[B] dziwne zachowania skrzyni biegow

Problemy dotyczące ASB w omedze, eksploatacja i czynności obsługowe

[B] dziwne zachowania skrzyni biegow

Postprzez Pisior 26 wrz 2010, o 14:05

Witam, jest to moj pierwszy automat wiec moze to nie jest nic dziwnego ale jednak wydaje mi sie to niepokojące.
Mianowicie problem jest w tym ze podczas jazdy w granicach 1400-2000 obrotow (nie napisze dokladnie poniewaz najprawdopodobiej jest to roznie) autko dostaje takiego dziwnego odciecia gazu (nie wiem jak to nazwac dokladniej) uczucie jest takie jakby auto zmienilo bieg sobie lecz obroty sa mniejwiecej w tym samym miejscu i powoli rosna łącznie z predkoscia.
Dodam tylko ze autem zrobilem okolo 400 km od 3 dni jak go zakupilem ;)

edit
Zapomnialem dodac, ze koles od ktorego kupilem auto mial do niego wlamanie. Po tym wlamaniu w momecie przestawienia dzwigni na "P" nie da sie wyjac kluczyka ze stacyjki, znaczy heh jak sie ja docisnie do konca to "elektromagnes nie wskakuje do konca i trzeba minimalnie cofnac dzwignie w dol zeby wyjac kluczyk" < slowa sprzedajacego.
Napisalem to poneiwaz nie wiem czy moze to miec jakis zwiazek z moim problemem podczas jazdy.
Pisior

Re: [B] dziwne zachowania skrzyni biegow

Postprzez Maro 26 wrz 2010, o 14:10

Pisior napisał(a):Dodam tylko ze autem zrobilem okolo 400 km od 3 dni jak go zakupilem ;)

Oddaj złoma ;)

Trzeba było poczytać najpierw forum, potem kupować. Rozgrabili Ci auto z navi, skrzynia nie teges. Coś jeszcze?

Czy kolejny uzytkownik co okazyjnie kupił znając wszystkie usterki?

edit:
Acha, po edycji więcej info.

Wiem o co kaman. Musisz wymienić dźwignię, wystarczy używka.
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez Pisior 26 wrz 2010, o 14:18

nie, nie, nie :D Navi w tym aucie nie ma(chyba) bo zadna wiazka kabli nie dochodzi do tego miejsca o ktorym pisalem wczesniej:D. czyli wymiana dzwigni wyeliminuje te dziwne "niby zmiany biegow" podczas jazdy? Ogolnie autko zmienia biegi dobrze, cichutko i sprawnie. Pojezdza do przodu jak i do tylu.
Pisior

Postprzez Brayan 26 wrz 2010, o 14:28

No załamka...jeden o niebie drugi o chlebie :-?
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez Maro 27 wrz 2010, o 17:09

Pisałeś, że nie możesz wyjąć kluczyka a nie jak skrzynia pracuje.

Pisior napisał(a):w momecie przestawienia dzwigni na "P" nie da sie wyjac kluczyka ze stacyjki, znaczy heh jak sie ja docisnie do konca to "elektromagnes nie wskakuje do konca i trzeba minimalnie cofnac dzwignie w dol zeby wyjac kluczyk"

Pisior napisał(a):Ogolnie autko zmienia biegi dobrze, cichutko i sprawnie.

Pisior napisał(a):Navi w tym aucie nie ma(chyba) bo zadna wiazka kabli nie dochodzi

Zabrali komplet. Otwórz kufer z tyłu, popatrz po lewej stronie głęboko za zapasem czy nie ma tam pozostałości po śrubach ;)
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez chammpion2 27 wrz 2010, o 19:32

Pisior napisał(a):momecie przestawienia dzwigni na "P" nie da sie wyjac kluczyka ze stacyjki

:-o ma to jakiś wpływ
MV6 '96
chammpion2

Twoja Omega: jak narazie bez

Postprzez Pisior 28 wrz 2010, o 16:27

chammpion2 napisał(a):
Pisior napisał(a):momecie przestawienia dzwigni na "P" nie da sie wyjac kluczyka ze stacyjki

:-o ma to jakiś wpływ

No najprawdopodobniej ma, poniewaz nie da sie wyjac kluczyka ze stacyjki jak nie wskoczy elektromagnes. Czyli po kolei: Parkuje auto, przerzucam z "D" na "P", wylaczam stacyjke ale nie da sie wyjac kluczyka poniewaz jest jakas blokada, trzeba minimalnie zsunąć dzwignie w dol, wlaczyc stacyjke ponownie i dopiero mozna wyciagnac kluczyk :D Podobno jest to pozostalość po wlamania sie do auta.

