Czujnik parkowania-jaki?

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

Re: Czujnik parkowania-jaki?

Postprzez Tomhud 24 sie 2007, o 22:07

No może i racja. Motam się też czy warto na przód brać? Czy szukać w kolorze srebrnym czy czarne malować? Jakiego koloru wyświetlacz? I aż się odechciewa :-(
Ciężko będzie kabel jakoś rosądnie poprowadzić ale chyba to jest najlepsze miejsce.
Obrazek
Tomhud

Twoja Omega: 2,2 DTI 2001 kombi

Postprzez Tomhud 11 wrz 2007, o 23:18

ŁYSY napisał(a):Mi tez wydaje sie ten z 8 sensorami w miare a co do kombi to czujniki sa mniej potrzebne ni z w sedanie - tam gdzie tylna szyba tam koniec auta.

Kombi jest głównie po to żeby coś w nim przewoźić a wtedy tylnej szyby niema. Problem jest gdy na pace jest full i jedyne co widze obracając się do tyłu to siatka a za nią np. stojącego zwykle bokiem psa. Tak więc chyba szczególnie w kombi są potzebne czujniki.
Tomhud

Postprzez Skora 30 wrz 2007, o 19:02

Panowie niedawno zkupiłem czujniki cofania za chyba około 100 zł z przresyłką dzisaiaj właśnie je montowałem jestem super zadowolony działają bardzo dokładnie no i wymysliłem super miejsce na zamontowanie wskaźnika widać go w lusterku i widac go jak się odwwrócę do tyłu. I nie szpeci deski rozdzielczej http://www.allegro.pl/item248138751_eas ... ancji.html Dzięki uprzejmości brayana pokaże się niedługo fotka. Polecam takie montowanie tego typu wyświetlacza tylko trzeba kabelki podłaczyć odwrotnie (prawa srtona jest lewą stroną) ale odległści pokazuje oczywiście normalne.
Obrazek
Ostatnio edytowano 1 paź 2007, o 08:12 przez Skora, łącznie edytowano 1 raz
Skora

Postprzez GREGOR 30 wrz 2007, o 20:16

Łysy masz rację moja Omka pracuje i często jestem zapakowany prawie po dach , czujniki mam zamontowane, bardzo ułatwiają życie ale mają też wady słabo wykrywają okrągłe słupki od znaków i tym podobne przedmioty . Mimo wszystko trzeba mieć oczy do okoła głowy aczkolwiek warto zamontować .
GREGOR

Postprzez PLuszaC 30 wrz 2007, o 23:22

ja tam mialem w mercedesie sam buzer... potem byla era focusa i tam mialem 4 czujki i mini wyswietlacz z cyferkami nie patrze na alelgro bo nie chce mi sie szukac ale do omegi zastanawiam sie czy jest sens kupowania jakiegos czujnika z wyswietlaczem czy nie pozostac przy samym buzerze... troche wiejsko to wyglada taki wyswietlaczyk ktory mroga jak tecza... prawie jak wiejski tuning.

kiedys byl temat o hakach :d to jest najlepsza czujka parkowania :d
PLuszaC

Postprzez Tomhud 8 paź 2007, o 23:33

[center]Po temacie-zdecydowałem[/center]
Zdecydowałem się na czujniki parkowania 4 x tył z wyświetlaczem LCD. Po kilku wyjazdach z pełnym bagażnikiem i widocznością kiepską nawet w bocznych lusterkach. Przód uznałem za zbędny i szpecący front auta. Wyświetlacz nie zależny. Wersje z wyświetlaczem w lusterku to pomyłka tak sądzę.
Wybrałem ten zestaw dlatego że:

· Ma dokładny pomiar do 1 centymetra ( testy potwierdzają tą dokładność)
· Regulowaną głośność i /lub odłączany buzer
· Wskazania, od którego czujnika pochodzi pomiar
· Podświetlanie na biało a nie tęcze barw ( tak było w ofercie, że albo niebieskie albo białe niestety zdjęcia z ofert nie oddają prawdziwego koloru wyświetlacza. Ja wybrałem biały a sami zobaczcie, jaki jest. Swoją drogą ciekawe jaki naprawdę jest ten niebieski? )
· Gwarancja 2 lata, bo nie wszyscy taką dają
· Mały i czytelny wyświetlacz
· Małe czujniki
· Sprzedają go na allegro tyle, co wszyscy inni pozostałych razem, więc może jest wart te 169 zł.

Wadą było:

· Brak w ofercie czujników w kolorze srebrnym i brak informacji od producenta w instrukcji o możliwości ich malowania. (Według sprzedawcy można malować cienką warstwą wolałem nie ryzykować i pomalowałem tylko same oprawki czujników)
· Pomiar od 20 cm (szkoda można by bliżej parkować)
· To że kolor podświetlania jest inny niż na zdjęciach albo dostałem nie ten co zamawiałem :cry:

