Diesel czy LPG? 2.0 vs. 2.5 vs. 2.5TD

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna omegi, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.

Diesel czy LPG? 2.0 vs. 2.5 vs. 2.5TD

Postprzez danello 7 cze 2010, o 21:03

Witajcie Panowie!
Coś tam zbieram powoli kasę i zaczynam rozglądanie się za Omegą B.

Mam do Was tutaj zgromadzonych pytań kilka :)
Chciałbym kupić omegę w miarę ekonomiczną. :lol: Tak, tak dobrze czytacie dlatego zastanawiam się czym jeździ się taniej, czy dieslem 2.5 czy może LPG? Z tego co wyczytałem, tj. z raportów spalania wielu ludzi, taniej wychodzi LPG.

Drugie pytanie - jeśli już skusiłbym się na LPG (opory mam straszne bo gazu nie lubię no ale przy obecnych cenach benzyny to już wole truć silnik) czy lepszy będzie 2.0 czy 2.5? Wyczytałem, że różnice w spalaniu są niewielkie - litr, dwa, ale moc nieporównywalna, w sumie wiem coś o tym. Mój 1.8 115KM jest mułem i to wszystko. Jeśli jednak oszczędniejsza jazda byłaby mulastą 2.0 to może warto takiego auta szukać?

Jak wygląda awaryjność 2.5TD, 2.0 i 2.5 LPG? Na co zwracać uwagę? Chciałbym kupić auto dobrze wyposażone i w miarę tanie. Omegi spełniają jedynie moje wymogi, z resztą innego auta nie chcę:)

Z góry dziękuję za odpowiedzi... sensowne odpowiedzi Panowie :mrgreen:
danello

Re: Diesel czy LPG? 2.0 vs. 2.5 vs. 2.5TD

Postprzez Div 7 cze 2010, o 21:26

Sensownie:
2.5TD - silnik z BMW owiany złą sławą, często pękają głowice - znajomy robił 2razy? Jeśli masz dostęp do zupy to sobie kup klekota. Choć szukanie niezajechanego będzie długie.
2.0 16v? czyli forumowy kochany benzyniak - Chyba najbardziej nieudana jednostka w tych samochodach. Pali i tak 12 i ma problemy z trawieniem gazu, często sypią się czujniki wałka i inne duperele.
2.5? Po co znowu różnica w spalaniu litra, no 2litrów. A 41km mniej od 3.0. Vka ogólnie dobrze trawi gaz, byle sekwencję, dobrą sekwencję.
LPG NIE PRZYCZYNIA SIĘ DO UWALANIA SILNIKA! Paliwo jak paliwo, ważne aby dobrze je podawać. Litości Ty moja z mitami i hitami.

Chcesz dobrze, kup sobie 3.0 raz a dobrze. Z LPG na pokładzie, zadbaną a nie na handel zrobioną. I się nie napalaj na pierwsze lepsze.
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Jest może 200km, dalej wieje nudą.....
Div

Twoja Omega: B 98 3.0 v6 mv6 + Rudy

Postprzez RAFALSKI 7 cze 2010, o 21:28

danello napisał(a):(opory mam straszne bo gazu nie lubię no ale przy obecnych cenach benzyny to już wole truć silnik)

danello ale bzdury opowiadasz. Jakie trucie... Przy dobrej instalacji LPG z silnikiem nic sie nie dzieje. I to nie tylko w "niesmiertelnym" C20NE, ale np. w VW 1.8T - gdzie jest 5 delikatnych zaworow na cylinder i do tego turbo. Trzeba po prostu zalozyc porzadny sekwencyjny gaz (nie taki najtanszy) w dobrej firmie a nie u kowala jakiegos 8-) Nie powtarzaj mitow opowiadanych przez tych co sie boja LPG. To jest analogiczna sytuacja jak z ASB - przeciwnikami sa z reguly ci co nigdy nie jezdzili i maja najmniej do powiedzenia 8-) Poza tym masz dalej przyjemnosc sluchania pracy benzyniaka ;-)
RAFALSKI

