Auto z zagranicy - cala papierologia!

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna omegi, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.

Re: Auto z zagranicy - cala papierologia!

Postprzez wielik26 30 paź 2009, o 21:42

Kozik jeżeli potwierdzi się Twoja opcja to będę szukał kupca wśród znajomych,którzy poczekają aż wrócę wyrejestrować samochód i odeślę im potrzebne papiery.
wielik26

Postprzez Kozik 30 paź 2009, o 21:47

wiesz, generalnie w europie jest taka zasada. Sciagalem w wakacje auto z włoch i tak bylo z tymze niemcy i holandia to inna bajka. Te tablice wyjazdowe i inne pierdoly. Najlepiej popros kogos z rodziny zeby poszedl zwyczajnie do wydzialu komunikacji i sie zapytal o wszystko. Chyba ze ktos tu cos ciagnal ostatnio z holandii ale nie przypominam sobie
Tu krytyka wytyka błędy, a muzyka zamyka gęby, logika nie tyka tępych, a panika dotyka spiętych
Kozik
OFF-TOP Master

Twoja Omega: x25dt 2000` kombi

Postprzez wielik26 30 paź 2009, o 21:58

Ja już kiedyś przyprowadziłem mondeo z Holandii.Moj znajomy z urzędu celnego powiedział mi,że jeżeli w ciągu 5 dni nie złożę deklaracji o nabyciu auta zza granicy będzie kara w wysokości od 100 do 1700zł.Szkoda ,że powiedział mi to tydzień póżniej.Nie miałem czasu go rejestrować,bo musiałem wrócić i tak stoi w garażu do tej pory.Teraz chciałbym sprzedać szybko i bez latania po urzędach.
wielik26

Postprzez Kozik 30 paź 2009, o 22:10

no z tą karą to prawda. Jednak mimo jakiejś tam minimalnej wiedzy w tej sytuacji nie potrafie ci pomoc na 100%. Musisz zaczerpnąć informacji od kogoś kto targał coś z nl, zadne głupie zapiski prawne czasem nie mają sensu
Tu krytyka wytyka błędy, a muzyka zamyka gęby, logika nie tyka tępych, a panika dotyka spiętych
Kozik
OFF-TOP Master

Postprzez wielik26 30 paź 2009, o 22:16

A może orientujesz się czy mógłbym wykupić ubezpieczenie na tablice zjazdowe,które już dawno skończyły ważność?Mondeo zaprowadzę na szrot bo nawet za 2000żł sprawnego i jeżdżacego nikt nie chce kupić.W dupach się poprzewracało? :lol:
wielik26

Postprzez Kozik 31 paź 2009, o 09:53

ubezpieczenie nic ci raczej nie da, mozesz jechac wykupic nowe tablice o ile masz wazny przeglad
Kozik
OFF-TOP Master

Postprzez staniu 31 paź 2009, o 23:10

ta czesc dowodu na pewno bedzie potrzebna bo to pewnie to samo co maly brief. Tablice nie potrzebne.
staniu

Poprzednia strona

Powrót do Kupuję Omege