Demontaż deski rozdzielczej

Tu zadajesz pytania oraz udzielasz rad dotyczących wentylacji kabiny, tapicerki i wnętrza, jego demontażu oraz pielęgnacji

Demontaż deski rozdzielczej

Postprzez TYSON 27 sty 2010, o 22:15

Witam, mam kłopocik ze zwaleniem pulpitu, mianowicie zabrałem się za wymiane nieszczęsnej nagrzewnicy i po wykonaniu wszystkich czynności z tematu : viewtopic.php?f=21&t=979
i jeszce paru innych , które nie są powyżej opisane nadal nie moge wyciągnąc deski. :evil:

Co prawda jest już ona luzna i wysuneła sie na jakies 10 cm, ale dalej za cholere nie mogę jej wydobyć, moje pytanie brzmi: czy jest potrzeba zdejmowania tapicerki słupków przednich ?(wydaje mi się że klinuję się między nimi), bo to jak narazie jedyny mój pomysł.
TYSON

Twoja Omega: X20XEV+LPG CARAVAN 95'

Re: Demontaż deski rozdzielczej

Postprzez dany223 27 sty 2010, o 23:05

Ja wymieniłem nagrzewnice bez zdejmowana deski i kierownicy. Kolega użył trochę siły i nagiął dechę a ja wsunąłem nagrzewnice.
Daniel <(-_-)>
dany223

Twoja Omega: Już nie mam

Postprzez staniu 27 sty 2010, o 23:14

TYSON napisał(a):moje pytanie brzmi: czy jest potrzeba zdejmowania tapicerki słupków przednich ?

nie nie musisz ich ściągaćm choć jest wygodniej. Odkręciłeś śruby z boku? pod poduszką? i co ważne wyciągnąłeś kostki z bezpiecznikami? Pamiętaj, że pod deską jest od cholery przewodów kabelków i pierdułek i one też często utrudniają zdjęcie kokpitu.
staniu

Postprzez TYSON 27 sty 2010, o 23:23

staniu napisał(a):Odkręciłeś śruby z boku? pod poduszką? i co ważne wyciągnąłeś kostki z bezpiecznikami?

Kurde, wszystkie sruby odkręciłem, a te panele z bezpiecznikami wsunełem w głąb i one mają luz. Coś mi jakby haczyło
o tunel nawiewu szyby lewej, ten który idzie za zegarami (tą srube za zegarami oczywiście wykręciłem)
Już mi nerwów na to g@#$%o brakuje, w dodatku cały zabieg przeprowadzam na podwórku :cry:
TYSON

Postprzez staniu 27 sty 2010, o 23:27

TYSON napisał(a):Coś mi jakby haczyłoo tunel nawiewu szyby lewej, ten który idzie za zegarami

tutaj może ci haczyć o kolumne też ciężko mi mówić na odległość, bo tam jak sam wiesz jest śrubek od cholery. Deska zlazła z podszybia? Oderwałeś ją całkowicie?
staniu

Postprzez TYSON 27 sty 2010, o 23:44

staniu napisał(a):Deska zlazła z podszybia? Oderwałeś ją całkowicie?

Tak, cała deska jest w sumię luźna, jutro sprawdze przy swietle dziennym i na spokójke bo dzisiaj już o mało wylewu nie dostałem tak mnie w****iła szmata. :evil:
TYSON

Postprzez staniu 27 sty 2010, o 23:55

spokojnie staraj się ją ściągnąć, jak wszystko odkręciłeś to zejdzie. Tylko spokojnie ;-)
staniu

