Kupno pierwszej Omegi B FL (benzyna)

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna omegi, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.

Re: Kupno pierwszej Omegi B FL (benzyna)

Postprzez xxxoxygen 1 wrz 2015, o 19:49

Panowie czy silnik 2,5 DTI to ten sam co M57D25 w BMW?
Jeśli tak to dlaczego ma taką złą opinie w Oplu? Czy psuje się osprzęt bo jest inny?

W BMW jest to rewelacyjny silnik, prawie bezobsługowy, to bliźniaczy motor słwnej pancernej 3.0 diesel o kodzie M57D30
xxxoxygen

Twoja Omega: 1999r B FL X30XE sedan- Manual

Postprzez wojciechu1224 1 wrz 2015, o 20:33

xxxoxygen napisał(a):Gdzie wersja poliftowa ma na panelu przycisk kontroli trakcji (czy to TC czy TC+) można jakoś sprawdzić czy ma TC czy TC+?

TC było chyba tylko do 96 albo 97r.
W polifcie są tylko TC+ (no i ESP ;) )
Przycisk znajduje się na konsoli, po prawej stronie radia, drugi od odołu.
Obrazek
http://imagizer.imageshack.us/a/img716/2331/nl7z.jpg
z lewej od góry:
grzany stołek
awaryjne
roleta tylnej szyby.
z prawej od góry:
grzany stołek
dezaktywacja czujek alarmu (ludzik)
kontrola trakcji ( w wersji z TC jest napis 'TC", w wersji z ESP jest rysunek samochodu w poślizgu)
otwieranie bagażnika.

xxxoxygen napisał(a):Panowie czy silnik 2,5 DTI to ten sam co M57D25 w BMW?
Jeśli tak to dlaczego ma taką złą opinie w Oplu? Czy psuje się osprzęt bo jest inny?

W BMW jest to rewelacyjny silnik, prawie bezobsługowy, to bliźniaczy motor słwnej pancernej 3.0 diesel o kodzie M57D30

W sumie to jest to samo. Jak bardzo to samo nie wiem - nie orientuję się ale na pewno można bez większych przeróbek wsadzić dół z m57d30 w zamian za omegowe 2.5dti
c20ne 92' - buda nie wytrzymała
x20se 94' - silnik nie wytrzymał
x30xe 00' - 30 m-cy udręki
y25dt 02' - diesel to zło
wojciechu1224

Twoja Omega: 00'/02' Bfl x30xe sedan

Postprzez xxxoxygen 1 wrz 2015, o 21:00

Wujek w 2003 roku kupił BMW e39 525d z M57D25 z rocznika 2001 z przebiegeim 100 tys, dziś ma ponad 400 tys... z silnikiem nigdy nie miał najmniejszego problemu.
Więc ciekawi mnie co jest w Omegach nie halo, że 2,5 DTI ma tak kiepską opinie... 2,5 TD Omega vs BMW TD_S (oba te same silniki z tego co wiem) róznily się znacznie osprzętem, oba miały kiepską opinie... ale M57 jest uważany za rewelacyjny silnik, przypominam że w wersji 3.0 kilkukrotnie zdobywał engine of the year i tak naprawdę do dziś (z modyfikacjami oczywiście) jest podstawowym dieslem w BMW osiągając w wersji 550d (poj. 3.0 i 3 turbiny) 381 KM.

Czy jest ktoś ze Stalowej Woli lub okolic na forum, który móglby obejrzeć tą Omegę? Pokrywam koszty paliwa i dorzucam coś za fatygę ;) (oglądający dyktuje warunki)
xxxoxygen

Postprzez ryba-c30se 1 wrz 2015, o 22:01

M57 jest uważany za dobry silnik i słusznie, ale seria N to już nie za bardzo... to te silniczki co mają rozrząd od strony skrzyni biegów, problemy z wyciągającymi się łańcuchami rozrządu itp... aczkolwiek ich serwisowanie i tak jest tańsze niż 3.0 TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TDI) z Audi, tam masz v6 a nie r6, w chuj napinaczy, ze 10 ślizgów, kilka łańcuchów, no masakra jakaś... kiedyś ze starszych roczników można było w ciemno auto w miarę kupić jakoś jeździło, najwyżej trza było oleju dolewać ale rzadko się zesrywało, teraz trzeba czytać fora i unikać ryzykownych wersji bo można nerkę stracić, żeby pokryć koszta napraw:)
ryba-c30se

