Zakup OMEGI - OPINIE nt. konkretnych samochodow

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna omegi, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.

Zakup OMEGI - OPINIE nt. konkretnych samochodow

Postprzez paweldz 29 mar 2010, o 07:36

Witam,

Drodzy koledzy, jako, że jestem świeżakiem w temacie Omegi, a przymierzam się do zakupu, najlepiej z silnikiem 2.5 DTI chciałbym Was prosić o 'wstępną' opinię. Jestem pewny, że wielu z Was już na podstawie zdjęcia jest w stanie bardzo wiele zauważyć. Z racji, że pochodzę z Lublina, oto samochody:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12203388

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10106819
- martwi mnie fakt, że samochód 4 miesiące temu przyjechał i już chce się go pozbyć (pomimo 'symbolicznego' przebiegu)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11359181
- wolałbym młodszą o 3 lata, ale jeśli ma być idealna..

http://allegro.pl/item973886212_opel_om ... obacz.html
- chyba ma troszkę więcej przejechane..

PS. byłbym wdzięczny za info jak, przy przebiegu 150.000 wygląda kierownica oraz gałka zmiany biegów.

Ogromne dzięki za każdą opinię,
Pozdrawiam,

Paweł.
paweldz

Twoja Omega: 2.5 DTI szukam..

Re: Zakup OMEGI - OPINIE nt. konkretnych samochodow

Postprzez McF 29 mar 2010, o 07:44

:-D
" Robota jest prymitywną formą spędzania wolnego czasu " - Ferdynand Kiepski
McF

Twoja Omega: Omega A 3.0 24V kombi

Postprzez puku 29 mar 2010, o 15:00

Jakaś moda ostatnio na odpowiedzi w stylu kolegi wyżej, albo innych gówno innym mówiących ?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co do Omeg. Z dieslami w tych autach jest tak że jedni je chwalą, drudzy nienawidzą, silniki na pewno kiedyś były dobre. W tej chwili większość ma najechane baaardzo dużo a to owocuje niestety niekorzystnymi wybrykami tych motorów. Szczególnie tyczy się to silników 2.5 TD.
Nieco lepszą opcją jest troche wyprowadzony na prostą motor 2.5 DTI, wartym rozważenia (choć słabszy) jest też silnik 2.2 DTI.

Ja na Twoim miejscu skupiłbym się na silnikach 2.5 DTI, Oma z tym silnikiem bardzo przyjemnie zamiata, wysoka kultura pracy, ładny dźwięk 6 garów. Może warto pomyśleć o automacie, przy tym motorze nie odczujesz go jako spowalniacza, a na pewno podniesie Ci to komfort podróżowania.

Co do tego wytarcia kierownic i lewarków, to tego się nie da jednoznacznie opisać. Wystarczy że jakaś laska z pierścionkami jeździła, albo jakiś koleś z sygnetem, obrączką itp. Chyba nawet Brayan mówił kiedyś że u niego bransoleta zegarka mocno niszczy kiere. Więc tym bym się nie sugerował.

Może też warto poszukać czegoś z polskiego salonu. Jak wiadomo w Niemczech diesle z reguły nie stygną, więc przebiegi 140 tyś można włożyć między bajki. A auto z polskiego salonu może mieć jakąś wiarygodną dokumentacje serwisową (do ewentualnego sprawdzenia).

Poza tym przy Omedze za niewielkie pieniądze można sobie zafundować naprawdę bogate wyposażenie, warto więc poszukać czegoś ze skórami, grzanymi fotelami, zmieniarką itp.
Pozdrawliaju :)
puku

Twoja Omega: Brak Omegi

Postprzez Maro 29 mar 2010, o 15:53

Ja tylko dodam, że do auta sprowadzonego musisz liczyć ok. 3 tys. zł na wszelakie opłaty ;)
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez KAFARMAN 29 mar 2010, o 16:10

Skoro bardzo uparłeś się na klekota to tylko
puku napisał(a):Ja na Twoim miejscu skupiłbym się na silnikach 2.5 DTI

A co do lewarków zmiany biegów ,mieszków ,kiery czy nakładek na pedały wszystko można zmienic.
Nawet wiarygodna i oryginalna książka serwisowa , może być z zeszłego roku.

paweldz napisał(a):wolałbym młodszą o 3 lata, ale jeśli ma być idealna..

