2,5 TD vs 2,5 T D S

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna omegi, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.

2,5 TD vs 2,5 T D S

Postprzez chełas 21 sie 2007, o 18:34

mam prośbe chciałbym aby w tym temacie uzyskac informacje o tych silnikach. Kolega z niemiec mi powiedział że silnki BMW montowane w omegach sa awaryjne więc chce sie więcej o tym dowiedzieć i czy wogóle to prawda.Każdy kto wie coś na ten temat niech pisze ....pozdrawiam
Ostatnio edytowano 22 sie 2007, o 13:01 przez chełas, łącznie edytowano 1 raz
chełas

Re: 2,5 TD vs 2,5 TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TDS)

Postprzez PWS 21 sie 2007, o 18:39

Fakt Omega w dieslu do super niezawodnych nie należy, ale nie jest tez beznadziejna. Zaraz zarzucę zdjęcia TDSa i TD to zobaczysz różnicę w montowaniu turbiny
Obrazek BMW
Obrazek Opel
TDSach po przełomie roku 94' montowano już zawór EGR
Ostatnio edytowano 21 sie 2007, o 18:46 przez PWS, łącznie edytowano 1 raz
PWS

Postprzez CaponeAl 21 sie 2007, o 18:43

Oj chłopie a funkcję szukaj znasz?
Tu o silniku 2,5 TD powiedziano już prawie wszystko.
Jak BC to zobaczy to się źle skończy. :-)
A co do awaryjności to zależy jak trafisz. Jak będziesz dbał i nie kupisz zajeżdżonego to będziesz zadowolony. Prosta zasada.
CaponeAl

Twoja Omega: 2003, 2.5DTI kombi automat

Postprzez PWS 21 sie 2007, o 18:50

Chełas to zmień tytuł na 2.5 TD vs. 2.5 TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TDS)
do tego sie nie przyczepi, a tylko wątpliwości rozwiejemy, aha tam do drugiego zdjęcia to dołóż jeszcze głowicę i pokrywę zaworów
PWS

Co z Tymi silnikami BMW w Omegach?

Postprzez chełas 22 sie 2007, o 10:29

mozecie napisac o nich troche. co sie w nich często psuje czy wogóle sie psuje.? ;-)
chełas

Postprzez chełas 22 sie 2007, o 13:05

dzięki PWS a jakbys miał doradzić to który lepszy.....chodzi mi o to żeby wytrzymał jak troche przycisnie ;-) i ogólnie osiągi i elastyczność sie liczą
chełas

Postprzez SENATOR 22 sie 2007, o 20:10

a mozesz edytowac POSTY?????? :-x
Unikatowy SENATOR DEEP BLUE
SENATOR

Twoja Omega: 3rok renowacji Senator B C40XE

Postprzez ILKU 22 sie 2007, o 20:46

chełas napisał(a):dzięki PWS a jakbys miał doradzić to który lepszy.....chodzi mi o to żeby wytrzymał jak troche przycisnie ;-)

Przyciskanie w tych silnikach może sporo kosztować... :lol: :lol: :lol:
ILKU

Postprzez PWS 23 sie 2007, o 08:20

Dokładnie, już był tu taki co pisnął i korbowód wyleciał bokiem, a wtedy nieszczęście gotowe. Jak u nas silnik poszedł to od razu most zablokowało, a wyobraź sobie taką sytuacje przy 200 km/h, po prostu ŚMIERĆ. Ogólnie TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TDS) oznacza Turbo Diesel Sport, ale to raczej nie ma z tym nic wspólnego. Często pada pompa wody (łamią się plastikowe łopatki), słychać często, że łańcuchy się wyciągają, że trudno ją odpalić na ciepło (w TD i w TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TDS)). Powiem Ci słowa, które powiedział mechanik: Ten silnik jest dla kogoś kto lubi czasem podłubać przy samochodzie, bo głupia wymiana świec to minimum godzina. I to jest racja :-)

Jak już powstał taki temat to wyjaśnimy ten temat do końca, by każdy kto wejdzie w opcję SZUKAJ mógł znaleźć odpowiedź na pytania:

Czesć.

Potrzebuje pomocy, przeszukalem forum i nie znalazłem, a wiem ze jak napisze nowy watek to mnie zjedzą.Mam od m-c omege B 94, 2,5 TD w kombi.Chcę niebawem wymienić plyny, ale nie wiem ile i co sie wymienia. Mógłbyś mi doradzić?
Chcę wymienić olej-ile litrów muszę kupic?Jaki doradzasz?
płyn w chłodnicy- ile litrów i jaki?
płyn wspomagania- ile i jaki?
płyn hamulcowy- ile i jaki?

Do tego jakie świece żarowe kupić, jakiej firmy ?

Czy filtry kabinowy,oleju i powietrza mogą być z Filtronu?

dzeki za pomoc

pzdr
mkarach

Więc tak, oleju mechanik na pusty silnik kupił 8 litrów, instrukcja mówi, że ma pojemności 6.5 litra. Kupił Shella jakiegoś wzmocnionego do dieslów o dużej mocy, jakieś tam dodatki ma specjalne i inne bajery. Instrukcja mówi, że Omega 2.5 TD ma w manualu 10.2 litra płynu chłodzącego, w automacie ma 10. Reszty nie wiem. Co do filtrów, po zmianie z Filtrona paliwa i powietrza na Boscha (Te Filtrona miały przejechane 500km) spalanie na postoju spadło o 0.2 litra. Może reszta wie wiecej to zrobimy z tego temat bardzo praktyczny i użyteczny :beer:
PWS

Postprzez Macek 24 sie 2007, o 21:07

:idea:
Ostatnio edytowano 30 sie 2007, o 17:55 przez Macek, łącznie edytowano 1 raz
Macek

Postprzez PWS 25 sie 2007, o 09:25

Co do takich a'la grudek smaru w rurze z napisem turbo diesel, to nie jest smar tylko olej silnikowy. Mechanik wczoraj powiedział, że turbina przy dużych obciążeniach może puszczać, a to co wywala to jest po prostu olej jaki znajduje się w silniku
PWS

Postprzez chełas 25 sie 2007, o 09:48

aj nie podobna mnie sie to wszystko :-P....."ktoś kupił se Diesela i udaje że ma samochód" ;-)
chełas

Postprzez PWS 25 sie 2007, o 09:56

Do kogo to było ???
PWS

Postprzez bc30se 25 sie 2007, o 10:18

chełas napisał(a):aj nie podobna mnie sie to wszystko :-P ....."ktoś kupił se Diesela i udaje że ma samochód" ;-)

w pełni się zgadzam :mrgreen:
bc30se

Postprzez PWS 25 sie 2007, o 10:20

Bc o co Wam chodzi, to nie mój syn te dwa ostatnie posty pisał tylko jego tata, więc nie rozumiem tego wcale co to za aluzje ??
PWS

Następna strona

Powrót do Kupuję Omege