Twoja Omega: BMW E36 '97 M43B18

Postprzez danello 7 cze 2010, o 21:31

Ok, tylko zauważ, że ja celuję już w zagazowaną wersję a nie kupowanie benzyny i gazowanie jej :)
danello

Postprzez gross57 7 cze 2010, o 21:35

O awaryjnosci poszczegolnych silnikow mozesz poczytac na forum bo jest sporo. Poniewaz masz 1,8 a nie 2.0 (choc dalej nie rozumiem czym one sie roznia......) odniose sie do 2.0. Jesli uwazasz ze te 115KM w A jest mulowate to wsiadajac do 2.0 w B sie zaplaczesz. 2.0 w B gorzej sobie radzi niz w kascie A.
Ja bym wybral gaz w 2.5 albo nawet w 3.0 :mrgreen: Dobrze zalozony i dobry gaz,nie bedzie Ci psul silnika i nie bedzie tez zabieral duzo mocy (jesli w ogole)
Co do roznic spalania to zalezy od nogi,miasta tego czy jest ASB czy manual itd. No ale jak sie uwaza to nie jest zle.

2.5TD bym odradzal,co prawda jest tu kilku ktorym ten silnik sie nie sypie,ale wiecej slyszy sie raczej zlego niz dobrego na jego temat. A jesli juz sie cos nie daj boze wysypie to sa wieksze koszta niz w benzynie.

Takie sa moje odczucia i spostrzezenia
Obecnie w Brnie
areua jaiba
gross57

Twoja Omega: jakies A w dalekich planach

Postprzez danello 7 cze 2010, o 21:39

3.0 z tego co wyczytałem już sobie łyka więc smoka ogromnego nie chcę. W zupełności wystarczała by mi 2.5. Automatycznej nie chcę bo jest nudno wtedy w aucie i mieć nie zamierzam - nie skłonicie mnie :lol:
danello

Postprzez RAFALSKI 7 cze 2010, o 21:45

No spoko, to poszukaj takiej z dobrym gazem. Musisz dobrze popatrzec i tak jak pisze Div:
Div napisał(a):Chcesz dobrze, kup sobie 3.0 raz a dobrze. Z LPG na pokładzie, zadbaną a nie na handel zrobioną. I się nie napalaj na pierwsze lepsze.

danello napisał(a):3.0 z tego co wyczytałem już sobie łyka więc smoka ogromnego nie chcę. W zupełności wystarczała by mi 2.5.

A z tego co ja wiem to 3.0 wcale nie pali jakos duzo wiecej niz 2.5 a mocy wiecej. Jak dla mnie tylko 3.0 jesli miedzy tymi dwoma sie rozchodzi.
RAFALSKI

Postprzez gross57 7 cze 2010, o 21:47

No i przy 2.5 lapiesz sie na nizsza stawke ubezpieczeniowa co w naszym wieku (jesli dobrze kojarze) moze zaoszczedzic kilka stowek.
Obecnie w Brnie
areua jaiba
gross57

Postprzez KAFARMAN 7 cze 2010, o 21:48

Div napisał(a):Chcesz dobrze, kup sobie 3.0 raz a dobrze. Z LPG na pokładzie, zadbaną a nie na handel zrobioną. I się nie napalaj na pierwsze lepsze.

święte słowa :-) a i wyposażenie przeważnie ciekawsze w 3.0
Edit:
gross57 napisał(a):No i przy 2.5 łapiesz się na niższą stawkę ubezpieczeniowa co w naszym wieku (jeśli dobrze kojarzę) można zaoszczędzić kilka stówek.

w pzu np. powyżej dwóch litrów pojemności płacisz tak samo ;-)
Nie wiem jak w innych bo nie pytałem
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez RAFALSKI 7 cze 2010, o 21:52

KAFARMAN napisał(a):w pzu np. powyżej dwóch litrów pojemności płacisz tak samo ;-)
Nie wiem jak w innych bo nie pytałem

