kupno omegi pomoc w wyborze

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna omegi, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.

kupno omegi pomoc w wyborze

Postprzez glebor 15 kwi 2014, o 20:22

Witam. Przymierzam się do kupna opla omegi b. DYsponuje gotówką w wysokości 4.5tys i chciałbym za tą kwotę kupić "dobry" samochód z LPG w kombi.
Szukałem wcześniej co prawda vectry, ale jak usiadłem w omedze to stwierdziłem to będzie mój samochód :DD
I teraz muszę znaneźć godny egzemplarz.
Po nieważ w necie sprzedający bardzo koloryzują stan faktyczny stwierdziłem, że nie będę przekraczał granicy województwa łódzkiego, ponieważ szkoda pieniędzy na paliwo, jeżeli okaże się jak w przypadku vectry, że 6 egzemplarzy które oglądałem (na które było mnie stać długo mi nie posłużą).
znalazłęm taki 20km od domu:
http://olx.pl/oferta/opel-omega-b-2-0-1 ... 54fff4ea9d

Niestety klima do nabicia ... albo nie tylko ...
reszta sprawna, silnik ma być suchy, gaz sekwencja, ele szyberdach, ele przednie szyby, reszta w opisie sprzedający twierdzi, że rdza minimalnie zaczyna atakować tylne nadkola - są jedynie 2 strupy można to zdrapać i zaprawić.

Ja napewno umyłbym w takim oplu nadkola od wewnątrz i pomalował je barankiem lub czymś w podobie i by mi nie przebijała dalej korozja, jak odetnę dopływ tlenu. Zewnętrznie wosk chyba też dobrze zabezpiecza przed korozją.

Jak myślicie warto oglądać. czy za droga jak na ten stan? gaz montowany w 2010r. butla ważna jeszcze 6 lat.
glebor

Twoja Omega: jeszcze poszukuje

Re: kupno omegi pomoc w wyborze

Postprzez Robo 15 kwi 2014, o 20:56

Dupy nie urywa.

Przód robiony, tył też do poprawy. Bajkę o nadkolach wkładamy między bajki ale to opel.
20 km nie majątek możesz to zobaczyć (żeby pomacać, rynek wybadać) ale ja bym poszukał jeszcze. 8-)
Nawet jeśli twierdzisz że twoja omega jest niezawodna, doskonała i cudowna to wiedz że tutaj nikogo nie oszukasz.
MASZ OPLA - NAUCZ SIĘ Z TYM ŻYĆ
Robo
Morderator

Twoja Omega: Była B 94 x20xev

Postprzez benji 15 kwi 2014, o 21:00

Dokładnie,poszukaj już coś po małym lifcie tzn.pełne zagłówki itp.za tą kasę spokojnie coś znajdziesz.
benji

Twoja Omega: nie mam omegi

Postprzez glebor 15 kwi 2014, o 22:02

Oglądałem dzisiaj taką omegę:
http://olx.pl/oferta/opel-omega-2-0-lpg ... a896092abe

W ogłoszeniu igiełka i cacuszko taki byłem zadowolony, a tu realia:

http://pokazywarka.pl/omcia135790987654321/

Ale poza rdzą wszystko mechanicznie wszystko ok. Ponoć reduktor jest do wymiany bo pali się check, ale tylko na LPG facet wyłączył silnik, i odpalił benzynę i się nie zaświecił check. Mówi, że wymieniał membranki , ale trzeba reduktor wymienić, bo się skończyła regulacja na śrubie - to przypadkiem nie jest LPG 1 gen? bo coś z jakąś śrubą kojarze, że była 1 gen.
CO do stanu mechanicznego klima, wszystko chodzi, ele szyberdach wszystkie szyby, lewarek zmiany biegów bardzo pewnie żadnych luzów, opony z bierznikiem, alufelgi, klocki hamulcowe przód 75% tył 40%, wycieków z silnika brak, porywa zaworów na sylikonie niestety - oszczędność. Była robiona usszczelka pod głowicą, ciekawe czy była planowana głowica... aha auto ma nowy wydech cały oprucz kolektora. środek łądny, zadbany, fotele kubełkowe richardo czy jakoś tak super trzymają! na jeździe próbnej mi się podobało. Silnik nie rwał jakoś szczególnie i było czuć jakieś drgania na sprzęgle, facet mówił, że poduszka może być sparciała. Hm. instalacje elektryczną sprawdzałem co mogłem wszystko działało.
auto fajne tylko ta korozja... zastanawiam się czy mimo to nie warto zaryzykować. Ile mogła by kosztować naprawa tych zardzewiałych elementów, żebym mógł pokazać się w śród znajomych i żeby to jeszcze posłużyło z 3-4 lata?
Co o niej myślicie? Aha z tego co się przypatrzyłem zauważyłem pomalowane tylko prawe tylne drzwi. Reszta wydaje się być w oryginalnym lakierze. Komputer OBD2, instalacja lpg BING wspomaganie sprawne, na skręconych kołach nic nie stuka itd. nic nie cieknie z silnika z grubsza to tyle, podłoga w brew pozorom zdrowa. Trochę łapy silnika miały nalot rudej ale to by się dało bitexem i druciakiem zrobić. Zawieszenia nie tłukły ładnie tłumiły.
glebor

Postprzez krycha 16 kwi 2014, o 12:07

przegonienie rudego we własnym zakresie jakieś 150-200zł albo u lakiernika 300-400 za element. policz sobie to Ci wyjdzie.
i ten gaz... w dolot to róźnie bywa. ja bym szukał z sekwencją .
krycha

Twoja Omega: 1998 Kombi 3.0 v6 pb + lpg

Postprzez glebor 16 kwi 2014, o 22:50

No właśnie też myślę nad sekwencją, bo raz, że silnik ma zdrowiej, dwa - troszkę mniej pali, Mam pytanie jeszcze do was jakie mogą być koszty naprawy uszkodzonej klimatyzacji?
Tak od - do, albo jakby mógł ktoś napisać jakie są orientacyjne ceny za używane sprawne podzespoły układu klimatyzacji
Wiem, że w aucie wymieniona została chłodnica. więc nie wykluczone, że do roboty jest skraplacz i/lub sprężarka,
A może ktoś będzie wiedział, bo chcąc sprawdzić czy w ogóle układ klimatyzacji wykazuje ciśnienie i nie ma gdzieś dziury w skraplaczu można wpiąć się w przewody do klimy przez zrobione lub kupione jakieś przejściówki i nadmuchać ją kompresorem do pompowania kół (wiem, że nie będzie chłodzić, ale chciałbym sprawdzić czy jest szczelna i czy w ogóle da i opłaca się nabić ciśnienie w klimie na test myślę, żeby podać jej z 10 barów jak można ją nabić powietrzem, a klimę z tego co pamiętam nabija się do 15-16bar)
glebor

Postprzez jaggi 16 kwi 2014, o 23:50

jak dobrze poszukasz to w sekwencji znajdziesz nawet młodszą :roll:
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Powrót do Kupuję Omege