Urządzenia ułatwiające rozruch, podłączenie i ich jakość

Tematy tylko i wyłącznie związane z silnikiem diesla, zasilanie paliwem itp.

Postprzez THIN 21 cze 2008, o 01:10

Dobra - już wypocząłem - :beer: - i załapałem o co chodzi :) Przecinam go zupełnie na pół a nie wlutowuję się w niego - następnie jeden czarny do jednego końca kabla a drugi czarny do drugiego końca kabla tak?? Jednym słowem puszczam prąd (czy co tam idzie w tym kablu) nie bezpośrednio (tak jest teraz) tylko przez to urządzenie tak??

Jak tak to spoko. Za pierwszym podejściem nie zaskoczyłem - prawie jak diesel - tylko że ja po rozgrzaniu zaczynam kumać :)
THIN

Twoja Omega: 3,0V6 + Podtlenek LPG '98

Postprzez Macek. 21 cze 2008, o 08:46

Tak i pamiętaj o czerwono-białym są dwa i są grubsze od pozostałych w instrukcji masz wszystko.
Macek.

Twoja Omega: Łomega 3,0 MV6

Postprzez hex84 22 cze 2008, o 20:05

dopra panowie ale nie o to tu chodzi.!!1 skupmy sie na sednie sprawy jak podlaczyc te urzadzonko diesel fix????
hex84

Postprzez THIN 22 cze 2008, o 22:08

Jeżeli ktoś tego nie ma to wątpię że ci tak z marszu pomoże - ale urządzenia o którym rozmawialiśmy wyżej i "diesel fix" są zbliżone i montaż powinien być podobny - a jeżeli tak nie jest - to czytamy opisy aukcji :)

W skład zestawu wchodzi:

- uPROCESSOR DIESEL FIX
- Instrukcja montażu (z obrazkami) i obsługi (w razie problemów służę pomocą)]
-3-letnia pisemna gwarancja

W razie problemów dzwoń do typa i już a jak nie chcesz to zeskanuj bądź przepisz instrukcję montażu a my to jakoś rozszyfrujemy :)
THIN

Postprzez hex84 23 cze 2008, o 15:14

Macek., mozesz wrzucic tutaj instrukcje montarzu??? z gory bardzo dziekuje
hex84

Postprzez CODY 23 cze 2008, o 20:34

Tego sposobu z drugim czujnikiem nie wymyśliłem SAM - było gdzies na forum i podobno apetyt pozostał bez zmian - bo " podobno " komputer ustala temperature z dwóch czujników a ten gdzieś z okolic chłodnicy jest jakby pomocniczy .
CODY

Twoja Omega: SEDAN 97 2.5DT AUTOMAT

Postprzez Macek. 24 cze 2008, o 17:58

Instrukcję mogę wysłać Ci na priv nie chce żeby ktoś mnie posądził o małpowanie Ok ?
ale jak kupisz z innej aukcji to kolory kabelków mogą być inne przy sprzedaży napewno dostaniesz instrukcję.
Napiszę Ci na priv.

Wysłałem.
Macek.

Postprzez THIN 27 cze 2008, o 23:42

No i dziś dostałem urządzenie już :) Jeszcze nie montowane - kolory kabelków się różnią niż te co podał Macek. ale cała instrukcja jest ciapka w ciapkę napisana jak kolega wcześniej przesyłał na priv :)

I tylko tak dla pewności.....

W "komorze" z komputerem idą dwie potężne wiązki kabli - jedna bardzo potężna do komputera a druga mniej potężna do przekaźników/bezpieczników/zasranych kostek których jest za dużo :)

Urządzenie podpinam tylko i wyłącznie do wiązki idącej do komputera - tej byczej, a wiązki idącej do przekaźników - tej mniej byczej, wogóle nie dotykam tak??

Jeszcze nie oglądałem tych kabli dlatego się pytam w razie czego żebym się jutro nie rozczarował jak tam się dobiorę :)
THIN

Postprzez Aron 4 lip 2008, o 09:18

THIN napisał(a):
Urządzenie podpinam tylko i wyłącznie do wiązki idącej do komputera - tej byczej, a wiązki idącej do przekaźników - tej mniej byczej, wogóle nie dotykam tak??

Tak, podpinasz do wiązki wychodzącej z komputera.
Mam od tygodnia urządzonko i jak na razie działa bez zarzutu.
Aron

Postprzez THIN 4 lip 2008, o 09:56

U mnie też jest narazie OK :)
THIN

Postprzez bzyku_2002 12 lip 2008, o 14:46

Panowie może coś więcej na temat tego "cuda". Niby samy plusy a minusy?
Warto to zakładać czy nie, bo na Allegro jest tego cała masa.

Napiszcie wasze opinie co i jak na temat tego cudeńka

Pozdro dla wszystkich
bzyku_2002

Postprzez THIN 12 lip 2008, o 15:16

bzyku_2002 napisał(a):Panowie może coś więcej na temat tego "cuda". Niby samy plusy a minusy?
Warto to zakładać czy nie, bo na Allegro jest tego cała masa.

Napiszcie wasze opinie co i jak na temat tego cudeńka

Pozdro dla wszystkich

No ja na tym urządzeniu zrobiłem już ponad 2 tysiące kilometrów i nie zauważyłem żeby coś się działo niedobrego :) Spalanie takie jak było, oleju jak nie brał tak nie bierze i co jeszcze..... pali można powiedzieć "z dotyku" porównując z tym co było wcześniej :)

Za każdym razem jak przekręcasz stacyjkę to włączają ci się świece i samochód odpala "na ssaniu" - im cieplejszy tym krócej to ssanie chodzi. Jak ktoś zna minusy to takze z chcęcią posłucham o nich, bo u siebie narazie nie zauważyłem :)
THIN

Postprzez Macek. 12 lip 2008, o 17:05

Tak jak pisze THIN, minusów u siebie nie widzę a plusy tak :
- normalnie odpala, nie kręcisz 20-30 sek a po odpaleniu chmura dymu i ten obciach ...
- oszczędzasz rozrusznik
- oszczędzasz akumulator
Macek.

Postprzez bzyku_2002 16 sie 2008, o 18:09

Posłuchałem waszych rad kupiłem "cudeńko". Montarz prosty jak budowa cepa jeden kabel przeciąć podłączyć się, drugi naciąć a mase od kąpa.

Efekt: Auto pali od kopa, nie kopci nie kręci i nie chowam głowy pod kierownice jak zapali. :-D :-D :-D
bzyku_2002

Postprzez pawel92 17 sty 2009, o 13:46

Czy mógłby mi ktoś wysłać instrukcje montażu tego sterownika ?? Z góry dzieki
pawel92

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dział DIESEL