Ja jestem w Hestii i z tego co pamietam tez jest tak jak piszesz.
RAFALSKI

Postprzez danello 7 cze 2010, o 22:09

To ile pali 3.0 a ile 2.5? 3.0 to chyba jednak za duży silnik dla mnie. Jeszcze nie jestem tak doświadczonym kierowcą żeby śmigać z takim silnikiem. 2.5 w zupełności by mi wystarczył.
Czyli z tego co czytam 2.5 ma mieć tylko i wyłącznie sekwencję, nie zwykły gaz?
danello

Postprzez Div 7 cze 2010, o 22:17

Gadanie na RÓŻNICE 100zł W OC NA ROK jest śmieszne! boże, za senatora płace 402zł w PZU!.......... 91 rocznik 3.0.
Ile Palą jednostki: 2.0xev conajmniej 12-14miasto i więcej.. 2.5 jest wnerwiające, ale widocznie musisz się sam o tym przekonać że to nie to. Pali od 15 do 25. 3.0 pali od 16 do 25. MOJE 3.0 w sekwencji umie zjeść od 15litrów gazu w mieście do 30. Rozumiesz? noga to noga. Chcesz omege, kup omegę, a jak uważasz że to wszystko dużo, to kup sobie Swetra.

PS: Dla porównania Berlingo 1.6 w sekwencji zjada 12litrów, czy głaskasz czy kopiesz po gazie. A to nie jedzie tak czy owak.

Zwykły gaz napędza kuchenki nie samochody.
Nie ma czegoś takiego jak doświadczony ten co jeździł 2.0 przez 20lat. nazwiesz go doświadczonym a ten w 3.0 zabije sie na 3zakręcie. Nie kupisz, nie ujeździsz, to sie nie nauczysz. wystarczy rozsądek i respekt dla tego samochodu z tym silnikiem.
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Jest może 200km, dalej wieje nudą.....
Div

Twoja Omega: B 98 3.0 v6 mv6 + Rudy

Postprzez Brayan 7 cze 2010, o 22:19

danello napisał(a):To ile pali 3.0 a ile 2.5?

Zależny czyj :lol:
Nie daj sie oszukać, miedzy 2,5 a 3,0 jest różnica w spalaniu 1,5-2 l , miedzy 2.0 a 2,5 podobnie to juz masz 4 l róznicy. Niby nic a jednak. Moze przesadzam ale moja krowa spala 16 l gazu w mieście a ja nie pałuje w mieście bo nie ma gdzie
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez gross57 7 cze 2010, o 22:39

Div napisał(a):za senatora płace 402zł w PZU!

Div gdy kupowalem ome solidnie sie rozgladalem ile MNIE wyniesie OC,gdybym zarejestrowal ja na siebie tylko to bym placil 2300zl rocznie.... Gdy rok pozniej sprawdzalem ile na tamten czas bym placil za C20NE i ile za C30SE (1980zl i circa2400) to myslalem ze sie poplacze.... Ja wiem ze niektorzy tu maja max znizki itd. Ale czesc z nas placi wzwyzki za wiek i krotki okres posiadania prawka. I niestety to nie jest 100zl roznicy. Jesli 2.5 i 3.0 lapie sie w ta sama stawke to okej. Alu juz roznica miedzy 2.0 a 2.5 w ubezpieczeniu gdy ma sie nascie lat moze byc kolosalna....

Mimo to 2.0 nie wizialbym drugi raz,czy to w B czy w A. Wolalbym cos mocniejszego
Obecnie w Brnie
areua jaiba
gross57

Postprzez danello 8 cze 2010, o 09:52

Powiem Wam, że teraz już zgłupialem... Myślałem, że 2.5 pali sobie te 11 - 15lpg przy spokojnej (emeryckiej :lol:) jeździe a Wy mi tu piszecie że aż tyle... Co do ubezpieczenia to mnie nie obchodzi bo i tak rejestruje na wspoł z tata a on ma max znizek.
danello

Następna strona

Powrót do Kupuję Omege