pomoc w wyborze omega b FL

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna omegi, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.

pomoc w wyborze omega b FL

Postprzez wiktoras 12 wrz 2017, o 18:37

witam mam pytania dotyczące dyferencjału oraz nagłośnienia
czy warto szukać omegi b z nagłośnieniem bose oraz jeśli go nie będzie czy warto jakoś starać się je założyć
i chciałbym jeszcze wiedzieć coś na temat dyferencjału ze względu że u kolegi mechanika był ostatnio pochwalić się znajomy omega b fl 3.0 postanowił mi pokazać co ta bestia potrafi ale mniejsza z tym chodzi mi tu bardziej o to ze miał on tam dyferencjał od omegi b mv6 w której dyfer w 45 albo 60% czy tam w iluś % jest szpera czy jakos tak :D nie za bardzo to rozumiem ale tłumaczył mi ze lepiej po prostu leci bokiem a z tego co szukałem to nie mogę nigdzie znaleźć takiego dyferencjału
wiem mniej więcej co to jest szpera ;)
wiktoras

Twoja Omega: vectra 1.8

Re: pomoc w wyborze omega b FL

Postprzez Mago104 13 wrz 2017, o 17:37

mv6 to wersja wyposażenia .Mechanicznie to to samo co reszta omeg. Jedna szpere ma inna nie ma. Co do Bose to fajna rzecz ale bez niego też da się słuchać muzyki. Wystarczy poświęcić parę godzin (i parę PLN) na wygłuszenie drzwi i Siemens też zagra całkiem przyjemnie. Moja 3,2 szpery nie ma i też bokiem bez zawahania poleci . Tylko po co...
Mago104

Twoja Omega: 2001,3.2 v6 sedan

Postprzez wiktoras 13 wrz 2017, o 19:44

słuchaj nie mowie latać cały czas bokiem ale czasami sobie można powariować świat jest dla ludzi :D a jak wygląda to z kosztami utrzymania i słyszałem ze poliuretany to standard bo oryginalne tuleje szybko giną :D
wiktoras

Twoja Omega: vectra 1.8

Postprzez Mago104 13 wrz 2017, o 21:27

Koszty utrzymania do przyjęcia. Ceny części wcale nie przerażają. Rozrząd ok 500pln klocki hamulcowe ok 100pln. Tylne zawieszenie praktycznie bezawaryjne a przód tu faktycznie tuleje są najsłabszym ogniwem co nie znaczy, że trzeba je wymieniać co miesiąc. Montujesz lemfordera i smigasz parędziesiąt tys.km. Jedynie spalanie mogłoby być nieco niższe ale w końcu 6 garów i dwieście parę koni trzeba nakarmić.W mieście 17l gazu i 12l w trasie. Podsumowując według mnie w tym przedziale cenowym nie znajdziesz bardziej komfortowego i lepiej wyposażonego samochodu niż omega.
Mago104

Twoja Omega: 2001,3.2 v6 sedan

Powrót do Kupuję Omege