kto sprowadzil sobie ostatnio auto z Niemiec?

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna omegi, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.

kto sprowadzil sobie ostatnio auto z Niemiec?

Postprzez jacb82 6 sie 2009, o 09:05

witam
szukam kogos kto w ostatnim czasie sprowadzil sobie auto z Niemiec. Chodzi mi dokladnie o akcyze- ile go wyniosla. Jezeli sprowadziliscie ostatnio auto to prosze napiszcie model, rocznik i wysokosc akcyzy jaka zaplaciliscie.
jacb82

Re: kto sprowadzil sobie ostatnio auto z Niemiec?

Postprzez tomamar 6 sie 2009, o 11:00

http://www.autokalkulator.pl/
Tutaj masz wszystko na ten temat
tomamar
tomamar

Twoja Omega: Obecnie brak Omegi

Postprzez Kozik 6 sie 2009, o 15:11

akcyza kolego jest zalezna od... no wlasnie nie bardzo wiadomo od czego :-) stawka na silniki powyzej 2000ccm to 18% z jakims chyba haczykiem (18.3?) ponizej tej pojemnosci jest 3% z jakims haczykiem, mniejsza z tym nie o tym chcialem. Najciekawsze jest to ze kupujac auto za powiedzmy sume 2000 euro mozesz zaplacic wiecej niz za auto za 2200 euro :-) przykladowo opel omega 2.5 td, rok 2000 wg celnych danych jest wart od 2200 euro do 2800 euro. Jesli masz na umowie 2200 euro to placisz 18% od tej sumy, jesli zas masz 2000 euro to automatycznie zostajesz wywindowany do sredniej czyli jakies 2500 euro i od tej sumy placisz 18%. CHore nie? :lol: ja zaplacilem 1807 zł akcyzy, za omege jak wyzej opisalem od sumy 2200. I nie sugeruj sie cenami ktore tu podalem, po prostu tak to zostalo mi przedstawione, ja ci tylko rozpisalem jaka jest zasada
Tu krytyka wytyka błędy, a muzyka zamyka gęby, logika nie tyka tępych, a panika dotyka spiętych
Kozik
OFF-TOP Master

Twoja Omega: x25dt 2000` kombi

Postprzez staniu 6 sie 2009, o 22:32

Kozik nie tak do końca można się dogadac co nie co, zeby zdjeli albo przymkeli oko. Przebiegiem na przykład napisanym na umowie. akcyza platna jest od wartości auta wg eurotax'u (podobnie jak kiedys podatek) ale wartośc te zawsze mozna obnizyc takimi pierdolami jak uszkodzenie itd... i teraz tak, jeśli celnik uzna ze powiedzmy auto warte 10 000zł a na umowie jest 3 000zł bo jest uszkodzony silnik powiedzmy (na umowie) to i tak Ci wywinduje akcyzę, a jeśli auto tak samo warte 10 000zł ale cena z umowy powiedzmy 6 000zł i taka sama usterka to jest duża szansa, że na to póljdzie. Generelnie tutaj chodzi o to, ze oni maja jakąś procentową granice tolerancji pomiędzy ceną z eurotax'u a z umowy jeśli sie mieścisz w tej granicy to luzik i liczą Ci z umowy a jeśli nie albo uzna, że to wałek na obniżenie akcyzy to ci policzy wg wartości. Oczywiście Ty możesz poprosic o rzeczoznawcę, ale jeśli faktycznie masz na umowie uszkodzony silnik a faktycznie wcale tak nie jest to rozumie się samo przez się, że nie ma to sensu... Generalnie kombinowanie się skończyło, to już nie to co kiedyś... Ja za Omege 3.0 MV6 1997 rok zapłaciłem jakoś 1000zl z małym haczykiem.
staniu

Postprzez Kozik 7 sie 2009, o 08:16

staniu wiem ze zalezy to od osoby, jeden przymknie oko inny nie popusci, u mnie naczelnik jest takim cwelem ze sie nie dogadasz, co do uszkodzen auta to u mnie od razu powiedzial zebym biegl do rzeczoznawcy. Ale wez sobie policz: usluga u rzeczoznawcy ze 150zł, laweta zeby to zawiezc w odpowiednie miejsce tez kosztuje. Ja to zalatwilem inaczej i udalo mi sie zaplacic minimalna stawke. Jesli idzie o przebieg to...ja mialem 157 tys na liczniku i tyle jest w papierach z przegladu wiec zapomnij ze cos zdzialasz ta opcja. Przeciez z zagranicy to same nowki sa :lol: niestety to juz koniec zabawy z zanizaniem, robia co chca i jak nie masz znajomosci to idziesz w ciemno. Te biura w urzedach celnych ktore wypelniaja za ciebie papiery...ci ludzie sa normalni, tam mozesz szukac pomocy w postaci "za ile, zeby bylo tanio". Oczywiscie nieoficjalnie :-) za to z recyklingu ten zlodziejski kraj nie dostal odemnie ani zlotowki 8-)
Tu krytyka wytyka błędy, a muzyka zamyka gęby, logika nie tyka tępych, a panika dotyka spiętych
Kozik
OFF-TOP Master

Postprzez jacb82 7 sie 2009, o 12:07

bardziej chodzilo mi na ile wycenili dane auto, bo biorą to z tabel. I chcialem mniej wiecej dowiedziec sie ile zapłace akcyzy za ome B '99 edition 100 sedan, manual 2.0 16V.
jacb82

Postprzez Kozik 7 sie 2009, o 13:02

bardziej chodzilo mi na ile wycenili dane auto, bo biorą to z tabel. I chcialem mniej wiecej dowiedziec sie ile zapłace akcyzy za ome B '99 edition 100 sedan, manual 2.0 16V.

czytasz co sie pisze? tlumaczymy ci ze oni maja wlasne zasady ktorymi sie kieruja i w zaleznosci od osoby ktora cie bedzie obslugiwac zaplacisz akcyze, nikt ci konkretnie nie powie ile bo nikt tego nie wie. Zapłacisz 3% z sumy nie wiem...10 tys zł? wiec sobie policz ile to mniej wiecej bedzie a jak chcesz wiedziec dokladnie to w lubieszynie,bo tam widze ze bedziesz clił jest agencja celna Perfekt, numer moge ci podac jak chcesz. Tylko watpie zeby ci pani wytlumaczyla czemu zaplacisz tyle i tyle, po prostu ci powie jaka to bedzie kwota
Kozik
OFF-TOP Master

Postprzez staniu 7 sie 2009, o 21:15

Jesli idzie o przebieg to...ja mialem 157 tys na liczniku i tyle jest w papierach z przegladu wiec zapomnij ze cos zdzialasz ta opcja
u mnie sie udało bo dogadałem się z tłumaczem który załatwił przegląd, wpisał przebieg o 200 000 t/km większy.

Te biura w urzedach celnych ktore wypelniaja za ciebie papiery...ci ludzie sa normalni, tam mozesz szukac pomocy w postaci "za ile, zeby bylo tanio"

Fakt pomagają i to znacznie.

I chcialem mniej wiecej dowiedziec sie ile zapłace akcyzy za ome B '99 edition 100 sedan, manual 2.0 16V.

a po cholere ci to wiedziec przecież i tak musisz zapłacić i tak, idź do celnego niech ci wyliczą pokombinuj ile sie da i zapłać, proste

i jak nie masz znajomosci to idziesz w ciemno.

słowem: kocham Polskę...
staniu

Powrót do Kupuję Omege