Omega A - kupno - kilka pytan

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna omegi, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.

Omega A - kupno - kilka pytan

Postprzez gregoryj 17 kwi 2014, o 09:55

Witam, cześć
Mam możliwość kupienia tanio Omegi A ale ma kilka usterek.

OA sedan, rocznik 1990, silnik 2.0i 100KM (wg dowodu rej):
- obroty na cieplym/zimnym silniku faluja,ogolnie slabo trzymaja. czasami ciezko odpalic na zimnym silniku (prz aktualnych temperaturach rzedu 7stopni). Obstawiam albo uklad zaplonowy (kopulka, palec, przewody zaplonowe) albo zabrudzony bypass przy przepustnicy lub cala przepustnica zasyfiona (mam nadzieje ze wystarczy gruntowne czyszczenie. Moga byc jeszcze jakies inne przyczyny? przeplywomierz (nie wiem czy jest w tej wersji)?
Przy okazji tego pali duzo ok 17 lpg po miescie, ale jedzie w miare ok. predkosc maksymalna170-180 do uzyskania wg licznika (ktory dodaje nie wiecej niz 10 km/h przy tych predkosciach w porownaniu z GPS)
- wycieraczki dzialaja bez zarzutu na najszybszym biegu. na nizszych albo przerywanym zacinaja sie w jakims momencie albo nie wracaja do dolnego polozenia. slysze ze przerywacz tyka wiec nie wiem czy to manetka wycieraczek nie styka gdzies? czy silnik wycieraczek juz pada?
-opadniete drzwi kierowcy - z tego co sie orientowalem to nie ma tu regulacji tylko trzeba wymienic sworzen zawiasu. Da rade to zrobic bez pomocy blacharza? Czy po zdemontowaniu ogranicznika bedzie dostep do zawiasu zeby go odkrecic.
- tlucze sie na nieduzych nierownosciach z przodu - ogladalem od spodu i wydaje sie ze laczniki stabilizatora + drazki kierownicze (maly i duzy) do wymiany. wahacze narazie wykluczylem. chyba juz nic innego tutaj nie moze wyniknac?

Jakie sa roznice pomiedzy tym silnikiem (100 koni) a wersjami 115 i 122 konie? Czy jest mozliwy jakis upgrade tanim kosztem tego slabszego silnika zeby byl mocniejszy?
Z gory dzieki za podpowiedz
gregoryj

Twoja Omega: Omega A 2.0i 1991r.

Re: Omega A - kupno - kilka pytan

Postprzez dedan2412 18 kwi 2014, o 06:57

W dowodzie jest błąd od tyle.
115 c20ne
122 c20seh
z tego co pamiętam,inne tłoki,komp,elektryka.Mozna ponoć spiąć z wiązką z NE.
resztę w google.
Auto tanie to i ma swoje problemy.
Wszystko opisane na forum.
V6 czy R6,nic to,ważne że 6 garów
Byłe omegi:
A 3000 12v, A 3000 24v, A 3.0 24v diamant, B 2.0 16v Caravan, A Caravan 24v, A 2.0 GL
dedan2412

Twoja Omega: OA projekt

Powrót do Kupuję Omege