MANTA B "STEPPAN" by Dioboł

Dział dla entuzjastów staroci ze stajni Opla

Re: MANTA B "STEPPAN" by Dioboł

Postprzez diobol 16 sie 2012, o 12:14

:zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: podziękował
...razem idziemy,razem giniemy.
diobol

Postprzez grzes80808 16 sie 2012, o 21:02

kiedys zadzialam tak samo z odbudowa senatora tylko musze najpierw trafic w miare rozsadnych pieniadzach jakas baze do takiej odbudowy a moj odpada bo mial kiedys kolizje boczna

ale pelen szacun byc moze za dwa lub trzy tygodnie bede jechal do chorzowa to bede chcial zobaczyc to dzielo sztuki ;-)
było
2x omega a 2.0 jedna w automacie druga manualna
2x senator b 2.6 automat jeden jeszcze w stodole
1x omega B 3.0 automat
1x 2.2 dti 2003 rok
grzes80808
Morderator

Twoja Omega: x30xe 2000 rok sedan

Postprzez Div 18 sie 2012, o 20:04

Gdzieś Pan kupił uszczelkę pod obudowe nierządu, daj znać albo nr tel do siebie przez pw..... Prosić.
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Jest może 200km, dalej wieje nudą.....
Div

Twoja Omega: B 98 3.0 v6 mv6 + Rudy

Postprzez diobol 20 sie 2012, o 10:00

Div napisał(a):Gdzieś Pan kupił uszczelkę pod obudowe nierządu, daj znać albo nr tel do siebie przez pw..... Prosić.

uszczelki nie kupowałem bo tam nie ma uszczelki przynajmniej w dwóch slinikach (c30se) które rozbierałem nie było w żadnym , ale było to przyklrecone na ta taka płynna uszczelke orginalna z GM po wyschnieciu jest taka zielona a to już kupowałem normalnie w salonie Opel Kanclerz Ruda śląska, a jeżeli chodzi ci o ta uszczelke która jest pod deklek który przykrywa koła zebate z wałków to tam nie kupowałem nowej uszczelki tylko wykorzystałem stara ale dodatkowo lekko ja tez przesmarowałem owym zielonym płynem , dokładnie takim
http://sklep.dixi-car.pl/mieszanka-uszc ... p-449.html
diobol

Postprzez Div 20 sie 2012, o 21:59

Dobra... ja już wybrałem docinanie uszczelki z bloku 0.50mm i osadzanie na uszczelniaczu, bo więcej wody w oleju oglądać nie mam zamiaru :-|
Div

Postprzez smyk 21 sie 2012, o 19:48

Div napisał(a): ja już wybrałem docinanie uszczelki z bloku 0.50mm

a papier uszczelkowy ?? ,ja takowy stosuje,załatwiam go na metry,i jest zajebisty,wygląda podobnie do tektury
"Jak ktoś ma pecha,to sobie grzebiąc w dupie palec złamie"
była 2.08v-2.016v-2.5v6-3.0v6-2.5td-2.5t.d.s, wszystkie B,i wszystkie na złom
smyk

Twoja Omega: dodge g&c 3.3l 4x4

Postprzez Div 21 sie 2012, o 20:24

No z kręgielitu wycinałem.
Div

Postprzez mgyz 22 sie 2012, o 05:46

prawdziwego kręgielitu czy tam krynkielitu to juz nie ma.... :-(
... byl z kawalkami azbestu.
_____
mgyz
mgyz
Administrator

Twoja Omega: e39 M54B30 kombi '03

Postprzez kajtekmisiek 1 gru 2012, o 19:47

witam potrzebuje wymiar simeringu skrzyni wyjście na wał pędny.
prosze o pomoc!
kajtekmisiek

Postprzez diobol 1 gru 2012, o 22:20

kajtekmisiek napisał(a):witam potrzebuje wymiar simeringu skrzyni wyjście na wał pędny.
prosze o pomoc!

ale której skrzyni , bo nie wiem czy przejrzałes to co wszystko napisane i namalowane wyżej ja wkładam skrzynie z omegi A R28 jesli Ci chodzi o ten simering z tej skrzyni to postaram sie zobaczyc , ale jesli chcesz wymiar simeringu skrzyni mantowej to niestety , ale http://www.mantaclub.pl na pewno bedzie ktos wiedzial o ile już nie jest gdzies to napisane
diobol

Postprzez diobol 20 cze 2013, o 09:51

może troszke z chęci wytłumaczenia sie , a może też żeby troszke sie pochwalic o ile jest czym wklejam pogladowe zdjecia co zajmowało mi czas w momencie gdy manta stała u lakiernika , a ze wzgledu na zmianiajace sie przepisy w dniu 22 czerwca odnośnie rejestracji pojazdów marki SAM odpuściłem temat manty i musioałem skonczyc cos co zaczołem pół roku temu dla zainteresowanych wklejam link jak kto chce to zobaczy
http://www.lotus7.pl/forum/1-vt1593.htm ... sc&start=0
i zdjecia pogladowe co było i co sie stworzyło , jeśli władzą tego forum nie odpowiada to co wkleiłem to proszę o wykasowanie i rozumiem
TEN SAMOCHÓD DEDYKUJE OJCU KTÓRY UMARŁ 28.04.2013 TRZYMAJ SIĘ TATO
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
diobol

Postprzez KAFARMAN 20 cze 2013, o 17:50

Współczuje straty ojca :cry: strasznie dołujące są takie chwile ;/

Jednocześnie gratuluję fajnego projektu.

