Pompa Wodna

Tematy tylko i wyłącznie związane z silnikiem diesla, zasilanie paliwem itp.

Pompa Wodna

Postprzez zam007 21 kwi 2016, o 18:42

Witam Was Omego Maniacy.
Piszę z prośbą o poradę. Ostatnimi czasy miałem duży problem z uciekającym płynem z zbiorniczka wyrównawczego. Okazało się, że mechanik wymienił mi miedzy innymi pompe wodną na nową firmy SKF. Praktycznie odrazu po wyjechaniu od niego zauważyłem, że problem jest nadal i płyn ucieka. Udało mi się zobaczyć w kanale, że płyn ucieka z tej pompy własnie. Pojechałem zareklamować pompę. Mechanik oddesłał ją na gwarancje (nie wiem czy mi uznają tą gwarancje i zwrócą za nią pieniądze) i zamonotował mi nową również firmy SKF. Stwierdził, że w silniku mogło być zbyt wysokie ciśnienie i mi w niej wysadziło "coś na styl zaślepki" w niej dlatego dalej cieknie z niej (sugerował zrobienie uszczelki pod głowicą). Przejechałem przez 3 tygodnie około 700 km po czym znowu dostałem komunikat iż ucieka płyn, prawdopodbnie z tego samego miejsca czyli nowej pompy. I teraz tutaj pytanie do Was- czy wiecie czy to może być poprostu słaba konstrukcyjnie pompa iż poprostu nie daje rady, czy jednak ten scenariusz który on mówił o zbyt wysokim ciśnieniu może być prawdziwy. Pytam bo nie chce aby mnie naciągnął na robotę czegoś co nie wymaga naprawy. Ewentualnie jeśli pompa SKF to jakiś syf(z taką opnią się spotkałem), to jaką inną markę polecicie??
Bardzo proszę o pomoc i Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam.
zam007

Twoja Omega: 2001 r., 2.2 TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TDI), Kombi

Re: Pompa Wodna

Postprzez ARNWR 21 kwi 2016, o 20:21

Myślę że jaki by to syf nie był to powinien wytrzymać, co prawda nie w omedze ale miałem podobnie że miałem wysokie ciśnienie, wypierdalało mi płyn raz tu raz tam, rosła temp, w końcu a usrało się i to do końca, już nie remontowałem. Mech po moich sugestiach żeby uszczelke zrobić, korek od wyrownawczego wymieniał, pierdolił takie kacapoły że już nie pamiętam
TYLKO OMEGA KOMBI
ARNWR

Twoja Omega: TOYOTA AVENSIS 2.0 4D4 kombi

Postprzez zam007 21 kwi 2016, o 21:31

No ja jestem załamany, bo juz wymieniałem korek od zbiorniczka, sprawdzałem dokładnie szczelność zbiorniczka, wymieniałem węże, termostat i tą nieszczęsną pompę dwa razy. Nie mam żadnych innych objaw uszczelki pod głowicą tylko ten uciekający płyn przez pompę, a nie chce wchodzić w wymianę uszczelki jeśli jest to nei potrzebne bo wtedy lekko 1500 zł mogę wyrzucić w błoto jeśli to nie była przyczyna. Pomocy
zam007

Twoja Omega: 2001 r., 2.2 TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TDI), Kombi

Postprzez neket 21 kwi 2016, o 21:41

mozesz bez problemu zmierzyc cisnienie
pompa moze byc wadliwa i wtedy dzieja sie takie jaja ale dziwne ze dwa razy
skf ostatnio ma bardzo zle opinie
w pompie nie ma zadnej "zaslepki"
LPG: SEKWENCJA BRC; KOMP SEQUENT 24;

http://www.ulgawcierpieniu.pl -> sprawdź może będziesz mógł pomoc :)
neket

Twoja Omega: B kombi 99' 2.0 16V

Postprzez zam007 21 kwi 2016, o 21:44

Z pompy ciekło z takiego dzyndzelka odstajacego od spodu, mechanik mówił mi że tam jest żaślepka. A jak można zmierzyć ciśnienie? Pytam bo niestety nigdy tego nie robiłem, a może być to warte uwagi. Zastanawiam się jeszcze nad zakupem orginalnej pompy ze szrotu do tego modelu, aby sprawdzic czy własnie ten skf nie jest wielką lipą.
Dzieki za odpowiedź
zam007