Jeśli ma być idealna to nie ma się co śpieszyć tylko najpierw pomyśl co chcesz
Czy to ma być sedan czy kombi bo coś niezdecydowany jesteś i tak jak pisał puku
puku napisał(a):Poza tym przy Omedze za niewielkie pieniądze można sobie zafundować naprawdę bogate wyposażenie, warto więc poszukać czegoś ze skórami, grzanymi fotelami, zmieniarką itp.
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez gross57 29 mar 2010, o 16:18

Kolejnym powodem dla ktorego sie nie powinno patrzec na kiere to to,ze obszycie jej to smieszny koszt,lub mozna samemu zrobic (JOFFA chyba na forum pokazywal).Poprostu niektorzy obszywaja bo maja widzi mi sie,ladniej etc. inni obszywaja zeby cos zamaskowac,albo udowodnic ze auto ma 100kkm przebiegu
Obecnie w Brnie
areua jaiba
gross57

Twoja Omega: jakies A w dalekich planach

Postprzez Brayan 29 mar 2010, o 20:39

No tak.
Właściwie jako podsumowanie...
Wytarcie kiery gałki itp... Tak jak pisał puku u mnie wygląda to tragicznie a to dlatego że po kierownicy ciągle zahaczam tą bransoletą (nie pytajcie mnie jak to robię), tak samo mam z gałką zmiany biegów chociaz mam automata. A to dlatego że ciągle tam kładę łapę. Do tego dochodzi pot, brudne łapy bo czasem z warsztatu trzeba podjechać po część czy coś.
Co do silników to zależy kto czego szuka. Z mojego punktu widzenia 2,0 z jakimś wirusem lub czysty 2,2 w zupełności wystarczyłby w kombi z manualem.
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez paweldz 30 mar 2010, o 07:12

Wielkie dzięki za odpowiedz, jestem za diesel'em ponieważ dość dużo podróżuje po UE i wolałbym coś niezawodnego przy tym rozsądnie spalającego. Temat gazu już raz przerabiałem i nie zdecyduję się na taki zabieg, zatem nic innego mi nie pozostaje.
Tak jak myślałem, najpewniejszy będzie dobrze traktowana jednostka 2.5 DTI, zatem w takim temacie się będę rozglądał. Martwią mnie opłaty - tak jak napisał maro, to co najmniej 3tysie. Troszkę mnie załamała ta zmiana na 19% :-o dlatego też może skorzystam z porady i się za jakimś krajowym kombiakiem rozejrzę.. No nic, na pewno się pochwalę :-)

PS. Na co zwracać uwagę w tym bawarskim motorze? w przeciwieństwie do 2.2 DTI nie ma w sieci duże liczby informacji o kluczowych elementach..
paweldz

Postprzez Brayan 30 mar 2010, o 08:59

paweldz napisał(a):PS. Na co zwracać uwagę w tym bawarskim motorze? w przeciwieństwie do 2.2 DTI nie ma w sieci duże liczby informacji o kluczowych elementach..

System common rail, warto gdzieś podjechać do serwisu specjalizującego się w tego typu układach i zrobić diagnostykę.
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez puku 30 mar 2010, o 14:24

Koleżko napisz konkretnie co Cie interesuje:
- jaka buda,
- jaka skrzynia
- jaka kasa
- co byś chciał z wypasu

Ostatnio trochę mi się nudzi wieczorami to może coś ciekawego podrzuce ;-)
puku

Postprzez gregorro_84 30 mar 2010, o 18:11

A kolega nie zastanawial sie nad silnikiem 3,0? :DD Ja mam takową i powiem ze jestem zadowolony.Wiadomo ze kazda sie kiedys zacznie sypac,na to nie ma sily ;/ Ale przyjemnosc z jazdy wynagradza cale cierpienia :-)
gregorro_84

Postprzez korni8808 30 mar 2010, o 21:56

zacznijcie od starego motta
"OMEGA TO PARCH" :lol:
korni8808

Twoja Omega: ?????

Postprzez paweldz 31 mar 2010, o 06:54

puku napisał(a):Koleżko napisz konkretnie co Cie interesuje:
- jaka buda,
- jaka skrzynia
- jaka kasa
- co byś chciał z wypasu

Ostatnio trochę mi się nudzi wieczorami to może coś ciekawego podrzuce ;-)

Najlepiej kombi, choć nie jest to warunek, skrzynia to manual, kasa do 25.000 (z oplatami), wypas? hm... klima:) nie zależy mi na niczym poza tym... a, no może 'bezwypadkowa' to jest w dzisiejszych czasach największy wypas ;/
paweldz

Postprzez gregorro_84 31 mar 2010, o 13:47

Za 25tys to mozna zajefajna omcie kupic :-D A co do bezwypadkowego auta to ciezko ;/ Moje bylo bite ale lekko i kupilem i jest ok.Wazne zeby silnik byl cacy i elektryka :DD
gregorro_84

Postprzez puku 31 mar 2010, o 18:02

Kurde, to skoro Ty nie masz jakichś wypasowych wymagań to może w tych pieniądzach warto popatrzeć na jakieś E39 530d, A6 Avant czy coś innego ?

Bo post korniego jednak trochę prawdy w sobie ma ;-)
puku

Następna strona

Powrót do Kupuję Omege