Opel Omega BFL 2.5 DTI 150 km BRAK MOCY

Tematy tylko i wyłącznie związane z silnikiem diesla, zasilanie paliwem itp.

Opel Omega BFL 2.5 DTI 150 km BRAK MOCY

Postprzez Emil93 26 kwi 2016, o 23:21

Witam
Od pół roku posiadam Opla Omegę B fl z 2002 roku z silnikiem 2.5 DTI z automatyczną skrzynią biegów,
Jako że auto jest mi potrzebne jak nogi, dojeżdżam nim co dzień do pracy 15 km i raz na 2-3 miesiące jeżdżę nim z Niemiec do Polski (1000 km), staram się je utrzymywać w należytym stanie technicznym.
Niestety stała się niespodzianka w Niemczech.. pękł odpowietrznik na rurze od wody(plastikowej) z lewej strony silnika(przeciwnej od turbo), Zaprowadziłem auto do mechanika na wymianę owej rury, przed zaprowadzeniem omega miała moc, była w stanie palić w gumę w miejscu, zrywnie ruszyć czy nawet zarzucić tyłem.
Od odebrania auta, auto nie ma mocy!! Nie jest w stanie spalić gumy, zrywnie ruszyć, a o żwawszej jeździe mogę zapomnieć...
Mój polski mechanik twierdzi że omega jest w stanie objechać nie jedne 3.0d .. jednak wiem że pi**** głupoty bo znam to auto i wiem jak się zachowuje, wręcz muszę ją prosić o to żeby się rozpędzała.

Problem polega na tym że brakuje jej mocy zanim wstanie turbo. Turbo pracuje na 10000%.
Naprawy wykonane przed usterką:
7 tyś km zregenerowane turbo
Olej na bieżąco, nawet przed upływem 10 tyś km
Filtr Paliwa, powietrza 9 tyś temu.
Pomijam zawias itp.
Dwa nowe termostaty 9 tyś temu
Układ chłodzenia odpowietrzony na 100000% 2 tyś temu przy wymianie przewodu i po sprawdzony w Polsce
Podciśnienie jest
Usunięte klapki z kolektora ssącego 10 tyś km temu

Turbo wstaje prawidłowo.
Odcina przy 4 tyś rpm.
10 tyś temu sprawdzałem wtryski, 4 podlewały ale nie były padnięte..

Panowie proszę o pomoc, jakieś porady bo brakuje mi już pomysłów. Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.
Emil93

Twoja Omega: Opel Omega 2.5 DTI 2002r Sedan

Powrót do Dział DIESEL