Postprzez neket 22 kwi 2016, o 04:39

tam nie ma zadnej zaslepki, jak sie rozpierdoli uszczelnienie to cieknie z tego miejsca
bierzesz trójnik i manometr ... wpinasz i jazda standardowo po mieście
ciśnienie w zależności od korka to około 1 do 1.6 bar

neket

Postprzez ARNWR 22 kwi 2016, o 06:28

Ale skoro mu rozpierdala pompe to znaczy że ma ciśnienie wyższe niż trzeba, a co może dać nadmiar ciśnienia? Chociaż u mnie zanim pompa poleciała dwa razy wąż rozkurwiło, a mech że korek szczelny i nie odprowadza nadmiaru, teraz wiem że pojeb. Z tym że mi jeszcze rosła temp, ale dobra tam zdaje się coś z drugim biegiem wentylatorów miałem.
TYLKO OMEGA KOMBI
ARNWR

Twoja Omega: TOYOTA AVENSIS 2.0 4D4 kombi

Postprzez zam007 22 kwi 2016, o 09:13

Dzięki za pomoc Panowie:) Pozostało mi tylko sprawdzić ciśnienie w takim razie i wszystko jasne będzie czy to była wina silnika czy pompy. Osobiście wątpie w silnik bo nawet patrząc na temperature którą wskazuje termostat to nawet do 95 C nie dochodzi, więc jest całkiem dobra. Zamówiłem jeszcze sobie z serwisowanej omegi używaną pompę, zobazcymy jak będzie śmigała.
zam007

Postprzez neket 22 kwi 2016, o 11:08

zam007 napisał(a):amówiłem jeszcze sobie z serwisowanej omegi używaną pompę

zły pomysł, uszczelnienia pewnie juz zesztywnialy jesli lezala dlugo po wyjeciu i po krotki czasie bedzie ciekla
plyn chlodniczy smaruje ... po jezdzie na wodzie albo demontazu i dlugim postoju wszystko wewnatrz rdzewieje a uszczelnienia szlak trafia

neket

Postprzez zam007 22 kwi 2016, o 12:07

W takim razie już nie wiem czy kupić kolejną nową tylko innej marki aby sprawdzić jak chodzi. Każde rozwiązanie jest słabe w tym przypadku;/
zam007

Postprzez neket 23 kwi 2016, o 04:46

ja bym kupil cos nowego ale bez przesady z cena
ostatnio po 20.000 zaczela mi cieknac DOLZ to kupilem RUVILLE
SKF od kilku lat nie jest polecany
Najlepsze moim zdaniem sa HEPU ale niestety drogie

neket

Postprzez Przemek01974 23 kwi 2016, o 14:24

RUVILLE nie jest zły.Zrobiłem po wymianie 30,000 i na razie sucho.
OPEL-WIR LEBEN AUTOS
Przemek01974

Twoja Omega: 1999r.2,2 16V kombi

Postprzez neket 23 kwi 2016, o 16:15

nie jest zły i nie jest drogi ale trzeba pamiętać, że to "pakowacz" i można mieć pecha

neket

Postprzez krycha 24 kwi 2016, o 15:47

Panowie, SKF jest nadal dobry. Jedyna jego wada to osoby wymieniające te pompy. SKF bd dzialal pod warunkiem zalania płynu zalecanego przez producenta. Inaczej zawsze się rozleci pompa.
krycha

Twoja Omega: 1998 Kombi 3.0 v6 pb + lpg

Postprzez neket 24 kwi 2016, o 15:54

no ja zalewam wszystko prestonem i spotkalem sie z problemami w SKF
SKF to przede wszystkim producent mega dobrych łożysk wiec nie ma przypadków ze ich pompa gwiżdże po 10.000 albo się zaciera... z innymi rzeczami różnie bywa

neket

Następna strona

Powrót do Dział DIESEL