problemy z ogrzewaniem

Tu zadajesz pytania oraz udzielasz rad dotyczących wentylacji kabiny, tapicerki i wnętrza, jego demontażu oraz pielęgnacji

problemy z ogrzewaniem

Postprzez czeczeniec 13 lis 2007, o 17:15

Witam nie dawno kupilem opla omege 2.0 16v z lpg. mam nastepujacy problem grzanie w samochodzie nei dziala praktycznie wcale czasami troche powieje ciepla. czy moze to byc spowodowane nie napelniona klimatyzacja?
ubywa mi takze powoli plyn chlodzacy czym to moze byc spowodowane? nieszczelna uszczelka pod glowica?
dzieki za pomoc
pozdrawiam
czeczeniec

Postprzez CODY 13 lis 2007, o 20:40

Kilmatyzacja jest do schładzania powitrza a do ogrzewania temperatura silnika . A jak z temperaturą silnika ? Co do ubytków to mam taki oto sposób . Ja miałem w kadecie sinik zalany petrygo i gdy poszła mi uszczelka pod głowicą to zapach spalin był słodkawy ( kadet też był zagazowany ) to jedno a drugie sprawdz pozim oleju w silniku jeśli płyn i dzie do oleju to na bagnecie zobaczysz wypazny nadstan oleju no i kolor oleju nie będzie taki jak dawniej .
CODY

Twoja Omega: SEDAN 97 2.5DT AUTOMAT

Postprzez jack 13 lis 2007, o 20:53

sprawdź, czy działa prawidłowo zawór nagrzewnicy, on może też przeciekać
jack

Postprzez ŁYSY 13 lis 2007, o 21:20

i sprawdz przewody podcisnieniowe byc moze wlasnie z zaworu nagrzewnicy sie wypial.
ŁYSY
Administrator systemowy

Postprzez czeczeniec 17 lis 2007, o 15:26

Na szczescie usterka nie byla grozna udalo mi sie ja naprawic wlasnorecznie. panowie ktorzy zakladali gaz w samochodzie zagieli jeden przewod i plyn mial za duzy opor zeby dostac sie do nagrzewnicy ale juz jest wszystko ok minute po zapaleniu samochodu leci cieple powietrze:)
dzieki za pomoc
pozdrawiam
czeczeniec

Postprzez turboman 10 gru 2007, o 13:23

dołącze sie to tematu

( klimatronik)
ostatnio blokuje mi sie w pozycji tylko szyba ( nie moge przelączyć) i nie chce mocno grzac dochodzi do tego niska temp silnika ( za cholere nie chce przejc powyzej 90, nawet jak je katuje), auto postoji dluzszy czas i znowu wszystko dziala, mam tak po wymianie oswietlenia, macie pomysl co sie dzieje ( kolega mowil ze wlacza sie tryb serwisowy klimatronika) acha jeszcze jedno, czasem slysze takie pstrykniecia jak by cos sie nie moglo przelaczyc w nawiewie
najciekawsze jest to ze szybko sie nagrzewa do temp 80-85 i tak zostaje(przy tym trybie klimatyzacji)
mieliscie takie objawy z klimatronikiem?
nie mam zadnych wyciekow plynu chlodzacego
tak jak pisalem minela noc i wszystko dziala, qrwa ten opel jest .... :beer:
turboman

Postprzez roobo 11 gru 2007, o 22:43

turboman napisał(a):dołącze sie to tematu

( klimatronik)
ostatnio blokuje mi sie w pozycji tylko szyba ( nie moge przelączyć) i nie chce mocno grzac dochodzi do tego niska temp silnika ( za cholere nie chce przejc powyzej 90, nawet jak je katuje), auto postoji dluzszy czas i znowu wszystko dziala, mam tak po wymianie oswietlenia, macie pomysl co sie dzieje ( kolega mowil ze wlacza sie tryb serwisowy klimatronika) acha jeszcze jedno, czasem slysze takie pstrykniecia jak by cos sie nie moglo przelaczyc w nawiewie
najciekawsze jest to ze szybko sie nagrzewa do temp 80-85 i tak zostaje(przy tym trybie klimatyzacji)
mieliscie takie objawy z klimatronikiem?
nie mam zadnych wyciekow plynu chlodzacego
tak jak pisalem minela noc i wszystko dziala, qrwa ten opel jest .... :beer:

Zaraz po kupnie rajhu też miałem podobnie. Lekarstwo: Wyciągnąć panel z klimatronikiem, Odpiąć z tyłu wtyczkę od sterowania (taka żółta z zabezpieczeniem wielopinowa) i wsadzić ja jeszcze raz dobrze dociskając a potem reset ( auto + off przez 3 sek. ). U mnie pomogło odrazu. Wszystko gra i buczy i można jeździć "na koszule" :spoko:
P.S.
u mnie tez "szkop" próbował wymienic zarówke w podswietleniu i potem mu tak padło.....
roobo

Postprzez zlotko5 13 gru 2007, o 16:51

Witam
Ostatnio zaopserwowałem u mnie że gdy ogrzewanie mam na max to podczas jazdy leci ciepłe powietrze a jak się zatrzymam np na światłach to zaczyna leciec chłodniejsze co to może byc ?????
Płynu do chłodnicy jest ok.
:farmer:
I został się tylko jeden Opel :-)
I znowu tylko Opel :-(
zlotko5

Twoja Omega: Była 1995 3.0 MV6 GAZ KOMBI

Postprzez turboman 13 gru 2007, o 17:10

roobo, dzieki narazie jest oki , zrobilem jak pisales ale bez rozbierania , burczalo ,brzeczalo i sie naprawilo hehehe
zlotko5, czas zmienic auto :) ( moze pompa wspomagania obiegu wody)
turboman

Postprzez ŁYSY 13 gru 2007, o 18:15

Przyblokowany zawor nagrzewnicy :-| Masz LPG to sie nie dziw, pewnie gazownicy sie wpieli nie tak jak trzeba, zamiast w szereg to pewnie rownlegle w obieg nagrzewnicy.
ŁYSY
Administrator systemowy

Postprzez zlotko5 14 gru 2007, o 20:02

A jak to sprawdzić może jakies foto pomocnicze?? :farmer:
I został się tylko jeden Opel :-)
I znowu tylko Opel :-(
zlotko5

Twoja Omega: Była 1995 3.0 MV6 GAZ KOMBI

Postprzez Brayan 14 gru 2007, o 20:18

ŁYSY napisał(a):zamiast w szereg to pewnie rownlegle w obieg nagrzewnicy.

Jak by było w szereg to na zamkniętym ogrzewaniu nie ogrzewałoby parownika.
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez ŁYSY 14 gru 2007, o 21:52

A no tak zapomnialem o zaworze :roll:
To punish and enslave...
ŁYSY
Administrator systemowy

Postprzez TYSON 11 gru 2008, o 21:21

Ja też od pewnego czasu mam problemy z ogrzewaniem w kabinie, przewód doprowadzający do nagrzewnicy jest cieplejszy niz odprowadzający do tego dochodzi problem z parownikiem, który chyba nie osiąga prawidłowej temperatury( po dłuższej jezdzie jest dosłownie letni)przez co spalanie gazu mam kosmiczne. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to wymiana nagrzewnicy ,ale zanim sie za to zabiore chciał bym wykluczyc wszystko inne. Do tego dochodzi to ze z czasem jak wysiadło grzanie nie słysze pracy pdcisnienia gdy włanczam obieg zamknięty w kabinie, zastanawiam sie czy podcisnieniem sterowany jest też mieszalnik powietrza ?? Jak by tego było mało to dzisiaj zaczeły sie problemy z temperaturą silnika, gdy krece go podczas jazdy na wysokich obrotach to osiąga ledwo 90 st. i jak tylko jade normalnie to zaczyna stygnąć (wentylator wykluczony), mysle sobie termostat do wymiany , tylko ze troche za dużo tego wszystkiego w tak krótkim czasie. Może macie jakies sugestie zanim zaczne płynąc z gotówką ?! Dodam tylko że problemy zbiegają sie z wizytą u gaziarzy w celu wymiany wtrysków, oraz jakos z dwa dni wczesniej wymieniałem płyn chłodniczy i jeszcze jedno gdzie jest ten zawór nagrzewnicy i za co on odpowiada ?
Z gory dzieki za odpowiedzi, bo ja juz przeleciałem chyba wszystkie tematy o grzaniu na forum i się chyba przeładowałem :-?
TYSON

Twoja Omega: X20XEV+LPG CARAVAN 95'

Postprzez mgyz 11 gru 2008, o 21:44

TYSON napisał(a):zastanawiam sie czy podcisnieniem sterowany jest też mieszalnik powietrza

nie, sa normalne ciegna od pokretel.

zawor -> wyszukiwarka <- "trojdrozny"

TYSON napisał(a):z czasem jak wysiadło grzanie nie słysze pracy pdcisnienia gdy włanczam obieg zamknięty w kabinie

klapa mogla spasc z silownika i wowczas nie sluchc jak sie otwiera i zamyka.
A jak wylaczysz silnik i przekrecasz kierunek nawiewu slyszysz syczenie? Jak tak to podcisnienie dochodzi di przelacznika.
_____
mgyz
mgyz
Administrator

Twoja Omega: e39 M54B30 kombi '03

Następna strona

Powrót do Wnętrze