OC tymczasowe

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

Re: OC tymczasowe

Postprzez RAFALSKI 23 lis 2010, o 13:50

k4414 napisał(a):Masz jakieś źródło na poparcie swojej ("wyniebieszczonej" przeze mnie, by nie zakłocała brzmienia przepisu) interpretacji wieku pojazdu?

Rzeczywiście, zlało się. :oops: Poszukam źródła. ;-) Nie jest to moja interpretacja, gdzieś o tym czytałem, że gość dokonał czegoś takiego. Poszperam, jak znajdę to zapodam.

k4414 napisał(a):Bo jeżeli to, co piszesz ma odzwierciedlenie w przepisach, to sam chętnie sprezentował bym omedze i swojemu porfelowi taką opinię.

Chodzi nie tyle o dokładne odzwierciedlenie w przepisach ile o interpretację tego zapisu! Tu jest pies pogrzebany. (nie wyssałem tego z palca, czytałem o tym) Słowo "lub" w tym podpunkcie oznacza, że auto może być młodsze. Problem może pojawić się wtedy, kiedy będzie trzeba wyjaśnić rzeczoznawcy, że badany przez niego pojazd rzeczywiście ma "szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji", pomimo nie posiadania 25 lat. ;/ Gdybyś miał LOTUS'a pewnie nie byłoby problemu. Według mnie można w ten sposób zinterpretować ten zapis.
RAFALSKI

Twoja Omega: BMW E36 '97 M43B18

Postprzez diobol 23 lis 2010, o 14:21

Własnie to co dziabnołeś na czerwono a k4414 wyniebieszczyłes nie ma w tej ustawie tu prosze link wiec może nie rób im nadziej że za omega A nie beda musieli płacic , szacun za to że szperasz i sie znasz ale interesuja nas suche fakty
http://www.patronat.pl/Akty_prawne/Plik ... 4_1152.pdf
fakt jest taki
"pojazd majàcy co najmniej 25 lat i uznany przez
uprawnionego rzeczoznawc´ samochodowego
za pojazd unikatowy lub majàcy szczególne znaczenie
dla udokumentowania historii motoryzacji;"
CZYLI
"ma mieć 25 lat" to jest na bank i dodatkowo
" uznany przez
uprawnionego rzeczoznawc´ samochodowego
za pojazd unikatowy"
lub
"majàcy szczególne znaczenie
dla udokumentowania historii motoryzacji"
...razem idziemy,razem giniemy.
diobol

Postprzez RAFALSKI 23 lis 2010, o 15:10

diobol napisał(a):nie rób im nadziej że za omega A nie beda musieli płacic

Przecież nie robię. :-|
diobol napisał(a):interesuja nas suche fakty

Ja pewien jestem tylko tego, że aby płacić tymczasowe OC wcale nie potrzeba mieć żółtych tablic. Co do tego wieku to się już nie odzywam bo nie wiem dokładnie. ;-)
RAFALSKI

Twoja Omega: BMW E36 '97 M43B18

Postprzez diobol 23 lis 2010, o 15:25

spoko oko , fajny temacik sie rozwiną
...razem idziemy,razem giniemy.
diobol

Postprzez k-s-k 19 sty 2013, o 01:37

eee to stary temat jak swiat. swoja droga nie wiem jak w innych przypadkach, ale dla zoltych blach juz nie ma tego ubezpieczenia sezonowego. wiem natomiast, ze nie trzeba robic okresowego badania technicznego. Ktos wie wiecej?
k-s-k

Postprzez KAFARMAN 19 sty 2013, o 01:48

k-s-k napisał(a):Ktos wie wiecej?

a czytałaś cały temat ?? i wszystkie linki ??
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez k-s-k 19 sty 2013, o 01:52

odpowiem pokretnie: temat caly do polowy, potem pobieznie, a linki ze tak powiem wcale. tylko nie bijta! :) generalnie rozchodzi mi sie o aktualny stan rzeczy, a tu ostatni post sprzed ponad 2 lat
k-s-k

Poprzednia strona

Powrót do Forum ogólne