Problem z ustawieniem na P / wariujący kickdown

Problemy dotyczące ASB w omedze, eksploatacja i czynności obsługowe

Problem z ustawieniem na P / wariujący kickdown

Postprzez sylwunio 9 sty 2011, o 15:01

Witam,

Nie jest to objaw występujący za każdym razem ale czasem potrafi naspuć krwi, otóż czasem przy próbie wbicia P, automat za chwilę zrzuca lewarek na pozycję R. Wtedy muszę przytrzymać dźwignię i ręcznie opuścić ten lewarek od spodu w dół i zaskakuje, ale i wtedy też potrafi znów zeskoczyć na R. Dodatkowo czasem gdy już wejdzie to P, zgaszę auto i np następnego dnia próbuję odpalić to po przekręceniu kluczyka widzę że znów spadło na R. Nie dzieje się to zawsze ale wolę wiedzieć czy mi to nie przysporzy w przyszłości problemu. Wczoraj również zdażyła się taka sytuacja że lewarek zblokował się na P i ani drgnie, zaświeciły się wszystkie diody, za chwilę zgasły i nic, nic na siłę, dopiero przy którymś razie jak spróbowałem przekręcić kluczyk to w końcu zaskoczyło i dało się zmienić bieg. Kolejna sprawa, z tego co wiem P powinno blokować auto by się nie stoczyło, Jednak gdy wbiję P i powoli puszczam hamulec to czuc że auto się kawałek stacza, więc profilaktycznie zaciągam ręczny co teraz przy mrozach jest raczej nietrafionym pomysłem. Na P auto kawałek się zsuwa ale w końcu łapie i stoi ale chcę wiedzieć czy tak ma być czy powinno załapać od razu. Druga część to pytanie o kickdown, na gazie nawet go nie próbowałem bo i tak łapie muła ale na benzynie czasami potrafi się trochę zamyślić, potem obroty wariują i skrzynia chwilę jakby kmini który bieg wrzucić i dopiero redukcja. I to też nie występuje zawsze tylko jakby losowo, raz działa raz wariuje. Dodam jeszcze że skrzynia działa normalnie, zero szarpnięć itp. wszystko gra tylko właśnie te 2 pierdy. Z góry dzięki za jakieś wskazówki
sylwunio

Twoja Omega: Omega/B/2.5/Pb+lpg/sedan/asb

Re: Problem z ustawieniem na P / wariujący kickdown

Postprzez SENATOR 9 sty 2011, o 19:37

wyszukiwarka ze slowami POZYCJONER USTAWIANIE
Unikatowy SENATOR DEEP BLUE
SENATOR

Twoja Omega: 3rok renowacji Senator B C40XE

Powrót do Automatyczna skrzynia biegów