Brayan napisał(a):Pisior napisał(a):Navi w tym aucie nie ma(chyba) bo zadna wiazka kabli nie dochodziZabrali komplet. Otwórz kufer z tyłu, popatrz po lewej stronie głęboko za zapasem czy nie ma tam pozostałości po śrubach

Nie znalazlem nic takiego. wiec ani nie ma wiazek do "navi" w desce rozdzielczej kolo radia, nie ma pokretla przy recznym i zadnych srub za kolem zapasowym :D
Pisior

Postprzez Brayan 28 wrz 2010, o 16:34

Pisior napisał(a):Brayan napisał(a):
Pisior napisał(a):Navi w tym aucie nie ma(chyba) bo zadna wiazka kabli nie dochodziZabrali komplet. Otwórz kufer z tyłu, popatrz po lewej stronie głęboko za zapasem czy nie ma tam pozostałości po śrubach

Nie znalazlem nic takiego. wiec ani nie ma wiazek do "navi" w desce rozdzielczej kolo radia, nie ma pokretla przy recznym i zadnych srub za kolem zapasowym

Coś sie jebie bo ja tego nie pisałem
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez Leszek J 21 sty 2011, o 18:12

Witam, Omega 2.0 16V AT skrzynka AR25 . Wymiana oleju miała miejsce trzy lata temu, zalałem Mobil I ATF III.Od kilku dni a może kilkunastu dziwny objaw. Skrzynka ładnie zmienia biegi 1,2,3 problem powstaje w momencie gdy prędkość dochodzi do 90-100 km/h i 4 bieg nie może wskoczyć.Obroty zaczynają falować w przedziale od 2200-2700,Omega jakby nie mogła się "zebrać "(faluje- ja płynnie dodaję gazu a samochód raz jedzie a raz jakby paliwa nie dostawało)i czwarty bieg nie wskakuje. Dopiero jak pedał gazu nacisnę prawie do końca to skrzynka tak jakby redukowała bieg i potem czwórka wskakuje.Jest to problem gdy wyjadę poza miasto-droga ekspresowa- i trudno jechać 60-70 km/h. Nie wiem gdzie szukać. Czy może to nie skrzynka a coś innego.Od wymiany oleju przebieg około 56 tyś km łączny 237 tyś km. Proszę , poradźcie coś. Dzięki
Leszek J

Twoja Omega: 1995Kombi,2.0 16V Automat

Postprzez SENATOR 21 sty 2011, o 21:16

stan i ilosc oleju sprawdz
Unikatowy SENATOR DEEP BLUE
SENATOR

Twoja Omega: 3rok renowacji Senator B C40XE

Postprzez Leszek J 21 sty 2011, o 22:36

SENATOR Dzięki. Masz na pewno rację bo na zimnym silniku i oczywiście oleju przełącza biegi jeden za drugim.Rozmawiałem -telefonicznie- z "magikiem" od automatów który mówił że w skrzynce jest jakiś "smok" olejowy uszczelniony uszczelką która jak jest stara( ma już 16 lat?) to może rozgrzany olej przepuszczać z powrotem do miski i gubić ciśnienie. Nie wiem czy przypadkiem nie żeni mi jakiegoś kitu. Jutro wjadę na kanał i sprawdzę olej. Książki piszą że oleum w skrzynce wymienia się raz na 5 lat lub 90 tyś km . Jest to mój drugi automat , tylko że pierwszy miałem w szwedzkim aucie- nazwy nie wymieniam- ale był na pasach transmisyjnych i bębnach podciśnieniowych. Pozdrawiam
Leszek J

Postprzez Leszek J 22 sty 2011, o 20:00

Byłem na kanale z moją Omcią i po odkręceniu śrubeczki (zdrobniale bo musiałem użyć przecinaka -trzy imbusy szlag trafił )od skrzynki wlazło do niej około 1.6 literka oleum. Zrobiłem jazdę testową i przez około 30 minut zrobiłem około 40 km. Rozgrzał się silnik i wszystko jest na razie oki ze skrzynką . SENATOR Dzięki za pomoc. Problem tylko że test kosztował mnie 400.00- jechała za mną Laguna złota z kamerką i drapli mnie przy 190 km. Pozdrawiam
Leszek J

Postprzez amstaf31 14 mar 2011, o 19:14

Witam
ja tu jestem nowy na forum ale 2 lata juz na omega eu
mam podobny problem biegi ladnie wchodza ale mam wrazenie jak by byl poslizg na sprzegle jak dodam gazu czasem sie skrzynia zastanawia jakis czas,obroty ida a nie czuc ze chce isc do przodu
pojade zobaczyc i dolac olej do skrzyni
a propo jeszcze to prawdopodobnie bede ja wymienial bo cieknie na polaczeniu z silnikiem
nie wie ktos o jakims dobrym i solidnym mechaniku w okolicy ostrowa wlkp co by mnie skrzynie wymienil
aha i na koniec czy od razu sprzeglo hydrokinetyczne tez wymnieniac
oczywiscie szystko na używane ale z mniejszym przebiegiem
dodam ze jestem inalida na wozku i jeden mechanik to podczas wymiany chlodnicy powymienial mi wiele rzeczy w samochodzie ,i nie chcialbym zeby mi cos podobnego sie przytrafilo
amstaf31

Postprzez SENATOR 14 mar 2011, o 20:40

sluchaj
wymien olej i filtr(max 300zl materialy)
zdejmij obie miski olejowe skrzyni(duza i mala)
Powinno pomoc (jesli nic nie znajdziecie w miskach).
Unikatowy SENATOR DEEP BLUE
SENATOR

Twoja Omega: 3rok renowacji Senator B C40XE

Postprzez pecioo 5 maja 2011, o 19:45

witam wszystkich jestem tutaj nowy posiadam omegę B 2.5V6 z 98r problem polega na tym iż po odpaleniu samochodu i po naciśnięciu pedału hamulca nie odbezpiecza mi się ta zapadka i nie mogę wrzucić żadnego biegu muszę zdejmować mieszek i odblokowuje manualnie (czasami się odblokowuje i jest Ok) ale większość czasu jest odwrotnie nie wiem jaka jest tego przyczyna koledzy pomóżcie.
pecioo

Następna strona

Powrót do Automatyczna skrzynia biegów