Senator demontaż konsoli centalnej ;)

Dział dla entuzjastów staroci ze stajni Opla

Senator demontaż konsoli centalnej ;)

Postprzez PawelS 18 lip 2012, o 01:07

Witam mam mały problem otóż potrzebuje wyjąć tą nieszczęsną konsole i nie mam pojecia jak sie do tego zabrać próbowałem z każdej strony i ni w ząb nie idzie tego wyjąć...

http://www.senatorman.de/bilder/Senator_b-045.jpg Konsola jak na tym zdjęciu ( chodzi o to z radiem ze wszystkim )

Nie zwróciłem uwagi że to jest dział Senator A :| No ale nic jeżeli tu nie pasuje to prosze o przeniesienie...z góry przepraszam
PawelS

Twoja Omega: Senator 3.0 12v 1989r

Re: Senator demontaż konsoli centalnej ;)

Postprzez Robo 18 lip 2012, o 10:10

To tylko sugestie ale...

Najpierw radio wyciągnij. Jeśli masz fabryczne to wkładasz 4 gwoździe w te otworki po bokach.
Potem zobacz czy pokrętła się ściągają (powinny na 99%)
Wyciągnij popielniczkę za nią pewnie też są jakieś śruby.
Nawet jeśli twierdzisz że twoja omega jest niezawodna, doskonała i cudowna to wiedz że tutaj nikogo nie oszukasz.
MASZ OPLA - NAUCZ SIĘ Z TYM ŻYĆ
Robo
Morderator

Twoja Omega: Była B 94 x20xev

Postprzez PawelS 18 lip 2012, o 13:11

A wiec tak radio nie jest oryginalne juz wyciagniete leży w bagażniku pokrętła jak najbardziej sie sciagaja..ściagnięte..popielniczka również wyjęta ale bez wiekszych rezultatów...chodzi mi o to bo panel trzyma sie u gory a u dołu odchodzi nie wiem tak jakby ktos próbował juz to kiedyś wyjąć i urwał zaczepy ? Ni cholery nie widze żadnych śrubek

Złożyć to jest pikuś rozłożyć jest problem ;d W moim przypadku ;) Nic idę dalej męczyć senia wyspałem się to może się coś wymyśli ;)
PawelS

Twoja Omega: Senator 3.0 12v 1989r

Postprzez M4ndarkus 30 lip 2012, o 13:21

Ściągałem już 2x ten panel ale nie pamiętam dokładnie jak to się robi, a też miałem problem. Nie wiem czy przypadkiem nie trzeba wyjąć przycisków od świateł awaryjnych i reszty, trzeba je podważyć i jeszcze pokrętła - je się do siebie ciągnie. Z tego co pamiętam to też linki od nawiewów trzymają go i będziesz mógł tylko uchylić trochę, a do reszty trzeba te linki pościągać.
M4ndarkus

Twoja Omega: Senator B 1990 CD C30NE

Postprzez Div 30 lip 2012, o 19:30

Tłumaczyłem koledze na PW że pod przycikami ma przyciski, ale widocznie nie dotarło.
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Jest może 200km, dalej wieje nudą.....
Div

Twoja Omega: B 98 3.0 v6 mv6 + Rudy

Postprzez andy_c 30 lip 2012, o 20:17

Zeby ściągnąc ten panel musisz powyciągać przyciski ( najlepiej wszyskie), pod nimi są 2 śróby wkręcane pod skosem do góry. Tak samo na dole po zdemontowaniu popielniczki, też są 2 śruby. Tak jak już wcześniej ktoś wspominał, będzie można odchylić konsele, bo cięgna od nawiewu będą jeszcze trzymały. Odkręca się je (calą część z cięgnami i przycikiem od klimy i obiegu), jedna śruba trzyma to od dołu, druga od boku... łatwo połamać :-) wiem bo już nie raz to rozbierałem :-P także delikatnie i powodzenia....aha, a pokrętła od temp. nie przeszkadzają, po prostu jak konsola wyjedzie wystarczy wtyczki wyciągnać
andy_c

Twoja Omega: Senator '92 C30NE

Powrót do Monza, Senator A, Rekord, Kadett