omega 2,5dti

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna omegi, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.

Omega C 2.5 DTI

Postprzez macciek 6 lip 2007, o 17:26

witam, na dniach chce zakupic taka wlasnie ome z 2.5 DTI, 2002 rok przejechane ma 120k. przebieg realny a nie bujda na resorach jakie to sa na allegro ;)
ogladalem ja dzis i generalnie jest idealna, wszystko dziala bezpbednie etc etc, mam natomiast pytanie do silnika

jak sie nagrzal do okolo 80st czyli to chyba standard zaczal klekotac, mozna powiedziec ze to takie typowe dieslowskie klekotanie, nie za glosne, i takie jakby pojedyuncza czesc to robila a nie kilka, tyle ze jest. po dodaniu gazu znika i silnika praktycznie nie slychac juz, na obroty wchodzi szybko, nie ma zadnych wyciekow czy czegos takiego, no po prostu nie mam zadnych zastrzezen.

reasumujac mam pytanie do posiadaczy tego autka z tym silnikiem lub ludzi co sie znaja czy jest to normalne zachowanie? jutro jeszcze tam jade z mechanikiem ale chcialbym znac Wasza opinie ;)

Dzieki za szybka odpowiedz i pozdrawiam :)
macciek

Re: omega 2,5dti

Postprzez Brayan 6 lip 2007, o 17:31

macciek napisał(a):jak sie nagrzal do okolo 80st czyli to chyba standard zaczal klekotac

To nie jest standart, na gorąco klekocze to nie jest dobrze. Chyba te 120 tyś można miedzy bajki włożyć.
Jak dodajesz gazu to cichnie - Tak sie zachowuje wtrysk ale nie wiem dlaczego akurat na ciepłym.
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez macciek 6 lip 2007, o 17:45

uuuuu no to nieciekawie, koles bedzie mial problem, niech sprowadza kolejna jak skopal sprawe ;) jakbys ktos jeszcze cos wiedzial chetnie sie dowiem ;)
macciek

Postprzez Brayan 6 lip 2007, o 18:21

No aż tak to źle to może nie jest. Jak jedziesz z mechanikiem to ci powie co i jak.
Brayan

Postprzez macciek 6 lip 2007, o 18:24

heh, wole zeby bylo idealnie, wpakowalem sie w ome B z silnikiem to generalki i tym razem nie mam zamiaru tego bledu popelnic. wole juz olac ta i poczekac na kolejna, sadze ze gdzies tam jest taka oma z pozadnym silnikiem od jakiegos dziadka co jezdzil do sklepu :)

zobaczmy co jutro powie na pewno dam znac ;)
macciek

Postprzez Brayan 6 lip 2007, o 18:34

Hmm, no pewnie jest............ Ja sie tez podobnie oszukiwałem :lol:
Brayan

Postprzez macciek 6 lip 2007, o 18:42

no dobra, ale chociaz niech bedzie taka co ma sprawny silnik, nosz kutwa przeciez wszystkie jakie sa nie moga byc zajezdzone :|
macciek

Postprzez macciek 7 lip 2007, o 09:31

wiec tak, autko ogladal dzis mechanik przez 2h
wszystko co zauwazyl to ze zuzycie etc wskazuje wlasnie na cos kolo 120k km, zadnych wypadkow czy czegos takiego autko nie mialo

co do klekotu, stwierdzil ze to jest kwestia starego oleju, ma on przejechane o 3k km za duzo pozatym to syntetyk, radzil wlac teraz polsyntetyk i nic juz nie powinno byc slychac. generalnie radzil kupowac i do 300k nie powinno byc zadnych z nim problemow + zmiana na mineralny olej przy 220k

co o tym sadzicie ? :)

/post pod postem zeby sie wyroznilo/
macciek

Postprzez Brayan 7 lip 2007, o 09:50

A powiedział co klekocze ?
Brayan

Postprzez macciek 7 lip 2007, o 09:55

mowil ze to szklanka moze tak klekotac, przy czym nie jest to jakies perfidnie glosne klekotanie, ot tak lekko stuka
macciek

Chcę kupić Omege z silnikiem 2.5dti prosze o pomoc

Postprzez kociub 7 lip 2007, o 14:45

Jak w temacie rozglądam się za omegą z tym silnikiem i za bardzo nie jestem do niego przekonany bo nigdy nie jeździłem tym autem, ani nikt z moich znajomych. Dlatego proszę o opinie o tym silniku i ogólnie o aucie z 2001-2003 roku.

Ps. Niżej jest podobny temat ale nie widzę tam żadnych konkretów.
kociub

Re: Omega C 2.5 DTI

Postprzez Pablo82 7 lip 2007, o 14:53

macciek napisał(a):witam, na dniach chce zakupic taka wlasnie ome z 2.5 DTI, 2002 rok przejechane ma 120k. przebieg realny a nie bujda na resorach jakie to sa na allegro ;)

Jak dla mnie dla mnie 5 letnie auto z przebiegiem 120 tyś to wcale nie taka okazja. ja mam 10 letnie z przebiegiem 137 tyś. Więc jeżeli spotkasz na allegro 5 letnie auto z przebiegiem 80 - 90 tyś to nie zakładaj z góry że musiało mieć cofany licznik.
Pablo82

Re: Omega C 2.5 DTI

Postprzez macciek 7 lip 2007, o 15:48

Pablo82 napisał(a):Jak dla mnie dla mnie 5 letnie auto z przebiegiem 120 tyś to wcale nie taka okazja. ja mam 10 letnie z przebiegiem 137 tyś. Więc jeżeli spotkasz na allegro 5 letnie auto z przebiegiem 80 - 90 tyś to nie zakładaj z góry że musiało mieć cofany licznik.

kupilem wlasnie 10 letnie przedtem z przebiegiem dokladnie 137 a potem musialem silnik remontowac... tak wiec sie sparzylem na tym juz i stad taka opinia zreszta w wiekszosci realna ;]
macciek

Postprzez Brayan 7 lip 2007, o 16:49

Brayan napisał(a):A powiedział co klekocze ?

Szklanka ....Po dodaniu gazu powinno na cwile cichnąć a potem na wyższych obrorach dalej powinno ją być słychać delikatnie. Jeśli tak jest to oki.
Brayan

Postprzez macciek 7 lip 2007, o 17:36

Brayan napisał(a):
Brayan napisał(a):A powiedział co klekocze ?

Szklanka ....Po dodaniu gazu powinno na cwile cichnąć a potem na wyższych obrorach dalej powinno ją być słychać delikatnie. Jeśli tak jest to oki.

ciezko powiedziec czy stuka na wyzszych bo po prostu sam silnik dziala glosniej niz to stukanie na poczatku...

tak wiec jestem za kupieniem tego, mam nadzieje ze nowy olej pomoze i nie bede musial w nim nic robic przez kolejne wiele kilometorw...
macciek

Następna strona

Powrót do Kupuję Omege