Twoja Omega: Omega A 3.0 24v 1993

Postprzez xxxoxygen 2 wrz 2015, o 05:26

Racja... kiedys można było kupić 3.0d/2.5d bez większego ryzyka, jeżeli chodził cicho (bez klekotuklekotu zawieszonych wtryskow), miał moc to można go było brać w ciemno... bo nic poważnpoważnego w tych silnikach się nie psulo. Kiedyś przywiesil mi się wtrysk i silnik miał tak metaliczny stukot że nawnawet mi do głowy wtedy nie przyszło że to może być wtrysk, myślałem że panewke obrocilo... pojechałem do mechanika, powiedział że od 25 lat robi BMW i nigdy nie widział w 3.0d obroconej panewki. Skończyło się na czyszczeniu wtrysku i cała operacja kosztowała mnie 300 zł. Dziś wystarczy być posiadaczem e60 z 535d żeby poczuć co znaczą koszty napraw :).
xxxoxygen

Postprzez xxxoxygen 2 wrz 2015, o 16:00

Nie ma żadnego kolegi na forum z okolic Stalowej?

Pozdrawiam
xxxoxygen

Postprzez wojciechu1224 2 wrz 2015, o 17:25

Trafiłeś na forum na którym jest może z 10, gora 15 aktywnych osób, które są w stanie pomoc w niemalże każdym przypadku. Ale za ta jest o wiele gorzej w temacie oglądania samochodów czy nawet spotów ;-)
wojciechu1224

Postprzez xxxoxygen 2 wrz 2015, o 18:13

Rozumiem :). No, nic przecież nikogo nie można nakłaniać, każdy ma swoje życie rozumiem :).
Uważam, że ta Omega za Stalowej Woli jest warta obejrzenia ale jak okaże się padaką to się załamie bo mam 9 h jazdy z Wrocławia do Stalówki :)
xxxoxygen

Postprzez benji 2 wrz 2015, o 20:08

A ja bym Ci ją odradził,nie wiem jakoś po zdjęciach mnie odrzuca od niej.Ja wiem powiesz że są to detale i że się czepiam ale ja na takie rzeczy zwracam uwagę np.bagażnik wykładzina uwalona olejem czy czymś innym,mocowanie zderzaka nie ma ani jednej zaślepki,komora silnika zasyfiona,auto na zimówkach,na lewarku nie ma S choć auto ma przejechane tylko 219tys.,widziałem parę omeg z większymi przebiegami a S nie była nawet wytarta,no i automat w 2,5 to porażka,zbiera się troszkę lepiej niż 2,0 w manualu,także będziesz zawiedziony mocą w stosunku do bmw ;-)
benji

Twoja Omega: nie mam omegi

Postprzez xxxoxygen 2 wrz 2015, o 20:23

Zauważyłem dokładnie te same rzeczy, o których piszesz :)- wcale nie uważam że się czepiasz, to dobrze takie detale świadczą o całokształcie... Skoro całe auto wygląda na pozór ok, a detale są zjebane to znaczy że najzwyczajniej w świecie nie jest to auto zadbane a jedynie "picowane" i to nieudolnie.

Druga strona medalu jest taka, że za tą cenę ciezko wyrwać coś lepszego, jesli wynegodjował bym cenę w okolicach 6 tys to bym wziął, oczywiście jesli nie ma rażących mankamentów mechanicznych.

Powiem tak, na 3,2 manual nie mam budżetu obecnie, chcę coś tańszego 7 tyś max... a cieżko znaleść fajną Vke na dobrej opcji jak ta.

Co do osiągów porównując do e39 530d to chyba będę zawiedziony przy każdym wyborze Omegi bo żadna nie ma poniżej 8 sek z tego co mi wiadomo. Ale to szczegóły... Fakt byłoby super gdyby mi się w 8 sek zwijała Omka :)

Bardziej niż na osiągach zależy mi na wyposażeniu, a to mi odpowiada- micha była by gdyby jeszcze navi była... bo samodzielny montaż pewnie pochłonie z 1000 zł co uważam za bezsensowne.

