Podświetlenie pokręteł nawiewu Omega B FL

Tu zadajesz pytania oraz udzielasz rad dotyczących wentylacji kabiny, tapicerki i wnętrza, jego demontażu oraz pielęgnacji

Podświetlenie pokręteł nawiewu Omega B FL

Postprzez bojarlukasz 30 wrz 2015, o 17:03

Witam,

chciałem w swojej omedze wymienić podświetlenie pokręteł nawiewu (położenia "0" i "|") z tradycyjnych żaróweczek na diodowe T5. Stare podświetlenie działało, chciałem tylko wymienić na białe diodowe. Najpierw wymieniłem żaróweczkę po stronie kierowcy (wszystko nadal działa) a następnie po stronie pasażera. Przy wymianie po stronie pasażera wszystko nadal ładnie świeciło, ale przy kilku próbach osadzenia żarówki na swoje miejsce i ruszaniu kabelkiem (jest tam bardzo trudny dostęp) nagle obie przestały świecić. Niestety na nic się zdała wymieniana na stare oryginalne. Sprawdziłem również bezpieczniki oraz czy coś innego nie przestało przypadkiem działać. Niestety wszystko wygląda w porządku oprócz tych żaróweczek, ale wydaje mi się, że wcześniej przy wyjętym kluczyku, oraz zapalonych światłach (postojowych czy mijania) przy otwieraniu drzwi byłem informowany o tym, iż zapomniałem ich wyłączyć za pomocą dźwięku, po tym wydarzeniu również zniknął ten dźwięk. Oczywiście przeszukałem wszystkie fora, ale nic nie znalazłem, gdyż jak wcześniej pisałem wszystko inne działa (podświetlenie schowka, przycisków, drzwi, zapalniczki i papierośnicy z przodu, regulacja intensywności świecenia na przełączniku świateł, itd.)

Bardzo proszę o poradę, możliwe przyczyny i sposoby na naprawienie w/w usterki,
ewentualnie jaki bezpiecznik konkretnie za to odpowiada, pozdrawiam
bojarlukasz

Twoja Omega: 2001 Sedan

Re: Podświetlenie pokręteł nawiewu Omega B FL

Postprzez zeta198 4 paź 2015, o 21:08

Napięcie na wtyczce do żarówek jest?
Obrazek Senio
Obrazek Suzi
zeta198

Twoja Omega: Senator 1991 c30ne

Powrót do Wnętrze