check engine

Tematy tylko i wyłącznie związane z silnikiem diesla, zasilanie paliwem itp.

check engine

Postprzez GORO35 14 sty 2015, o 14:52

Witam wszystkich! Auto nabyłem już z wadą po cenie złomowej. Myślałem, że sobie z tym poradzę i auto jeszcze trochę posłuży, bo nadwozie jest dosyć zadbane. Mój problem polega na tym, że auto po odpaleniu przez ok 3-5s. chodzi poprawnie, a po chwili zapala się kontrolka od silnika i auto przechodzi w tryb awaryjny. Obroty idą do góry, brak mocy. Nie da się tym normalnie jeździć. Dziwi mnie, że jak przez tę chwilę auto chodzi dobrze (tak na słuch) to obrotomierz pokazuje 400obr. Wymigałem sobie błędy i pokazało 19, więc zakupiłem nowy czujnik wału. Nic nie pomogło. Czy to możliwe żeby wypusty na kole zamachowym uległy uszkodzeniu i auto nie zliczało wszystkich impulsów. Proszę o jakieś sugestie. Od trzech dni łowię po wszystkich forach, ale takiego problemu nie spotkałem. Auto na ciepłym pali jak złoto, więc uszkodzenie pompy wykluczam. Pozdrawiam!
GORO35

Twoja Omega: 1994 2,5TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TDS) combi

Re: check engine

Postprzez grzes80808 14 sty 2015, o 18:03

GORO35 napisał(a):Wymigałem sobie błędy i pokazało 19, więc zakupiłem nowy czujnik wału. Nic nie pomogło.

kupiłeś orginał czy zamiennik????

bo jeśli chciałeś oszczędzić i kupiłeś jakiś chiński szajs to pędź do sklepu po oryginał. Albo jeśli masz jakiegoś znajomego co ma 2.5td jak ty to pożycz na chwile czujnik i sprawdź czy wogóle jest winny. Bo nowy trochę kosztuje, a błąd
GORO35 napisał(a):19
to pokaże Ci zawsze jak będziesz czytał błędy na zgaszonym silniku ;-)
było
2x omega a 2.0 jedna w automacie druga manualna
2x senator b 2.6 automat jeden jeszcze w stodole
1x omega B 3.0 automat
1x 2.2 dti 2003 rok
grzes80808
Morderator

Twoja Omega: x30xe 2000 rok sedan

Postprzez GORO35 14 sty 2015, o 18:51

Sprawa rozwiązana! To co było najmniej prawdopodobne okazało się przyczyną. Otóż brakowało dwóch wypustów na kole zamachowym. Napawnąłem je magiem przez otwór rozrusznika i omcia mruczy aż miło. Swoją drogą jak to mogło się stać. Czyżby koło miało jakieś bicie, ale czujnik jest plastikowy, a bolce metalowe. Widocznie są jednak rzeczy na tym świecie co się nawet fizjologom nie śniły. Grzegorzowi dziękuję za zainteresowanie!
GORO35

Twoja Omega: 1994 2,5TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TDS) combi

Postprzez tomc 21 lis 2016, o 20:49

OMA 2.2 D T I weszła w tryb awaryjny . Pod komputerem pokazało błąd P0100 ... czyli błąd czujnika MAF (wytłumaczono mi , że jest to przepływomierz powietrza ). Parametr za wysoki, ... i szukaj sobie sam.

Pomyślałem o przepływomierzu , zatem odpaiłem silnik po jego odłączeniu i praca auta taka sama. Czy mogę wnioskować , że to uszkodzony przepływomierz .. czy jednak sto innych przyczyn za tym stoi .

Wymieniać przepływkę , czy to będzie wymiana całego auta po omacku. Proszę o pomoc.
My pancury będziem wieki ..... ty poeto zmróż powieki !!! "CZARNA INEZ"
tomc

Twoja Omega: 2000 2,2DTI CARAVAN

Postprzez PK_LUKAS 22 lis 2016, o 11:03

Sprawdź czy masz szczelny układ. Ja miałem błąd P0110 - na początku wymieniłem na chiński zamiennik ale to nie pomogło więc wróciłem do starego MAF i pomogło czyszczenie.
Opel Omega B FL 2.2 DTI Elegance

PK_LUKAS
PK_LUKAS

Twoja Omega: 2002 2.2 DTI kombi Elegance

Postprzez tomc 5 gru 2016, o 19:56

Zmieniłem przepływomierz i poprawiło się , częściej chodzi normalnie ..... wpada w "CHEK" ale żadziej , jak przygazuję to jest OK! no i dalej nie wiem co jest. Mówią mi madrzy ludzie, że to filtr powietrza, że nieszczelności w całym układzie dolotowym ... itd. Jedno co zauważyłem to , że czasami przy pierwszym odpaleniu to zapierdala dym z pod maski , jak ją podnoszę to ewidentnie wali dymem z okolicy kolektora dolotowego. Wali srogo. I też zdarzyło się , że też buchnęło dymem z okolicy turbiny. Wygląda na to , że szczelność ;....... 0,0 . Nie chcę walić się w wydatki a i też nie chciałbym się pozbywać mojej BABCI . Nie mam kasy na zmiany a i też na radykalne remonty.
tomc

Postprzez grzes80808 6 gru 2016, o 12:11

tomc napisał(a):wpada w "CHEK"

i co tak ciężko odczytać błędy :-|

a co do nieszczelności to może wypadało by to podoprowadzać do ładu ;-) jak ty na przeglądy jeździsz
było
2x omega a 2.0 jedna w automacie druga manualna
2x senator b 2.6 automat jeden jeszcze w stodole
1x omega B 3.0 automat
1x 2.2 dti 2003 rok
grzes80808
Morderator

Twoja Omega: x30xe 2000 rok sedan

problem z od palenmiem ope omega b 2.0 16v 95

Postprzez gajowy09 6 gru 2016, o 17:45

witam mam problem z moja omega miałem już takie 3 i to 4 czyli nie udana moj problem polega na tym ze pewnego dnia pojechałem do miasta i przyjechałem powrotem do domu i byli wsztko git po 1.5 godz mialem poczebe wyjechac i sie zaczal moj problem zaswiecil blad i juz omega odmowila poszusejstwa gdy przelanczam zaplon kontrolki wsztkie gasna oprucz tej zoltej obrotomierz szaleje gora dol i jeszcze przekaznik zaczal wydawac jakies przezienia prosze o pomoc szkoda mi jej na zlom oddawac bo silnik tydz temu remontowalem dziekuje
gajowy09

Twoja Omega: 95 2.0 16v sedan

Postprzez tomc 8 gru 2016, o 20:05

Błędy już odczytywałem .. P0100. Co potrafiłem sam to postarałem się zrobić. Każdy z nas uczy się codziennie nowych rzeczy , moja droga wydaje się jeszcze bardzo długa (pokornie to stwierdzam) .Pozostaje jechać do mechaników, dzięki za pomoc i za wszystkie rady, pozdrawiam.
My pancury będziem wieki ..... ty poeto zmróż powieki !!! "CZARNA INEZ"
tomc

Powrót do Dział DIESEL