Postprzez colt 28 sty 2010, o 11:06

Sluchaj wlasnie przerabiam ten temat, jesli odkreciles sruby z bokow i z srodka to zostaje Ci jeszcze tak, wiazka elektryczna ktora idzie wokol bezpiecznikow do konsoli srodkowej i w strne pasarzera musisz wypiac z zaczepow ktore sa wlasnie w desce rozdzielczej, jak podwantujesz bezpieczniki to zobaczysz te dwa mocowania, puzniej uwazaj ale ja mialem jeszcze zaczep mniej wiecej na wysokosci lewego gornego roku panelu klimatronika, tez chodzilo tu o zaczep z wiazka kabli, jak to odchaczysz to Ci pojdzie, uwazaj tylko na czytnik kluczyka, czy jak kto woli immobilizer, bo ja podczas sciagania deski upierdolilem go (podluzna prostokatna waska puszka pod kluczykiem). Jak bede skladal z powrotem deske to zrobie na nowo plik z rzeczami i zdjeciami co trzeba sciagnac aby dobrac sie do nagrzewnicy, bo ten co jest ot jest ok ale brakuje paru warznych rzeczy, pomimo ze zostal uzuleniony.
PS
Pwoem Ci jeszcze tak, wez lampe i sie poloz glowa w strone pedal i zobacz jak wygladaja wiazki elektryczne tam, bo mozesz miec juz kiedys cos kombinowane i poprzypinane kable mozesz miec do deski. Jesli srodek Ci nie schodzi to odkrec dwie sruby i wyciagnij metalowe mocowanie klimatronika a i prawa strona, ja tez tam mialem wiazki kabli przyczepione do deski, wiec po prostu musisz leciec po wiazkach i zobaczyc czy gdzies nie sa wpiete w deske.
Opel Omega 3.0 MV6, 1997 sedan, manual
colt

Postprzez TYSON 28 sty 2010, o 13:14

No własnie wróciłem z samochodu i udało mi się sciągnąc deske. Tak jak pisze colt problemem były wiązki kabli poprzyczepiane na opaski. Najgożej było znaleźć te które idą z boku konsoli srodkowej. Własnie spuszczam płyn i zaraz ide wywalać nagrzewnice. Dzięki wszystkim za rady i zainteresowanie.
Najbardziej przeraża mnie składanie tego do kupy, będe sę starał porobić foty i można by pomyślec o odblokowaniu tematu o nagrzewnicy w celu uzupełnienia.
TYSON

Postprzez colt 28 sty 2010, o 19:57

Ciesze sie ze chodz troche pomoglem, natomiast ja juz jestem na etapie zalozonej nowej, jesli moge cos doradzic to po zalozeniu nagrzewnicy zalej woda destylowana i odpal ja i mocno zagrzej i zobacz czy nie cieknie, oszczedzisz sobie trudu jakby sie okazalo ze nie jest szczelna (czyli jak uklad dostanie cisnienie). Ja niestety musze poczekac az uporam sie z imombilizerem bo wstepnie z tego co juz zdazylem zauwazyc jak tylko probowalem odpalic to moja niestety juz cieknie na przylaczach (ten kto je wymyslil powinien wisiec za jaja do gory, bardziej kretynskiego przylacza nie widzialem - fotki pokaze po zlozeniu) - musze je uszczelnic.
colt

Postprzez TYSON 28 sty 2010, o 20:38

colt napisał(a):Ciesze sie ze chodz troche pomoglem, natomiast ja juz jestem na etapie zalozonej nowej, jesli moge cos doradzic to po zalozeniu nagrzewnicy zalej woda destylowana i odpal ja i mocno zagrzej i zobacz czy nie cieknie, oszczedzisz sobie trudu jakby sie okazalo ze nie jest szczelna (czyli jak uklad dostanie cisnienie). Ja niestety musze poczekac az uporam sie z imombilizerem bo wstepnie z tego co juz zdazylem zauwazyc jak tylko probowalem odpalic to moja niestety juz cieknie na przylaczach (ten kto je wymyslil powinien wisiec za jaja do gory, bardziej kretynskiego przylacza nie widzialem - fotki pokaze po zlozeniu) - musze je uszczelnic.

Ja też już założyłem i za jednym zamachem wymieniłem tez chłodnice, jest jak mówisz te przyłącza to bzdura, u mnie dolna rurka też jakos pod lekkim kontem weszła i jej do końca nie docisneło, do tego moje wielkie łapska :-x
Jutro zaleje układ i zobacze co i jak. Na marginesie to jak wyjełem starą nagrzewnice to jakoś mocna zapchana mi się ona nie wydaje, chooj mnie strzeli jak sie okaże że to nie to :cry:
TYSON

Postprzez colt 28 sty 2010, o 21:02

TYSON Rownie dobrze moze byc to przylacze, bo sam widziales jaka to lipa, az sie dziwie ze mozna bylo cos takiego wymyslec dla ukladu w ktorym jest cisnienie okolo chyba 2 atmosfer w najwyzszej temperaturze ;/
colt

Postprzez pheonix 28 sty 2010, o 21:27

tylu modow a zaden nie zauwazyl ze temat dotyczacy wnetrza znalazl sie w dziale NADWOZIE :-|
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Twoja Omega: czarna Suka, Vectra C fl

Powrót do Wnętrze