Sprowadzony samochód a transport

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

Sprowadzony samochód a transport

Postprzez Kris6891 25 lut 2011, o 21:09

Witam nie wiem czy juz ten temat był poruszany chodzi mi o samochod sprowadzony z Niemiec ktory ( jest w Polsce)chce kupic jest bez opłat wiec ja musze pokryc no włąsnie dokładnie co moze ktos podpowie? Wiem ze jak sie wjezdza do Polski tzreba miec ubezpieczenie tzw graniczne i ten samochod juz to ubezpueczenie ma nieaktualne ale musze go przewiesc ok 70km czy jest mozliwosc wykupienia dodatkowo ubezpieczenie by przejechac do swojego domu?
Słyszałem tez cos takiego ze jak przewioze go na lawecie do domu i ktos zgłosi na Policje ze nie mam ubezpieczenia to mi zabiora samochód?

Samochód jest sprowadzony na Pana Kowalskiego i na niego sa papiery i jak ja go kupuje to umowa jest pisana z Panem Kowalskim czy podrabiany jest papier i podpisuje z facetem z Niemiec?

Pan Kowalski nie prowadzi komisu.
Kris6891

Re: Sprowadzony samochód a transport

Postprzez dedan2412 25 lut 2011, o 21:42

Kris6891 napisał(a):Samochód jest sprowadzony na Pana Kowalskiego i na niego sa papiery i jak ja go kupuje to umowa jest pisana z Panem Kowalskim czy podrabiany jest papier i podpisuje z facetem z Niemiec

A jak myślisz??Myślę ,że niemiaszek wystawił umowę in blanco :lol:
Kris6891 napisał(a):Słyszałem tez cos takiego ze jak przewioze go na lawecie do domu i ktos zgłosi na Policje ze nie mam ubezpieczenia to mi zabiora samochód?

Mit
V6 czy R6,nic to,ważne że 6 garów
Byłe omegi:
A 3000 12v, A 3000 24v, A 3.0 24v diamant, B 2.0 16v Caravan, A Caravan 24v, A 2.0 GL
dedan2412

Twoja Omega: OA projekt

Postprzez Maro 25 lut 2011, o 22:24

Na lawetę mogą Ci zabrać jak masz podrobione niemieckie blachy. Handlarze tak robią, zostawiają niemieckie blachy w DE, robią duplikaty (co lepsi nawet mają z pcv :) ), mówią Ci że musisz wykupić miesięczne ubezpieczenie za 99 zł i mozesz śmiało śmigać. Gówno prawda!

Bierz na lawetę, bierz papiery, spisuj umowę i auto Twoje.
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez SENATOR 25 lut 2011, o 22:29

dokladnie wykupowanie ubezpieczenia na tablice na ktorych konczy sie data waznosci ti wywalenie kasy w bloto.MI tak policja oz auto na lawete zabierala na parking policyjny.Pokazal nawet wydruk z ustawy .Jak mija czas napisany na tablicy to tak jakby tablicy nie bylobo jest czasowa.Mi sie udalo(porzadna kolacja w restauracji dla 2 )i odrazu auto przerejestrowalem.A ty auto na lawete Lub blachy innej omegi i heja
Unikatowy SENATOR DEEP BLUE
SENATOR

Twoja Omega: 3rok renowacji Senator B C40XE

Postprzez Kris6891 25 lut 2011, o 23:22

Ogolnie chodzi mi o ten samochód http://moto.allegro.pl/opel-omega-2-0-1 ... 36669.html

jak widac jest na tych tablicach hmmm nie wiem jak sie nawet nazywaja przejściowe czy dojazdowe wiec chyba samochód chyba jest ok wiec pozostaje mi tylko laweta jak tak a po zakupie musze opłacic akcyze to wtedy opłacam w najblizszym Urzedzie Celnym?
Kris6891

Postprzez Div 26 lut 2011, o 01:58

Aaale gówno prawda. Na Tablicach masz zaznaczony termin upływu ubezpieczenia na terenie danego kraju. (Taka tańsza opcja, pierdolenie kotka za pomocą młotka) Tablice nie mają tutaj daty ważności. (Ktoś nie wierzy? zapierdalam od 2010.04.14 na tablicach szwedzkich) Ważne aby były papiery na te tablice wywozowe, jeśli wykupisz OC(biorąc pod uwagę że TUV będzie ważny) na ten samochód z tymi tablicami (o ile są przypisane do TEGO samochodu) możesz tym jeździć ile bozia zapragnie.

Zgodnie z ustawami, jeśli wykupisz OC podpisując umowę z ubezpieczycielem, w momencie przerejestrowania samochodu, zobowiązujesz się na aktualizację danych związanych za tab. rejestracyjnymi u ubezpieczyciela. Tak więc na tablice wywozowe możesz legalnie wykupić polisę OC na podstawie umowy kupna sprzedaży z osobą która wykupiła ÓW tablice i wywiozła złoma z kraju. Przegląd masz zrobić w ciągu 30dni. Przerejestrować... No cóż.
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Jest może 200km, dalej wieje nudą.....
Div

Twoja Omega: B 98 3.0 v6 mv6 + Rudy

Postprzez k4414 26 lut 2011, o 14:03

Div napisał(a):Aaale gówno prawda. Na Tablicach masz zaznaczony termin upływu ubezpieczenia na terenie danego kraju. (Taka tańsza opcja, pierdolenie kotka za pomocą młotka) Tablice nie mają tutaj daty ważności. (Ktoś nie wierzy? zapierdalam od 2010.04.14 na tablicach szwedzkich) Ważne aby były papiery na te tablice wywozowe, jeśli wykupisz OC(biorąc pod uwagę że TUV będzie ważny) na ten samochód z tymi tablicami (o ile są przypisane do TEGO samochodu) możesz tym jeździć ile bozia zapragnie.

