Preparat XADO.

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

Re: Preparat XADO.

Postprzez RAFALSKI 16 gru 2010, o 11:42

RAFALSKI napisał(a):W styczniowym numerze będzie następny test. ;-)

Tak jak mówiłem, proszę bardzo:
http://img687.imageshack.us/f/testcz4.jpg/

A tak w ogóle to przeczytał ktoś te testy :?:
RAFALSKI

Twoja Omega: BMW E36 '97 M43B18

Postprzez Herdi 16 gru 2010, o 12:02

JA :mrgreen:
Herdi

Postprzez diobol 16 gru 2010, o 12:49

Ja też
...razem idziemy,razem giniemy.
diobol

Postprzez bynek1978 16 gru 2010, o 12:57

:tak: :tak:
bynek1978

Postprzez Div 16 gru 2010, o 14:42

Pierwsze co stwierdziłem - Mam rację, teoretycznie nie zmieniacie właściwości oleju (lepkości głównie) Ale zmeniacie jego ogólny skład dodatków - Castrol jest zabijaką starych uszczelniaczy i brudu w silniku. Jednak głównie w naszym przypadku zabijaką uszczelniaczy. Valvoline maxlife za to skutecznie przywraca elastyczność elementom gumowym w silniku. Jednak to robią tylko i wyłącznie dodatki dodawane przez producenta do oleju, jego ogólna klasa i lepkość jest ta sama (w moim przypadku i castrol i valvo były 10w40) Więc wy to nazywacie nośnikiem. Dla mnie to zmiana właściwości oleju zakładanych przez producenta.

- Powyższym tekstem nie zaprzeczam że to coś działa. Ale tak samo nigdzie nie ma wzmianki że Ceramizer jest odłamem waszej firmy. Więc z łaski swojej Ty mnie nie proś o nie wspominanie o tym preparacie, BO NIKT nie wiedział tutaj o tym że jest to odłam, a znam takich co to sobie chwalili.

Test z Astonem - Zastany pierścień kompresyjny/olejowy/zbierający zostaje mocniej zużywany z jednej strony, odblokowanie go nie jest lekarstwem. - Szkoda że tego nie zaznaczyli wyraźnie. Wręcz w skrajnych przypadkach może doprowadzić do poważniejszej awarii ;)

Gdyby taki preparat był opisany jako pomagający utrzymać silnik w pełnej sprawności, zmniejszający tarcie bla bla bla... A nie jako cudowny środek ratujący starego klasyka od pełnego remontu silnika... Chyba bym się słowem nie odezwał.
Dlaczego nie podobają mi się te testy? Bo większość uwierzy (jak ja kiedyś, zalewający podobnym wynalazkiem swoje 3litry - Które notabene leżą w częściach remontowane.) że zmiejszenie kompresji na 5 i 6garze uratuję dobrym olejem i preparatami :lol: :lol: 1. nie uratujecie tym preparatem tak ważnych miejsc jak przylgnia zaworowa. Nie zawsze to są pierścienie - O tym też w testach nie było słowa, do tego brak próby olejowej - Może nie zawsze skuteczna w 100% ale daje jakieś większe pojęcie o sytuacji. Lub użyć wizjera, zobaczyć do środka co się dzieje... kompleksowy test Panowie. Nie po łebkach.

Na głupi koniec: Zaleje to do silnika bo wierze że zmniejszy to tarcie w silniku. Ale zrobie to w wyremontowanej jednostce ze sprawnymni pierścieniami,panewkami,uszczelniaczami zaworowymi, sprawnymi przylgniami zaworowymi itp itd. Wtedy to dla mnie ma jakiś sens. A nie wierzenie że zaleje za 50zł preparat (cena wzięta z nieba) i będzie pięknie jak 20lat temu gdy wyjechałeś z fabryki mój stary gracie.

PS; przeczytałem wszystko, zapoznałem się dawno temu z resztą konkurencji, mają podobne wyniki, jednak nie zawsze jest tak "kolorowo" jak w pismach.
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Jest może 200km, dalej wieje nudą.....
Div

Twoja Omega: B 98 3.0 v6 mv6 + Rudy

Postprzez Herdi 16 gru 2010, o 15:10

Div napisał(a):- Powyższym tekstem nie zaprzeczam że to coś działa. Ale tak samo nigdzie nie ma wzmianki że Ceramizer jest odłamem waszej firmy. Więc z łaski swojej Ty mnie nie proś o nie wspominanie o tym preparacie, BO NIKT nie wiedział tutaj o tym że jest to odłam, a znam takich co to sobie chwalili.

Nie obraź się, ale jeśli nie rozróżniasz pojęć skład oleju a właściwości oleju to cała debata jest bezpodstawna - to dwa różne pojęcia, i dwie różne sprawy.

Cerazmizer NIE JEST żadnym odłamem tylko niezależną firmą, mówię tylko że człowiek pracował dla XADO i teraz robi taki swój preparat na wzór rewitalizantów XADO. To raz, dwa czy ja gdziekolwiek napisałem że to nie działa, działa źle czy cudownie ?? więc nie wciskaj mi w usta hipokryzji. Trzy, jak widać jednak nie czytasz a jedynie patrzysz, bo nie prosiłem Cię o nie wypominanie o nim ale o nie porównywanie XADO z Ceramizerem.

Nikt Ci nie każe wierzyć, twoja sprawa a nie mów że nie działa bo to już oszczerstwo więc waż słowa. Jeśli w coś nie wierzysz bo masz jak dla siebie zbyt mało namacalnych dowodów - to kup i zrób sobie swoje własne testy, wtedy będziesz w pełni usatysfakcjonowany. Bo jak dostaniesz zdjęcia np. z endoskopu to powiesz że "PhotoShop czyni cuda", bo gazeta musi z czegoś żyć.
Jeśli nie masz takiego ciśnienia i potrzeby na robienie własnych testów, to nie rzucaj oskarżeń.

Myślę że na tym naszą polemikę możemy zakończyć, gdyż jak dla mnie, to brak w niej z Twojej strony merytorycznych argumentów, a jedyne co rzucasz na forum to puste słowa.
Ostatnio edytowano 16 gru 2010, o 15:24 przez Herdi, łącznie edytowano 1 raz
Herdi

Postprzez RAFALSKI 16 gru 2010, o 15:19

Div napisał(a):będzie pięknie jak 20lat temu gdy wyjechałeś z fabryki mój stary gracie.

W to ja również nie wierzę. ;-) Ale, na moje wspomaganie wyraźnie podziałało. :-D
RAFALSKI

Postprzez Div 16 gru 2010, o 15:24

A umiesz czytać do końca?
Przeczytaj do końca, to nie będę musiał siebie cytować.
Nigdzie nie wspomniałem o obróbce graficznej.
Co najwyżej wspomniałem o tym że ludzie czytając brednie z serii zawsze podniesiesz sprężanie bo przetestowane i działa, w to uwierzą.

Jak doczytasz do końca mój tekst 3razy - daj znać.

A ja bym z chęcią zobaczył opinie ludzi z SR i tam zapewne będziesz mógł poddać się dyskusji na poziomie, nie ze mną.
Div

Postprzez Herdi 16 gru 2010, o 15:26

DIV, nie chodzi mi o nie Twój poziom ale o merytorykę, ehhhhhh ty jak baba czego nie usłyszy to dopowie ;) Gdzie napisałem że TWÓJ POZIOM mi nie odpowiada?? ;/
Herdi

Postprzez Div 16 gru 2010, o 15:39

To się nazywa dziwne podejście ludzi tego forum :lol:
Musiał byś tutaj pobyć, aby to zrozumieć.
Co nie zmienia faktu, pomóc może i pomoże, ale bardziej przy silniku sprawnym, niż złomie ;)
Div

Postprzez Herdi 16 gru 2010, o 15:43

Div napisał(a):To się nazywa dziwne podejście ludzi tego forum :lol:
Musiał byś tutaj pobyć, aby to zrozumieć.
Co nie zmienia faktu, pomóc może i pomoże, ale bardziej przy silniku sprawnym, niż złomie ;)

Noooo sorrrrry ale jak zębów w skrzyni brakuje to ja nie Kaszpirowski :mrgreen:
Herdi

