Uciekający prąd na postoju

Tematy tylko i wyłącznie związane z silnikiem diesla, zasilanie paliwem itp.

Uciekający prąd na postoju

Postprzez tres 6 sty 2016, o 20:37

Witam, mam od 2 dni problem z uciekającym prądem na postoju co znacznie utrudnia rozruch auta przy obecnych mrozach.
Akumulator mam roczną centre plus która ma dobre napięcie i alternator ładuje na 14V na wlączonym silniku więc też dobrze. Pobór prądu w mojej omie na postoju to 0,48 ampera przy wyłączonych wszystkich urządzeniach światłach zamkniętym aucie itd. Sprawdzałem czy nie palą się lampki w drzwiach w bagażniku w schowku czy nie pali sie mid i wszystkie inne rzeczy wewnątrz. Wentylator od klimy też nie pracuje. Gdzie i jak dalej szukać źródła pobierania prądu? :-( Pozdrawiam
tres

Twoja Omega: 1996 2,5td

Re: Uciekający prąd na postoju

Postprzez Tomek23 7 sty 2016, o 08:49

Kolego przy podłaczonym mierniku wyjmuj bezpieczniki od układów. Jeśli przy którymś pobór spadnie wiesz gdzie szukać
Tomek23

Twoja Omega: x20xev+LPG sedan 96r

Re: Uciekający prąd na postoju

Postprzez tres 7 sty 2016, o 20:04

Sprawdziłem dziś wszystkie bezpieczniki po kolei. Po wyjęciu bezpiecznika nr12 zaobserwowałem coś dziwnego a mianowicie multimetr zaczął skakać między 6.20A a 6.30A. Gdy otworzyłem drzwi kierowcy pobór spadł do 0.25A. Gdy je zamknąłem spowrotem zaczęło skakać jak wcześniej. Gdy włożyłem spowrotem bezpiecznik zamknąłem drzwi pobór wrócił do 0.48 jak wcześniej. Co to może być :shock:
tres

Twoja Omega: 1996 2,5td

Powrót do Dział DIESEL