Czyli więcej zalet lub po prostu bardziej się mi podobał i już.
Czujniki zamontował ten lakiernik bo lakierował cały tył.
No i zadałem sobie żeby to zamontować po południu w niedziele :-D . Niby nic wielkiego ale musiałem trochę porozkręcać bo zachciało się mi mieć wyświetlacz nad lusterkiem. Poszła podsufitka, przedni słupek i dalej progi, siedzisko i już byłem w bagażniku. Chyba nie było źle bo tylko jedna śrubka mi została. Sam wyświetlacz przykleiłem na taśmę dwustronnie klejącą do połówek zaczepów zaślepki puszki podtynkowej. Są plastikowe, lekkie, łatwo się je wygina do potrzebnego kąta i mają zadziory które dobrze trzymają się w szczelinie podsufitki.
Kilka fotek z montażu we wnętrzu auta.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z miejsca kierowcy jest widoczny doskonale.
I testów z miarką ( niezbyt dokładnych bo byłem sam ale w miarę prawdziwe )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A tak to wygląda na zewnątrz.
Obrazek
Obrazek

Na razie polecam a zobaczymy jak to będzie za jakiś czas. Daje poczucie pewność co się ma z tyłu, łatwo zamontować samodzielnie, nieźle wygląda i nie kosztował majątku.
[center] :lol: Oby ta pewność mnie kiedyś nie zgubiła :lol: [/center]
Ostatnio edytowano 17 lip 2008, o 20:15 przez Tomhud, łącznie edytowano 4 razy
Tomhud

Postprzez ŁYSY 9 paź 2007, o 14:47

Tomhud gitarra ale ja tam jakos nigdy w nic nie wywalilem i nie potrzbuje czujnikow, w sumie nawet nie obracam glowy, uczylem sie jezdzic na ciezarowkach i korzystam z bocznych lusterek tylko :], za to moja ladniejsza polowa myslalem ze mnie zastrzeli jak urwalem lusterko wewnetrzne :lol:
To punish and enslave...
ŁYSY
Administrator systemowy

Postprzez Grain 9 paź 2007, o 19:58

No widze profesjonalne pomiary i test samego urzadzenia :spoko: ,sam sie zzastanawiam nad tym bo jak cofam w nocy to zawsze na wyczucie wszystkie szyby mam przyciemnione i jest masakra noca poki co daje rade mam nadzieje ze tak zostanie ;-)
Grain

Twoja Omega: X30XE 96' KOMBI

Postprzez JEMI 9 paź 2007, o 20:06

dobra robota kolego tomhud gratuluje i nawet ladnie wyglada zdezaczek miejsce na wyswietlacz tez optymalne nie trzeba przyzwyczajen zmieniac tylko te twoje pomiary troszku do dupci ale wybaczam bo twierdzisz ze sam byles niech ci bedzie rasia :spoko:
nie puszczone bąki unoszą się do mózgu stąd biorą sie posrane pomysły
JEMI
JeremiasZ

Twoja Omega: ASTERKA Gx2 Z18XE i X18XE1

Postprzez Tomhud 10 paź 2007, o 07:08

ŁYSY napisał(a):Tomhud gitarra ale ja tam jakos nigdy w nic nie wywalilem i nie potrzbuje czujnikow

Jak do tej pory i mi się nie zdażyło rypnąć tyłem. W busie też jeżdże na bocznych. Już teraz jednak widzę że pozwalam sobie na dużo więcej z czujnikami i pewno jak nawalą to wyrżnę. :-D
Tomhud

Postprzez ŁYSY 10 paź 2007, o 15:56

Hehe wlasnie nie mozna sie przyzwyczajac za bardzo bo to moze kiedys zawiesc :] Albo jakis slupek niski wyrosnie nie tam gdzie powinien :lol: A wlasnie, testowales to na jaki najmniejszy obiekt reaguje :?:
To punish and enslave...
ŁYSY
Administrator systemowy

Postprzez Tomhud 10 paź 2007, o 23:13

W robocie parkuje tyłem do małych drzewek-takich 90 cm. Łapie odległość do pnia o średnicy ok. 5 cm. ale nie do gałęźi. Słupek ze znakiem drogowym też łapie ale jadąc do tyłu ostro w dół gdzie niema przeszkód pokazuje mi 45 cm i daje do myślenia czy coś nie wyrosło nagle :lol: Więcej testów z fotkami za jakiś czas.
Tomhud

Postprzez Długi63 12 paź 2007, o 19:00

I miejsce na wyświetlacz bardzo dobre. Sam sprawdzałem.
Dobra robota ziomal. :-D
BO SĄ KIEROWCY, I SĄ LUDZIE CO MAJĄ PRAWO JAZDY
Długi63

Twoja Omega: m51 sedan'96; 3d sedan`89

Postprzez caravan 7 lis 2007, o 12:39

ŁYSY napisał(a):za to moja ladniejsza polowa myslalem ze mnie zastrzeli jak urwalem lusterko wewnetrzne

Ciekawe co wyrabiali w tym aucie ze lusterko mwew urwali .. :oops:
1. Caravan A 2,3 TD, 1987
2. Caravan B 2,5 TD, 1994
3. Caravan B FL 2,2 DTI, 2001
caravan

Twoja Omega: Caravan 2,2 DTI 2001

Postprzez andrzej24 13 mar 2008, o 12:54

Tomhud napisał(a):Wybrałem ten zestaw dlatego że:
Gwarancja 2 lata, bo nie wszyscy taką dają

Także wybrałem taki czujnik. Niestety mój nie działał zbyt długo poprawnie.
Realizacja gwarancji to koszmar. Firma kompletnie nie do dogadania.
Typowy przykład - sprzedać a jak jest coś nie tak to kliena wysłac na drzewo, lub przynajmniej tak go zniechęcić do realizacji gwarancji by sobie odpuścił.
Przykra sprawa - nie polecam.

Pozdrawiam forumowiczów.
andrzej24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne