lakier popękany i znowu trzeba będzie liczyć na jakiegoś frajera który za malowanie zaplaci. ;/
Tomhud

Postprzez filex 25 mar 2008, o 12:31

trzeba bylo jechac szybciej.moze bys jeszcze klape bagaznika wymienil razem z tyna szyba :lol: przestancie cudowac a nauczcie sie cofac.juz u gory pisalem cos na ten temat,nie pomysleliscie dlaczego na naczepach nie montuja takich rzeczy?
bo ludzie ktorzy nimi jezdza po prostu ich nie potrzebuja heheh,jeszcze jedna rzecz ktora sie psuje :lol:
filex

Postprzez Tomhud 25 mar 2008, o 14:14

filex napisał(a):bo ludzie ktorzy nimi jezdza po prostu ich nie potrzebuja heheh,jeszcze jedna rzecz ktora sie psuje

A przydalo by sie niektórym takie cos to mniej scian i ramp bylo by poobijane a i nie jednego biedaka widzialem który oberwal bo był "mniejszy". Zobacz na jakimkolwiej duzym magazynie jak wygladaja podjazdy, naprowadzacze i bramy - osobowki tego nie zrobily. :-P
Tomhud

Re: Czujnik parkowania-jaki?

Postprzez neket 5 maja 2009, o 15:46

czesc mam proste pytanko chodzi o to ze laduje do auta czujnik parkowania i znalazlem wtyczke (czarno-bialy kabel) w wiazce ktora leci do haka ktora jest podawany "+" do swatla cofania w przyczepce.

moje pytanie jest takie czy moge jako mase przykrecic kabelek od ukladu czujnika cofania gdzies do blacharki czy musze szukac w wiazce minusa? jesli do blachy nie powinno sie podpinac tego badziewia to moze wie ktos jaki kolor ma kabelek z minusem w wiazce do haka?

moje drugie pyanko jest tez niezbyt wyszukane, w jakiej odleglosci macie od siebie czujniki zeby nie zlapaly haka?
LPG: SEKWENCJA BRC; KOMP SEQUENT 24;

http://www.ulgawcierpieniu.pl -> sprawdź może będziesz mógł pomoc :)
neket

Twoja Omega: B kombi 99' 2.0 16V

Postprzez bodano1102 5 maja 2009, o 17:41

A miał ktos doczynienia z takim wynalazkiem?
http://allegro.pl/item619176556_lusterk ... fania.html
http://www.xsonic.pl/ekran-lcd-lusterku ... p-844.html

Tak sie tylko pytam bo znam kogos kto chce to kupic.
Ja mimo ze mam wielkie auto to powiem Wam ze widocznosc do tyłu jest o niebo lepsza niz w kombiaku,we wstecznym zajebiscie widac koniec burty, a jak w cos przydzwonie to .......... nie moja strata :lol:
Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.
bodano1102

Twoja Omega: Dodge Ram 5.7HEMI 4x4 06 black

Postprzez mgyz 5 maja 2009, o 18:14

neket napisał(a):moje pytanie jest takie czy moge jako mase przykrecic kabelek od ukladu czujnika cofania gdzies do blacharki czy musze szukac w wiazce minusa?

jak czujniki sa plastikowe to mozesz spokojnie mase przykrecac do budy. Jest obudowa jest metalowa i nie ma "plusa na obudowie" to tez mozesz laczyc mase to budy.
Generalnie w 99% przypadkow mase mozna przykrecac do budy.
_____
mgyz
mgyz
Administrator

Twoja Omega: e39 M54B30 kombi '03

Postprzez neket 6 maja 2009, o 10:17

spoko dzieki ide grzebac :-)

neket

Postprzez neket 12 maja 2009, o 23:09

mam chwile to pomarudze, zamontowalem badziewie i lapie mi ziemie ;/ (w insrukcji bylo ze czujniki powinny byc na wyskosci powzej 45 cm i gowno prawda) teraz poszperalem na necie i tak dla potomnych montowac trzeba conajmniej na wysokosci 50 cm, jak jest nizej to w moim przypadku gowno daje nawet odchylanie czujnikow "w gore".

Problem mam taki ze "lapie ziemie" do czasu az z tylu jest jakas przeszkoda np kosz na smieci wtedy pokazuje dobra odleglosc, jak nic nie ma pokazuje 0,5m i nie ma zmilowania ;/ dziwna sprawa ze jak ma silny sygnal od przeszkody to pokazuje prawidlowo a jak nic nie ma to sa bzdury. moze to byc spowodowane walnietym "sterownikiem od centalki??

neket

Postprzez qubuś 26 maja 2010, o 20:57

Dostałem czujniki cofania i teraz nie zabardzo wiem gdzie je zamontować do sedana w zderzak pod tą czarna listwa czy może w tej listwie ?? Miał by ktoś może jakieś zdjecie pogladowe jak to ma wygladać w sedanie ??
OMEGA Bfl X30XE Kombi 01
OMEGA B X25XE Sedan 95
qubuś

Twoja Omega: x25xe SEDAN 95

Postprzez KAFARMAN 11 cze 2010, o 01:30

Poszukaj sobie szczegółowej instrukcji która mówi ile cm od ziemi powinno no być to założone , ale raczej pod listwą
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne