stłuczka przetarcie

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

stłuczka przetarcie

Postprzez bc30se 10 lip 2007, o 20:34

Osoby w temacie, sprawa wygląda tak, że dzisiaj golfa przetarli mojej ciotce, jakiś lewus cofał i zrobił to co zrobił. Wygląda to tak jak na fotkach. Przednie drzwi w zasadzie kasacja, Tylne drzwi wgniot. Najgorszy jest słupek. Słupek został przesunięty także tylne drzwi zachodzą na karoserie.

Co mówić rzeczoznawcy, pytałem sie już fachowca, powiedzieli że da się zrobić ale formalnie jest to poważna usterka bo została naruszona konstrukcja i punkt zgniotu i od tego momentu słupek może giąć się jak masło.

Co wy na to? Co mówić, auto ubezpieczone w warcie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
bc30se

Re: stłuczka przetarcie

Postprzez marcin_mv6 10 lip 2007, o 20:53

Hej Bc jak siostra wyciadnie tysiac to i tak jest zarobiona ze te 400 stowy min. bo to nie wylada tak groznie jak piszesz Male przetarcie ale da sie wyrwac jak najwiecej 5 elementow do malowania po 150/200 zl za szt. dodatkowo wymiana lub prostowanie kazdego
Kwesta Gadki i uparcia sie :-D
marcin_mv6

Postprzez bc30se 10 lip 2007, o 21:04

co ty gadasz durnoty, same drzwi bez rdzy w dobrym stanie będą kosztować 350 - 400 zł, a może byś to pomalować chciał jeszze... przesunięty jest słupek.. chyba nie wiesz co mówisz...
bc30se

Postprzez Brayan 10 lip 2007, o 21:06

A ja powiem tak, upieraj sie, że geometria auta poszła sie mnożyć .(Wjazd na rame to koszt min 2000) i do tego malowanie, popatrz na listwy czy nie są porysowane jak tak to do wymiany. Jeśli nie wytargujesz za to 2000 PLN na kosztorys to zawsze mozesz oddać to im do zrobienia.
1300 dwa lata temu dostałem za obtarcie malucha i tylko przedni błotnik był do wymiany reszta to delikatne zaprawki i polerka więc myśle,że nie bedzie problemu
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez PLuszaC 10 lip 2007, o 21:28

wg mnie malo mow a wiecej sluchaj. przysla ci propozycje ile moga ci dac. jak za malo to mozesz napisac pismo ze ta kwota jest nie realna w zwiazku z drogimi czesciami zamiennymi.

Jak ja rozbilem foczke to pojechalem do ASO blacharskiego Forda. Mnie to nic nie kosztowalo (0zl) i to bylo tak -> rozkrecili samochod na czesci i jak przyjechal rzeczoznawca to porobil fotki i tyle. przyslali do domu zawiadomienie ze samochod nie nadaje sie do jazdy i ze daja 16 tys za wartos i propozycje albo naprawa na moj koszt + ich jeszcze 16 tys. albo GWARANCJe odkupu przez firme ktora bierze udzial w zlicytowaniu "wraku"...

co do tego samochodziku - wez jakiegos fachowca blacharza daj mu 100 i powiedz zeby mowil ze to poszlo tak po slupku ze poszla cala geometria. ze ten samochod nie jest juz 2sladem tylko 4 sladem. A ze jezdzi nim osoba troche strachliwa to teraz boi sie wsiasc do tego samochodu. ( te ostatnie 2 zdania to troche glupoty, ale zawsze warto cos powiedziec)
PLuszaC

Postprzez KUSY 11 lip 2007, o 15:02

Mój zaprzyjaźniony lakiernik za lekko większą rysę na boku (oba drzwi, tylny błotnik i zderzak), wytargował 3600 PLN z ubezpieczenia. Po kosztach wymienił mi przednią szybę i polakierował pół samochodu, łącznie z dachem. To było ok 3-4 lata temu - Vectra 89r.
Za takie pierdołki najwięcej się dostaje.

I jeszcze jedno. Za polakierowanie jednego elementu porządny warsztat bierze 500 PLN.
Policzyć nie trudno ile wychodzi!

Wymiana elementu, ponad 1000 zł. U mnie policzył wymianę drzwi tylnych 1250zł, a wstawił jakieś za 400.

Tu można sporo wyrwać grosza.
KUSY

Postprzez marcin_mv6 11 lip 2007, o 18:14

Faktycznie BC głupoty napisałem jak nie wiem ( za dozo złopnolem browara ) i calkiem cos innego pomyslełem i zle to wszystko zrozumiałem Sorki juz na ten temat sie nie wypowiadam ale np :
Moj lakiernik ostatnio wzial za maske 150 zl (cala lakierowana ) a za dzwi 50zl i naprawde wyglada super (omega)
marcin_mv6

Postprzez Brutal 11 lip 2007, o 18:40

to ogólnie sprawca jest czy nie? jeśli tak to wal do serwisu i bezgotówkowe i po klopocie
Brutal

Postprzez JEMI 11 lip 2007, o 18:44

w ciagu ostatniego roku bylem 4 lub 5 razy na ogledzinach po stluczkach lub powazniejszych zdazeniach na ogledzinach i tak za duzo sie nie mowi tylko foty z wierzchu robia a reszta i tak wyjdzie jak blachaz rozbieze moze ci jakies zwichrowanie podlogi znajdzie albo inne cuda ale ty juz w tym nie uczestniczysz wiec duzo zalezy od warsztatu ktory bedzie naprawial auto jezeli chodzi o kompensate to teraz ten manewr juz zupelnie sie nie oplaca bo moga ci wyplacic nawet o 75% mniej (niz wartosc szkody) juz nie ma tak jak kiedys (ja za stluczke duzym fiatem skasowalem 75% wartosci szkody)teraz najczesciej wyplacaja miedzy 40 a 50 % szkody :-)
nie puszczone bąki unoszą się do mózgu stąd biorą sie posrane pomysły
JEMI
JeremiasZ

Twoja Omega: ASTERKA Gx2 Z18XE i X18XE1

Postprzez bc30se 11 lip 2007, o 18:59

jest winowajca, tylko jak i co teraz jak chce się np upierać żeby oddać to do salonu?
bc30se

Postprzez JEMI 11 lip 2007, o 19:09

do salonu to znaczy do aso vw tak???
JEMI
JeremiasZ

Postprzez bc30se 11 lip 2007, o 19:11

no tak
bc30se

Postprzez JEMI 11 lip 2007, o 19:13

wstawiasz auto do aso muwisz jak bylo i wszystko oni wszystko za ciebie zalatwia :-)
JEMI
JeremiasZ

Postprzez bc30se 11 lip 2007, o 19:21

no dobra, ale jak już rzeczoznawca to mi wyceni to już klamka zapadła? czyli do rzeczoznawcy z tym nie jechać tylko od razu wstawić do ASO?
bc30se

Postprzez JEMI 11 lip 2007, o 19:29

tak wstawiasz i podpisujesz ze upowazniasz ichdo zalatwienia wszystkich spraw zwiazanych z naprawa i ubezpieczeniem nalezy tylko potem sprawdzic czy wszystkie czesci ktore zostaly przyznane nowe faktycznie sa nowe (w aso tez kombinuja) oni sie beda z toba kontaktowac jak wycena zostanie zrobiona i powiedza ci co jest do naprawy co do wymiany itd :-)
JEMI
JeremiasZ

Następna strona

Powrót do Forum ogólne