problem z automatem

Problemy dotyczące ASB w omedze, eksploatacja i czynności obsługowe

problem z automatem

Postprzez pioszek1 13 kwi 2011, o 20:28

jestem tutaj nowy mam omege b 2.0 16v w automacie i mam taki problem;stojac na skrzyzowaniu i majac drazek zmiany biegow na D i trzymajac 'hamulec' auto rwie do przodu podnosi sie tyl samochodu jakby chcial jechac spadaja obroty jakby auto mialo zgasnac jak puszczam pedal i dodaje gazu czasami rusza normalnie a czasami bywa tak ze zgasnie.prosze o pomoc co moze byc tego przyczyna bo to juz trocze uciazliwe pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc
pioszek1

Re: problem z automatem

Postprzez Leszek J 30 kwi 2011, o 17:26

Witaj. podjeżdżając do skrzyżowania naciskasz lekko na hamulec , przed białą linią tył samochodu nie powinien reagować. Spróbuj stojąc samochodem z D przerzucić na N wtedy powinna być reakcja podnoszenia i opadania tyłu auta. Normalka. Problem z ruszaniem i falowaniem to krokowiec . Auto podnosi tył bo obroty wzrastają, na zaciśniętym hamulcu jak dodasz gazu to tył podniesie się -norma-, poczytaj temat "falowanie obrotów" Jak obroty falują to autko niestety też- w przypadku automatów. Uważaj na problem zgaśnięcia silnika w trakcie jazdy- wspomaganie pada i Omega strasznie trudno się prowadzi. Mam ten sam silnik skrzynka AR25 kombi. Pozdro
Leszek J

Twoja Omega: 1995Kombi,2.0 16V Automat

Postprzez jaggi 30 kwi 2011, o 18:41

Leszek J napisał(a):Spróbuj stojąc samochodem z D przerzucić na N wtedy powinna być reakcja podnoszenia i opadania tyłu auta. Normalka.

:-| :shock:
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Postprzez JOFFA 30 kwi 2011, o 20:03

Leszek J napisał(a):Auto podnosi tył bo obroty wzrastają, na zaciśniętym hamulcu jak dodasz gazu to tył podniesie się -norma-,

ciekawe,ale chyba na wstecznym ;-)
wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami
JOFFA

Twoja Omega: X20XEV 98r. TRUMNOWÓZ

Powrót do Automatyczna skrzynia biegów