Zgodnie z ustawami, jeśli wykupisz OC podpisując umowę z ubezpieczycielem, w momencie przerejestrowania samochodu, zobowiązujesz się na aktualizację danych związanych za tab. rejestracyjnymi u ubezpieczyciela. Tak więc na tablice wywozowe możesz legalnie wykupić polisę OC na podstawie umowy kupna sprzedaży z osobą która wykupiła ÓW tablice i wywiozła złoma z kraju. Przegląd masz zrobić w ciągu 30dni. Przerejestrować... No cóż.

Nie pisz bzdur, bo wprowadzasz człowieka w błąd. To, że "zapierdalasz od 2010.04.14 na tablicach szwedzkich" jest żadnym argumentem.
Tablice z tej omegi - "Kurzzeitkennzeichen", ważne w tym przypadku do 17.01.2011 - nie są wpisane ani w brief, ani w Fahrzeugschein. Jedynym dokumentem, z podanym numerem w/w tablic, który dostajesz kupując auto w De na eksport, jest "Fahrzeugschein fur Fahrzeug mit Kurzzeitkennzeichen". W tym dokumencie również (w pierwszej rubryce) jest podana data jego ważności, zgodna oczywiście z datą na blachach. Data ważności tych dokumentów = data ważności ubezpieczenia. Po upływie tego terminu, auto nie figuruje w żadnej ewidencji jako zarejestrowane (zakładam, że oczywiście w De jest już off). Nie można więc na podstawie tych dokumentów i tablic, nawet z polskim OC (zjazdowym, tymczasowym, jakby go handlarze jeszcze cudownie nie nazwali) i polskim przeglądem technicznym, tzw. zerówką, poruszać się po drogach publicznych.
Przez chwilę przechodził jeszcze numer z "wyklejkami", czyli jazda na kopiach ostatnich, niemieckich STAŁYCH (nie "Kurzzeitkennzeichen") tablic rejestracyjnych, z wykupionym na ten numer OC i ze zrobionym polskim przeglądem, "zerówką". Najbardziej chodziło o to, że miśków nie "szczuł" ten żółty pasek i było mniejsze prawdopodobieństwo kontroli. Ale jak już do niej doszło i trafił się kumaty policjant, to też lipa, o czym miałem okazję przekonać się na własnej skórze: "Paaaanie Radku, kończę służbę więc nie będzie mi się chciało czekać z Panem na lawetę. Daje Panu 500,- i 1pkt, za jazdę pojazdem bez ważnych POLSKICH dokumentów i jest Pan zadowolony, prawda"? Przy okazji udzielił mi krótkiego wykładu, pt. "jak to jest z tymi tablicami".
Teraz na "wyklejki" i inne cuda oferowane przez "biznesmenów" pod niemiecką granicą, policja jest też już wyczulona.
Kris6891, zrób tak, jak Ci poradził SENATOR.
Jak myślisz Div, kogo wypatrują miśki z lornetkami na bramkach, na A2?
I killed a man 'cause he killed my goat!
k4414

Twoja Omega: nie mam

Postprzez Div 26 lut 2011, o 14:47

Dobra, masz racje jesli chodzi o tablice wyjazdowe. Sorry. Siadłem i przeczytałem dokładnie na nowo o wyjazdowych.
Inaczej ma się sytuacja w momencie gdzie kupujesz samochód który potem jeździ na blachach na których był zarejestrowany.
Div

Postprzez neket 26 lut 2011, o 15:23

zajebisty temat, w końcu jakaś jasna informacja czarno na niebieskim :)
dzięki bo widzę że tanio ta wiedza niektórych niestety nie przyszła :/
LPG: SEKWENCJA BRC; KOMP SEQUENT 24;

http://www.ulgawcierpieniu.pl -> sprawdź może będziesz mógł pomoc :)
neket

Twoja Omega: B kombi 99' 2.0 16V

Postprzez k4414 26 lut 2011, o 16:51

Div napisał(a):Inaczej ma się sytuacja w momencie gdzie kupujesz samochód który potem jeździ na blachach na których był zarejestrowany.

Jak?
k4414

Postprzez Div 26 lut 2011, o 20:37

puki papiery mają ważność, możesz na podstawie umowy wykupić OC/ robisz przegląd i upiermandalasz.
Div

Postprzez Brayan 27 lut 2011, o 21:33

Takie rzeczy to tylko w ... Krakowie?
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez k4414 27 lut 2011, o 22:45

Kris6891 byłeś oglądać paść?
k4414

Postprzez KAFARMAN 28 lut 2011, o 18:22

k4414 napisał(a):paść?

:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez dedan2412 28 lut 2011, o 18:31

Brayan napisał(a):Takie rzeczy to tylko w ... Krakowie?

Oj,tu stane za Divem.
Omega na niemieckich blachach,ważny przegląd ,ale robiony u nas.I auto ubezpieczone na cały rok.Ubezpieczyciel nie wpisywał nr rej.w ubezpieczenie.Kontrol policji :) wszystko git tylko za prędkość mi władowali.
V6 czy R6,nic to,ważne że 6 garów
Byłe omegi:
A 3000 12v, A 3000 24v, A 3.0 24v diamant, B 2.0 16v Caravan, A Caravan 24v, A 2.0 GL
dedan2412

Twoja Omega: OA projekt

Następna strona

Powrót do Forum ogólne