Postprzez mgyz 17 gru 2010, o 07:11

A mnie ciekawi jak te rewitylytaty.... tfu... ta szpachla do uzupelniania ubytkow ;-)
sie przykleja do metalowych czesci np. jak uzupelni drobna ryse na tulei? Zazwyczaj osadzanie jakichs zwiazkow na powierzchni wymaga wysokiego cisnienia i temeratury.
Dwa czy te czastki naprawiajace sa tak "inteligentne" jak obecnie reklamowane proszki do prania co to same wyszukuja brud i tylko jego piora? tzn. jak to jest, ze czastki osadza sie dokladnie tylko w rysie i beda dobrze zwiazane z powierzchnia a w okol rysy gdzie wszystko jest OK sie nie osadza.
_____
mgyz
mgyz
Administrator

Twoja Omega: e39 M54B30 kombi '03

Postprzez RAFALSKI 17 gru 2010, o 10:25

mgyz napisał(a):A mnie ciekawi jak te rewitylytaty.... tfu... ta szpachla do uzupelniania ubytkow ;-)

:lezy:
RAFALSKI

Postprzez Herdi 23 gru 2010, o 10:43

mgyz napisał(a):A mnie ciekawi jak te rewitylytaty.... tfu... ta szpachla do uzupelniania ubytkow ;-)
sie przykleja do metalowych czesci np. jak uzupelni drobna ryse na tulei? Zazwyczaj osadzanie jakichs zwiazkow na powierzchni wymaga wysokiego cisnienia i temeratury.
Dwa czy te czastki naprawiajace sa tak "inteligentne" jak obecnie reklamowane proszki do prania co to same wyszukuja brud i tylko jego piora? tzn. jak to jest, ze czastki osadza sie dokladnie tylko w rysie i beda dobrze zwiazane z powierzchnia a w okol rysy gdzie wszystko jest OK sie nie osadza.

No jestem, proszę bardzo :) a więc:

Po pierwsze – nie przykleja się a wbudowuje wykorzystując siły powierzchniowe kryształów stopów metali. Każdy kryształ obdarzony jest własnymi siłami, tym bardziej aktywnymi na ile on sam został zdeformowany czy to w procesie kucia czy to w procesie szlifowania – szczególnie wysoka aktywność jest na krawędziach czy „pikach”. Ta właściwość fizyczna jest wykorzystywana. Trzeba to podam literaturę to opisującą . Kwestią było znalezienie aktywatorów jakie czyszcząc taką powierzchnię z tlenków i innych związków, udostępnią ją dla cząstek metali czy też niemetali silnie wiążących się z metalem(do wiązań międzyatomowych włącznie). Budowa jednorodnej struktury powierzchniowej(warstwy wierzchniej to nie klejenie). Ciśnienia i wysokie temperatury w mikro i nano punktach były, są i będą. My mierzymy jakieś wartości średnie a i to w miejscach dla nas dostępnych nijak nie odnoszących się do miejsc kontaktu rzeczywistego.
„Wyszukiwanie” – wyżej wyjaśniono – siły powierzchniowe na zdeformowanych kryształach tak metali jak i ich stopów.

Zapełnianie rys – proste, mechaniczne spychanie nowej struktury w „rysy” – tak jak zwiewanie śniegu w rowy…

Tak na zakończenie – do dzisiaj nie wiemy co to magnetyzm ale korzystamy z jego dobrodziejstw.

Temat samo regeneracji jest de facto na początku swej drogi i bardzo dużo zjawisk jest jeszcze nie wyjaśnionych, ale to co już jest pozwala na uzyskiwanie takich efektów.
Herdi

Postprzez neket 23 gru 2010, o 11:04

Herdi napisał(a):Trzeba to podam literaturę to opisującą

daj nazwiska autorow bez konkretnych tytułow publikacji ... chetnie zobacze co to za autorytety
LPG: SEKWENCJA BRC; KOMP SEQUENT 24;

http://www.ulgawcierpieniu.pl -> sprawdź może będziesz mógł pomoc :)
neket

Twoja Omega: B kombi 99' 2.0 16V

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne