Zakup OMEGI - OPINIE nt. konkretnych samochodow

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna omegi, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.

Re: Zakup OMEGI - OPINIE nt. konkretnych samochodow

Postprzez puku 31 mar 2010, o 23:36

http://moto.allegro.pl/item973008148_op ... miana.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11611346

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10147407 - w przebieg nie wierze, ale nie wygląda na ostro zoraną
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12074818 - j.w.
http://moto.allegro.pl/item971034174_bm ... 0_318.html
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10869236 - wygląda zajebiście, choć tutaj wnętrze już nieco zchetane
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11812164 - od początku w Polsce, sporo rzeczy zrobione!

Jak tak patrzę na Omegi i Betki wg tych kryteriów które podałeś, to chyba jednak skłaniałbym się ku BMW.

EDIT:

http://zdrowa-ziemia.pl/ogloszenia/page ... 25/adid/42
To jest auto mojego znajomego. Oczywiście jak widać "słynny" silnik TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TDI) V6, lecz ten egzemplarz jest po wymianie wszystkich newralgicznych punktów. Był przywieziony z uwaloną skrzynią, zrobiono ją w jednym z lepszych warsztatów w okolicy, wymieniono wałki rozrządu, pompe wtryskową i turbo. Całość pięknie odpycha się na 4 łapy. Auto w tej chwili stoi na ładnych 17 albo 18" felgach i zimówki widoczne na focie na pewno dorzuca do auta.
Gość sprzedaje tylko dlatego, że urodziło mu się kolejne dziecko i potrzebuje czegoś min. 6 osobowego.
Pozdrawliaju :)
puku

Twoja Omega: Brak Omegi

Postprzez ARNWR 1 kwi 2010, o 00:23

Za 25 koła omega jak tralala 2.5DTI
TYLKO OMEGA KOMBI
ARNWR

Twoja Omega: TOYOTA AVENSIS 2.0 4D4 kombi

Postprzez paweldz 1 kwi 2010, o 07:09

Zaczynacie mnie przerażać :-) Na forum Omegi dostaje info żeby się za Audi albo BMW rozglądać, nice :-D Mówcie szczerze, o co chodzi z tym parchem, wybijcie mi z głowy jak mam się wpier... to dziękuję za takie. Jak wspomniałem potrzebne mi duże, wygodne i przede wszystkim niezawodne auto ze względu na wyjazdy.

Dzięki puku, za linku, te BMW prezentują się znakomicie, tylko w przebiegi niektórych to nawet moja 2 letnia siostrzenica by nie uwierzyła:) mam przez Was teraz dylemat, bylem w 100% za Omegą, ale chyba coś w tym prawdy jest, że w pewnym momencie to już się skarbonka robi..
Ta wygląda super:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11611346
ale jak mi dojdą opłaty + pakiet startowy to będzie 28tysi lekką ręką.

A6 odpada z silnikiem 2.5TDI, miałem taką i silnik się rozpadł. A6 jest fenomenalnym samochodem, to muszę przyznać, zwłaszcza quattro, ale z silnikiem benzynowym, ewentualnie 1.9 TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TDI), niestety wpadki konstrukcyjne zdarzają się także takim producentom. Na allegro A6 ze 130 konnym 1.9 są o wiele droższe od 2.5.
paweldz

Postprzez pawel39106 1 kwi 2010, o 07:28

Chłopaki Ci tu piszą jaka jest prawda o omegach :-P To nie są nie zawodne bezawaryjne i ekonomiczne auta, i dlatego polecają Ci inna markę. Ja jeżdżę omegą w benzynie i nie narzekam, z tym że mi ona służy do weekendowych wypadów, gdybym miał nią dojeżdżać do pracy to bym jej nie kupił :-P Omedzę na pewno nie można odmówić komfortu. A mówiąc o parchu chodzi im zapewne głównie o rdzę która dopada każdą omegę, moją też :cry: Wybór będzie należał do Ciebie ;-)
Jak uzbieram na czołg to macie PRZEJEBANE!
pawel39106

Twoja Omega: [*] / Volvo s80

Postprzez gross57 1 kwi 2010, o 07:56

Omega kazda rdzewieje,nie rdzewieja tylko te ktore sa teraz rozlozone na czesci pierwsze i odbywaja gruntowny remont ;-)
Co do bezawaryjnosci. To zalezy jak trafisz,mozna trafic tak,ze bedziesz jezdzil i wymienial tylko rzeczy eksploatacyjne a mozesz trafic tak,ze wiecej czasu spedzi ona u mechanikow.
paweldz napisał(a):Zaczynacie mnie przerażać :-) Na forum Omegi dostaje info żeby się za Audi albo BMW rozglądać, nice :-D

Bo to forum ludzi ktorzy maja troszke nie rowno poukladane pod sufitem :lol: :-P ale przynajmniej prawde Ci powiedza a nie beda zachecac do kupowania parcha,wciskajac,ze jest to auto najlepsze na swiecie. Jezeli nie masz wielkiego cisnienia na zakup auta ja bym polecal dokladne przejzenie forum,a szczegolnie dzialu diesel dowiesz sie jakie sa bolaczki silnika 2,5dti itd. Bedziesz bardziej uswiadomiony w podejmowaniu decyzji :-) (a kto wie moze zmienisz zdanie na parcha z silnikiem 3,2 :mrgreen: )
Obecnie w Brnie
areua jaiba
gross57

Twoja Omega: jakies A w dalekich planach

Postprzez puku 1 kwi 2010, o 09:39

Właśnie w tym temacie mamy równo poukładane bo nikt nie jest oślepiony "czarem" Omegi, tylko obiektywnie oceniamy ;-)

Omega jest na pewno autem bardzo wygodnym, dynamicznym (zależy od silnika), w sumie niedrogim w utrzymaniu, no i za relatywnie nie duże pieniądze możesz mieć wypas z auta klasy wyższej.

Problemem jest przede wszystkim rdza, rdza no i też rdza. Z mojego naocznego doświadczenia wynika że moja była Omega '96 czy Omega która jeździ u mnie w rodzinie '95 mniej rdzewieją niż wszystkie BFL które oglądałem kiedy byłem zainteresowany kupnem. Przy rocznikach 2002-2003 parchy wielkości przepiórczych Jajek i milion innych mniejszych to ostre przegięcie.

Druga sprawa że Omega lubi sprawiać problemy na tle różnych pierdółek, małe usterki ale denerwujące. Dlatego też uchodzi za samochód, który do europejskich wojaży się raczej nie nadaje, choć ja przez długi czas swojej byłem pewny, że możemy jechać o każdej porze nawet do Hiszpanii :mrgreen:

Generalnie jeśli ktoś tutaj przychodzi i jest najarany na Omege i koniec - musi być Omega i nic innego to z reguły zawsze ktoś stara się go przesterować tylko na benzyny ew. benzyne + LPG - po prostu te silniki uchodzą za mniej awaryjne, moim zdaniem w większości ze względu na mniejsze autentyczne przebiegi. Diesle zniszczyło tylko to że jeździły, jeździły i jeździły.

Jeśli nie jesteś jakoś ostro napalony, a zależy Ci na dużym kombi z dużym dynamicznym dieslem, to może warto się poobracać koło tych BeMek, mnie osobiście zainteresowała ta z polskiego salonu - myślę, że byłaby szansa sprawdzić historię serwisową, przebieg itp.
Miałem okazję jechać 530d tyle, że w automacie i jeśli chodzi o właściwości jezdne to zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie.
O technicznych aspektach tego samochodu może wypowie się ktoś bardziej kompetentny ;-)
puku

Postprzez KAFARMAN 1 kwi 2010, o 10:06

puku napisał(a):Dlatego też uchodzi za samochód, który do europejskich wojaży się raczej nie nadaje

:-|
Nadaje się 8-)
puku napisał(a):Przy rocznikach 2002-2003 parchy wielkości przepiórczych Jajek i milion innych mniejszych to ostre przegięcie.

:-o albo dziwne rzeczy opowiadasz albo ja mam jakiś fart :-P
Beemka z polskiego salony to spoko alternatywa , ale brać pod uwagę trzeba różnice kosztów w utrzymaniu takich samochodów.
Może w omie częściej padają "pierdółki " ale za to jak coś poleci w bmw to koszta rosną , a skoro ona jeździ od nowości Polskich drogach to z zawieszeniem mogą pojawiać się jakieś usterki.
Poza konkursem jest jeszcze sprawa co komu się podoba. Ja wole wygląd omy czy to w środku czy na zewnątrz.

Cieszę się paweldz że mogliśmy namieszać Ci w głowie :mrgreen:
Ile ludzi tyle opini, a auto kupić (szczególnie dobre i takie z którego będziesz zadowolony) nie jest łatwo :roll:
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez puku 1 kwi 2010, o 10:15

paweldz, weź Omege od KAFARA ;-)

Co do tej rdzy to opisywałem tutaj 2 albo 3 BFL 2.5 DTI, które oglądałem i każda zjedzona.
puku

Postprzez Brayan 1 kwi 2010, o 10:19

Dla tzw. laika BMW będzie droższe w utrzymaniu koszty podstawowych części są większe o oko 20 % i niestety robocizna tez będzie droższa. Bardziej skomplikowane i aluminiowe zawieszenie odbije się na kieszeni.... nie wiem jak w 5r ale za cenę jednej strony z 7er E38 robię kompletne zawieszenie w B łącznie z tylnymi prosiakami.
Zakładanie nie markowych części do tak skomplikowanego zawieszenia mija się z celem dlatego będzie to kosztować. Tylne zawieszenie w porównaniu do Omegi to kosmos i nie ma się co oszukiwać też będzie kosztować.
Mówię oczywiście o przebiegach około 30 tys rocznie bo jeśli masz zamiar jeździć 15 tyś to nie odczujesz tych wydatków.
Dla porównania: 50 tys na omedze, zmieniłem 3 łączniki po 20 pl, amortyzatory za 300 i górną gumę amora za 40 pln, przydałoby się pomyśleć o wymianie gum na wahaczach to około 150 na stronę. Sumując przejeździłem 50 tys za 700pln. jeden wahacz prosty lub wygięty do BMW kosztuje od 150 w górę gdzie febi czy lemforder kosztuje kolo 300 sztuka.
530d będzie droższa w codziennej eksploatacji, spalania poniżej 8 l można sobie wsadzić między bajki przy cenie rynkowej ropy vs gaz różnica będzie duża przy porównywalnych przyspieszeniach (chyba na plusem dla BMW).

A teraz podsumowanie z mojego punktu widzenia, czyli człowieka który zawieszenie zrobi sam, a dojście do tańszej ropy tez by się znalazło...mając te pieniądze brałbym jakieś audi avanta z dużym benzynowym silnikiem i gazował. Mając mniejszą kasę albo chcąc zaoszczędzić szukałbym zadbanej 3,0 w bfl w super wypasie i przekładał na manual + LPG ofkorse :D
Ja się boję jednak awarii układu wtryskowego w nowych dieslach.Nie stać mnie na nagłe awarie za grubą kasę, bo dla mnie 2 tyś za wtrysk to gruba kasa.
Proponuje wpaść na forum BMW i poczytać o tych silnikach (3,0d) tu nie za wiele się dowiesz.
Omega to omega i można z nią żyć...ja te kurwiska polubiłem :D
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez KAFARMAN 1 kwi 2010, o 10:36

puku napisał(a):weź Omege od KAFARA ;-)

ja nie mam 2.5DTI ;-)
Brayan napisał(a):Omega to omega i można z nią żyć...ja te kurwiska polubiłem :D

Coś w tym jest :DD
Brayan napisał(a):mając te pieniądze brałbym jakieś audi avanta z dużym benzynowym silnikiem i gazował.

coś takiego masz na myśli :arrow: Przykład
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Postprzez paweldz 1 kwi 2010, o 10:41

Jednego Wam koledzy nie można odmówić. Szczerość. Pierwsze forum na którym się można prawdy dowiedzieć, a nie wciskanie ciemnoty i bajek o wspaniałym niezawodnym i bezawaryjnym samochodzie. To się ceni, także szacunek dla Was, chylę czoła :super:

Powiem tak, na 100% kilka obejrzę takich samochodów, bo są po prostu ładne, wydają się dobrze spasowane i wyjątkowo wygodne. A co kupie to trudno powiedzieć...Mam wciąż nadzieję na fajną omegę. Bo nawet jak się ma jakieś gówno zepsuć, to części mnie nie doprowadzą do providenta:-)

BMW kojarzy mi się dotychczas jedynie z informacjami w portalach informacyjnych typu 'Wracający z dyskoteki 19 latkowie zawinęli się na drzewie, 3 osoby zginęły gdy pędzące BWM wpadło w poślizg". Nie miałem z tymi samochodami do czynienia prawie wcale, czas to zmienić, jak najbardziej od teraz biorę 5tkę pod uwagę. Co do Audi, nie jestem zwolennikiem silników benzynowych, więc wydaje mi się, że będzie ciężko do 25tys, ale z pewnością będę szukał.

Podsumowując, wiecie co mnie skusiło najbardziej do Omegi? Że za 25tysi mamy dobry (bmw) silnik 2.5DTI, auto klasy premium, z realnym przebiegiem 150-170k, z lat 02-03. Nie ma szansy na samochód takiej klasy innej, marki (poza tymi na f, czy z krajów azjatyckich, bo takich nie uznaje).
paweldz

Postprzez puku 1 kwi 2010, o 10:47

Kafar, 4.2 zajebiaszcze ;) ale 2.8 V6 30V też by ogarnęło ;)

Podsumowując, wiecie co mnie skusiło najbardziej do Omegi? Że za 25tysi mamy dobry (bmw) silnik 2.5DTI, auto klasy premium, z realnym przebiegiem 150-170k, z lat 02-03. Nie ma szansy na samochód takiej klasy innej, marki (poza tymi na f, czy z krajów azjatyckich, bo takich nie uznaje).

No i nie da się z Tobą nie zgodzić w tym względzie.
puku

Postprzez Brayan 1 kwi 2010, o 11:00

puku napisał(a):Kafar, 4.2 zajebiaszcze ;) ale 2.8 V6 30V też by ogarnęło ;)

Dokładnie ...bardzo fajny tatusiowóz ale jeszcze trzeba go nakarmić :D... 2,8 starczy.

paweldz napisał(a):Podsumowując, wiecie co mnie skusiło najbardziej do Omegi? Że za 25tysi mamy dobry (bmw) silnik 2.5DTI, auto klasy premium, z realnym przebiegiem 150-170k, z lat 02-03. Nie ma szansy na samochód takiej klasy innej, marki

No i dlatego napisałem
Brayan napisał(a):Mając mniejszą kasę albo chcąc zaoszczędzić szukałbym zadbanej 3,0 w bfl w super wypasie i przekładał na manual + LPG ofkorse :D

Z małą różnicą ze ja wolę benzynowe silniki
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez korni8808 1 kwi 2010, o 11:04

ciekawe kto wam w tym Audi skrzynie naprawi
bo sypią się jak stare qrwy strasznie słabe skrzynie ma Audi, 4,2 jest za mocny dla nich...
korni8808

Twoja Omega: ?????

Postprzez KAFARMAN 1 kwi 2010, o 11:33

korni8808 napisał(a):ciekawe kto wam w tym Audi skrzynie naprawi
bo sypią się jak stare qrwy strasznie słabe skrzynie ma Audi, 4,2 jest za mocny dla nich...

Mówisz o automacie czy manualu :?:
Brayan napisał(a):Dokładnie ...bardzo fajny tatusiowóz

:DD
Pierwszy Diesel
KAFARMAN
Morderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kupuję Omege