Dzięki za opinie :)
xxxoxygen

Postprzez grzes80808 3 wrz 2015, o 20:19

xxxoxygen napisał(a): micha była by gdyby jeszcze navi była

i tak w polsce nigdy Ci działać nie będzie ;-)

a tak poza tym to czytam i nie wiem czy się śmiać czy płakać, jakie to czasy przyszły, że ludzie już bez wspomagaczy jazdy to od razu widzą się w rowie albo pod tirem ;/ ,a bez nawigacji to umierają w aucie bo do najbliższego MCdriwera nie trafią z pamięci, Świat robi się po prostu żałosny.

może należało by najpierw nauczyć się jeździć i chodzić na lekcje geografii a potem auto kupywać 8-)

kup sobie kolego lepiej beemwe bo jak tak czytam twoje wypociny to wiem już że trzy miesiące po zakupie omegi będziesz wszem i wobec ogłaszał, że omega to zardzewiały parch bez navi, uchwytów na napoje, i bez wspomagaczy jazdy, które nawet nie przyśpiesza do setki poniżej 8 sek 8-)
było
2x omega a 2.0 jedna w automacie druga manualna
2x senator b 2.6 automat jeden jeszcze w stodole
1x omega B 3.0 automat
1x 2.2 dti 2003 rok
grzes80808
Morderator

Twoja Omega: x30xe 2000 rok sedan

Postprzez xxxoxygen 3 wrz 2015, o 20:37

Człowieku jesli nie masz nic z merytorycznego punktu widzenia do przekazania to po co piszesz? Nudne życie masz? Kompleksy?

Każdy ma jakieś oczekiwania, wymagania, przyzwyczajenia forum jest od tego aby poznać doświadczenia innych.

Każda osoba, która odpowiedziała na ten post wniosła do niego coś sensownego- poza Tobą, więc daruj sobie odpowiedzi tego typu.

Co do umiejętności jazdy się nie wypowiadam bo z osobą na Twoim poziomie nie ma to większego sensu, przecież bierzesz udziały w rajdach w zimie bierzesz każdy zakręt bokiem z zamkniętymi oczami, a fakt że świat idzie do przodu poprawiając systemy bezpieczeństwa po prostu ignoruj- będzie Ci się wygodniej żyło.
Kiedyś ludzie jeździli bez wspomagania kierownicy, poduszek powietrznych itd. i też jakoś żyli, tylko zastanów się zanim coś napiszesz czy aby o to dokładnie chodzi...

BMW? Fajne auta, a gdybym dalej chciał BMW to bym pewnie kupił, ale uważam że w tym sotsunku cenowym Omega wypada lepiej poza tym chciałbym spróbować czegoś innego.
Kompleksy idź leczyć gdzieś indziej bo chciałeś zabłysnąć, a zapajacowałeś.

Zdrowia
xxxoxygen

Postprzez grzes80808 3 wrz 2015, o 20:51

xxxoxygen napisał(a):Kompleksy idź leczyć gdzieś indziej

Na razie nigdzie się stąd nie wybieram :lol: Ale ty kolego mógł byś odwiedzić powitalnie i regulamin forum ;-)
było
2x omega a 2.0 jedna w automacie druga manualna
2x senator b 2.6 automat jeden jeszcze w stodole
1x omega B 3.0 automat
1x 2.2 dti 2003 rok
grzes80808
Morderator

Twoja Omega: x30xe 2000 rok sedan

Postprzez wojciechu1224 4 wrz 2015, o 07:30

benji, tak z ciekawości spytam, o ile czytasz ten temat, w jakim czasie Twoja Czarna Perła zwija się do 100km/h? ;-)
(no chyba, że nie doczytałem w Twoim temacie :oops: )

Ja jak kiedyś mierzyłem swoją, mało profesjonalnym stoperem, to wystukało mi 9,1sek :mrgreen:

grzes80808 napisał(a):omega to zardzewiały parch bez navi, uchwytów na napoje, i bez wspomagaczy jazdy, które nawet nie przyśpiesza do setki poniżej 8 sek 8-)

nic dodać nic ująć :-)
wojciechu1224

Postprzez bodano1102 4 wrz 2015, o 08:05

grzes80808 napisał(a):a tak poza tym to czytam i nie wiem czy się śmiać czy płakać, jakie to czasy przyszły, że ludzie już bez wspomagaczy jazdy to od razu widzą się w rowie albo pod tirem

Grzes to co ja mam powiedziec? Pusta paka,tylne kola prawie w powietrzu,zadnych wspomagaczy i 350hp pod maska :mrgreen: Ale oto mi wlasnie chodzilo :devil2: Juz sie ciesze bo dzis popadalo :-D A i od roku zapierdalam bez abs-u bo kompa uwalilem i z drugim nie chce wspolpracowac a ja nie mam czasu na takie glupoty :lol:

xxxoxygen napisał(a):Powiem tak, na 3,2 manual nie mam budżetu obecnie, chcę coś tańszego 7 tyś max... a cieżko znaleść fajną Vke na dobrej opcji jak ta.

Z Twoimi oczekiwaniami i budzetem max 7k odpuscilbym
Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.
bodano1102

Twoja Omega: Dodge Ram 5.7HEMI 4x4 06 black

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kupuję Omege