Potrzebna pomoc.

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

Re: Potrzebna pomoc.

Postprzez Zibi No 9 lip 2011, o 15:40

I teraz już zupełnie nie mam pojęcia co zrobić bo pokazało mi jakieś błędy , których wcześniej nie było :
15- czujnik temperatury płynu chłodzącego zwarcie z napięciem lub przerwa P30
54- zawór odcinający paliwo Y5 zwarcie na masę
74- temperatura powietrza doładowującego za niska, napięcie powyżej 4,98V - zwarcie z napięciem lub przerwa
84- obieg prądowy blokady rozruchu, moduł sterujący silnika nie rozpoznaje "sygnału imo" z blokady rozruchu, miga kontrolka silnika, odłącza pompę paliwa,
Nie mam pojęcia co może być przyczyną takich błędów choć mam nadzieję , że to jest jakaś błahostka.
Jeśli Ktoś z forumowiczów ma pomysł co z tym zrobić to z miłą chęcią wysłucham wszelkich sugestii .

Pozdrawiam Zbyszek
Zibi No

Re: Potrzebna pomoc.

Postprzez Kozik 9 lip 2011, o 22:20

Coś tam jest namieszane w tym aucie, ale skoro chce ci sie bawic dalej to prosze. 15- czujnik temperatury cieczy jest wkręcony w blok, pod kolektorem. Jesli on faktycznie nie działa to może powodować problemy z rozruchem. Inna sprawa że może być zamontowane magiczne urządzenie ułatwiające rozruch (taki bajer na upadającą pompe wtryskową). Nie znam sie na tym ale wpinany chyba jest w obwód tego czujnika, może wywalać głupoty w skrajnych sytuacjach.Możesz sprawdzić czujnik cieczy idąc za tym tematem (pozycja 11 silnika x25dt)

viewtopic.php?f=22&t=1789

Jeśli chodzi o 54 to nie mam pojęcia co to ma być, możesz sprawdzić zawór na pompie wtryskowej czy sie otwiera podając mu plus z aku, tam jest tylko jeden kabelek.

74- tu raczej czujnik temperatury sie pożegnał albo jego kable. Znajduje sie pod kolektorem. Odłączyć całkiem, może wyczyścić

84 także jest mi obcy

Reasumując nasuwają mi sie dwie rzeczy: Wszystkie te urządzenia działają poprawnie ale gdzieś wiązka dostała w tyłek bo wszystkie te błędy wskazują na bliskość tych sprzetów względem siebie więc np mogą mieć wspólną mase albo komputer zwariował i nadaje sie na śmietnik (bądz do naprawy). Musisz zanurzyć sie w okolice rozrusznika i obejrzeć wiązki
Tu krytyka wytyka błędy, a muzyka zamyka gęby, logika nie tyka tępych, a panika dotyka spiętych
Kozik
OFF-TOP Master

Twoja Omega: x25dt 2000` kombi

Poprzednia strona

Powrót do Forum ogólne