omega b fl benzyna executive edition caravan

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna omegi, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.

omega b fl benzyna executive edition caravan

Postprzez Sativum 8 sty 2016, o 05:15

Witam wszystkich,

Rozglądam się za zastępstwem dla wysłużonej Astry 1.4 97'. Wracam więc do auta które marzyło mi się 10-15 lat temu - Opla Omegi B FL. Znalazłem w sieci ciekawe ogłoszenie, a jako że nie mam doświadczenia w wybieraniu aut z drugiej ręki, jak i w ogóle brak u mnie bardziej zaawansowanych zdolności mechanicznych (w tym teorii), to zwracam si e do Was o poradę n/t poniższego ogłoszenia.
http://otomoto.pl/oferta/opel-omega-3-2 ... yeclb.html

Czy znajdujecie jakieś elementy dyskwalifikujące ten egzemplarz? Czy pracownicy stacji kontroli są w stanie sprawdzić rzetelnie i gruntownie stan pojazdu, czy trzeba się zdać na pomocy zabranego ze sobą pomocnika - kolegi? Od czego zacząć?
Sativum

Twoja Omega: 2001, 3,2, caravan

Re: omega b fl benzyna executive edition caravan

Postprzez Robo 10 sty 2016, o 17:02

Drzwi prawe tylne malowane na 90%. Przebieg raczej realny ale ktoś za#ebał dywaniki. W bagażniku chyba coś się rozlało (po lewej). Ogólnie jak masz blisko to czemu nie. Na stacji powiedzą Ci czy zawias i hamulce są sprawne, wątpliwe że będą mieli kompa, w najlepszym przypadku sprawdzą ci geometrię kół. Kolega mechanik/lakiernik jest raczej niezastąpiony ;-)
Nawet jeśli twierdzisz że twoja omega jest niezawodna, doskonała i cudowna to wiedz że tutaj nikogo nie oszukasz.
MASZ OPLA - NAUCZ SIĘ Z TYM ŻYĆ
Robo
Morderator

Twoja Omega: Była B 94 x20xev

Postprzez jaggi 10 sty 2016, o 17:26

no to ja jeszcze dodam, że
lampa przednia od kierowcy jest rozszczelniona i ma wodę w środku;
zastanawiający jest też prawy fotel bo jeszcze nigdy nie widziałem przetartego, no chyba, że w angolu. :-|
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Postprzez Robo 10 sty 2016, o 17:43

Poproś o vin i wyjdzie kraj docelowy. To można sprawdzić nawet na darmowych stronach.
Nawet jeśli twierdzisz że twoja omega jest niezawodna, doskonała i cudowna to wiedz że tutaj nikogo nie oszukasz.
MASZ OPLA - NAUCZ SIĘ Z TYM ŻYĆ
Robo
Morderator

Twoja Omega: Była B 94 x20xev

Postprzez milus09 10 sty 2016, o 23:32

VIN podany w ogłoszeniu i wychodzi, że wyjechał z Russelsheim.
Można sprawdzić np. tu: http://opelvindekoder.pl/
milus09

Twoja Omega: 1999 Sedan 2.6 V6

Postprzez Sativum 12 sty 2016, o 07:11

Dziękuję za porady.

Czy ktoś z Was przeprowadzał kapitalny remont swojej omegi - w tym silnika 3.2 v6?

Jeżeli zdecydowałbym się na zakup omegi (jakiejkolwiek wersji), to zdaję sobie sprawę że bez inwestycji (remontu) się nie obędzie. Mimo że silniki 2.0 i 2.2 w benzynie odpowiadałyby mi najbardziej, to z uwagi na ich dużą popularność nie wierzę w przebiegi mniejsze niż 200-250-300 tys. Silnik v6 wydaje się tu być jednostką trwalszą, mniej wysiloną, a więc jest szansa że jeszcze parę (10?) lat pojeździ bez powodowania palpitacji serca właściciela (po założeniu instalacji LPG; to też jeden z powodów by brać nie zagazowany silnik - mniejsze jego zużycie).
Tak jak napisałem powyżej, obecny dupowóz ma silnik 1.4 8v, więc przyspieszenie nie jest dla mnie niczym istotnym (ok. 15s do 100 km/h, 12 l gazu/100 km). Rozglądam się po necie za częściami do Omegi 3.2, ale nie jest wcale tak różowo. Do 2.0 jest ich stosunkowo sporo, ale 3.2 to już problem. Macie jakieś namiary na sklep z nowymi (najlepiej oryginalnymi) częściami? Mój mechanik to trochę taki "Pan Janusz", więc trochę boję się dać mu do renowacji v6. Może macier do polecenia warsztat specjalizujący się w omegach w Poznaniu (okolicach) lub Wielkopolsce/Kujawsko-Pomorskim?
Jeszcze prośba do Was (jako znawców) - jak najłatwiej posprawdzać stan elektroniki w pojeździe? Bawić się wszystkim + kontrola komputera pokładowego (ew. błędów). Jakieś typowe usterki? (np. gnijące przewody tu i tam, wyskakująca kostka, częste przebicia tu i tam).
Sativum

Twoja Omega: 2001, 3,2, caravan

Powrót do Kupuję Omege