Rozsądny diesel w Bfl

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna omegi, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.

Rozsądny diesel w Bfl

Postprzez Ludacris 1 gru 2013, o 21:45

Witam. Ostatnio buszuję trochę po aukcjach w poszukiwaniu jakiegoś rozsądnego cenowo smolucha w budzie Bfl.
Z tego co widzę to pchano tam 2.0, 2.2 i 2.5 Jeśli coś jeszcze to po prostu nie zauważyłem i w sumie nie biorę pod uwagę wynalazków.
Jakie są Wasze opinie na temat 2.0 i 2.2? Technologicznie to niby to samo i sporo argumentów przemawia raczej za 2.2, ale 2.0 jest chyba starszej gen (jak dla mnie to plus bo chyba mniej do zjebania - aktualnie latam VW 60KM 1.9D bez turbo i chciałbym tak bezawaryjną Omę).
O 2,5 sporo się nasłuchałem i raczej mnie on jakoś nie interesuje. Fale Dunaju z głowicy przy byle korkach z lekko podjechaną Wisco z deka mnie odpychają.
Ujmę rzecz tak... Robię spore roczne przebiegi i nie mam ochoty stać w środku zadupia z choinką na tablicy.
Pominę całkowicie spalanie. To nie istotne, ważne aby ropa.
Im mniej skomplikowany tym lepiej. Im niższe koszty napraw i eksploatacji tym lepiej. Ma klekotać, mam mu pomagać nogami przy podjazdach lub przy wyprzedzaniu, ale po scholowaniu ma go naprawić Pan Rysiek za trzy piwka, lub sam w szczerym polu ulepię coś z drucika, śliny i włosów.
Zdaję sobie sprawę, że gama silnikowa w B nie powala na kolana, ale może jest jakiś złoty środek.
Samochodu z lpg nigdy nie miałem (sama pb i smoluchy) i w sumie nie chcę. Wiem, że moc i bla bla. Najeździłem się i na codzień chodzę w kapciach więc klekot wskazany.
Proszę o opinię. Pozdrawiam
Ludacris

Twoja Omega: Vento 1.9D

Re: Rozsądny diesel w Bfl

Postprzez neket 2 gru 2013, o 06:39

Ludacris napisał(a):VW 60KM 1.9D bez turbo i chciałbym tak bezawaryjną Omę

nie no, dzieki :) rozpoczynam dzien z usmiechem na twarzy
lepsze to chyba tylko vw 1.6D bez turbo (sam szukalem, nie znalazlem nic zdatnego do jazdy)

nie ma czegos takiego jak co najmniej 10 letnia bezawaryjna omega
niestety jesli omega => grzebanie, grzebanie, grzebanie i koszta
LPG: SEKWENCJA BRC; KOMP SEQUENT 24;

http://www.ulgawcierpieniu.pl -> sprawdź może będziesz mógł pomoc :)
neket

Twoja Omega: B kombi 99' 2.0 16V

Postprzez KAFARMAN 2 gru 2013, o 10:46

Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez Maro 2 gru 2013, o 17:43

3.0 v6 albo 3.2 v6 pb, wstawisz dobra sekwencję, rozrząd, aluminiowe pokrywy z vectry i nie zaglądasz parę lat. A jak uparłeś się na diesla to tylko 2.5 DTi mimo, że masz taką opinię ale pozostałe mają jeszcze gorszą. Jeżeli szukasz w podobnej awaryjności co masz teraz to... nie kupuj Omegi, bo nic więcej nie ma do polecenia.
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez Ludacris 4 gru 2013, o 21:34

Cóż... Tego to się nie spodziewałem :cry:
Przemyślę jeszcze temat zmiany auta i skalkuluję remont mojego 60KM waryiata :lol: Może nie ma co się pchać w nowszy syf. Jest jeszcze temat ambicji... Miałem A, miałem B, więc jak młodzik na dicho chce zaliczyć wszystko w zasięgu ręki. Boję się tylko, że trafię na rzeżączkę, która na dodatek doi mnie ciągle z oszczędności :lol:
Dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Pozdrawiam :drunk:
Ludacris

Twoja Omega: Vento 1.9D

Powrót do Kupuję Omege