A co z mantą ?? Co te przepisy zmieniają bo jestem nie w temacie.
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez grzes80808 20 cze 2013, o 18:26

KAFARMAN napisał(a):Co te przepisy zmieniają bo jestem nie w temacie.

jak zwykle komus w naszym panstwie nie podobal sie system rejestracji pojazdow typu sam takim jaki byl i ujbali tak ze teraz to nawet niema sensu przyczepke sobie samemu zrobic bo sama rejestracja (o ile wogole sie uda zarajestrowac) wyjdzie o wiele drożej niż kupno nowki sztuki z kastoramy. :-x od cala Polsza albo nawet inaczej Uni nam sie zachcialo 8-)

wklejam jakis wycinek który znalazlem na szybko

ZMIANA PRZEPISÓW W ZAKRESIE REJESTRACJI POJAZDÓW
– DOTYCZY POJAZDÓW MARKI SAM

22.06.2013 r. wchodzą w życie nowe rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep oraz ich przedmiotów wyposażenia lub części oraz w sprawie dopuszczenia jednostkowego pojazdu.

Nowe rozwiązania przygotowano ze względu na konieczność wdrożenia do polskiego prawa dyrektywy 2007/46/WE, określającej szczegółowe wymagania homologacyjne, których spełnienie jest konieczne do dopuszczenia nowych typów pojazdów, przedmiotów ich wyposażenia lub części, do ruchu drogowego w Unii Europejskiej.

Wprowadzenie i stosowanie przez wszystkie państwa UE jednolitej (uniwersalnej) unijnej procedury homologacji zagwarantuje możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego.

Do głównych celów nowych regulacji należy harmonizacja procedur homologacji typu stosowanych w ramach Unii Europejskiej. Oznacza to, iż świadectwo homologacji typu, wydane zgodnie z wymaganiami zawartymi w w/w dyrektywie w jednym z krajów członkowskich UE, jest ważne na terytorium wszystkich pozostałych krajów członkowskich UE, bez potrzeby ponownego przeprowadzania procedury homologacji typu.

W myśl nowych przepisów zlikwidowana zostanie możliwość dopuszczenia jednostkowego przez diagnostę czyli nie będzie możliwości dokonania w Stacji Kontroli Pojazdów przeglądu, którego celem będzie uzyskanie świadectwa niezbędnego do rejestracji ( np. przyczepy marki SAM). Żaden pojazd, który nie będzie miał zaświadczenia wydanego przez jednostkę akredytowaną do wykonania procedury homologacji, nie będzie mógł zostać legalnie zarejestrowany.

Powyższe uwarunkowania prawne, nie przewidujące żadnego okresu przejściowego (opublikowane zostały już dnia 28.03.2013 r. z mocą obowiązującą od dnia 22.06.2013 r.), powodują, iż wnioski o rejestrację pojazdu nie posiadającego homologacji lub dopuszczenia jednostkowego składane po dniu 22.06.2013 r. zostaną rozpatrzone negatywnie.

Chcąc uniknąć sytuacji konfliktowych, apelujemy do osób pragnących dokonać rejestracji w/w pojazdów (w najczęstszych przypadkach są to przyczepy marki SAM) o zakończenie procedur przed tą datą i dokonanie rejestracji do dnia 21.06.2013 r.

ja osobiscie robie sobie lawete pod przewoz minikoparki i za puzno dowiedzialem sie o tych zmianach i teraz bede mial problem :-x teraz to wzasadzie nie pozostaje mi nic innego jak kupic gdzies same papiery z tabliczką znamionową :-x

z tego co mi wiadomo to sama homologacja ma kosztowac od 800 PLN i zasadniczo niby przepisu sie zmieniaja ale w rzeczywistosci to jeszcze nikt nic niewie jak to wogole ma dzialac :-x czyli bedzie zapewne jeszcze wiekszy bajzel jak z tymi nowymi egzaminami na prawojazdy :-x
było
1x omega B 3.0 automat
1x 2.2 dti 2003 rok
grzes80808
Morderator

Postprzez KAFARMAN 20 cze 2013, o 19:29

grzes80808 napisał(a): Żaden pojazd, który nie będzie miał zaświadczenia wydanego przez jednostkę akredytowaną do wykonania procedury homologacji, nie będzie mógł zostać legalnie zarejestrowany.

no a gdzie udać się po to zaświadczenie :-|
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez grzes80808 20 cze 2013, o 21:02

KAFARMAN napisał(a):no a gdzie udać się po to zaświadczenie

no i tu pies pogrzebany bo na dzien dzisiejszy to jeszcze nikt nic niewie ;/

gdzies czytalem ze w PL maja byc trzy takie miejsca i wszystkie zlokalizowane w warszawie lub najblizszej okolicy ;/
było
1x omega B 3.0 automat
1x 2.2 dti 2003 rok
grzes80808
Morderator

Poprzednia strona

Powrót do Monza, Senator A, Rekord, Kadett