przerywa podczas jazdy na gazie

Tu zamieszczamy problemy oraz pytania dotyczące instalcji gazowych

przerywa podczas jazdy na gazie

Postprzez Godlech 7 wrz 2013, o 20:11

Witam.Opel omega B 2.0 16V z 1997r gaz BRC sekwencja.Problem polega na tym,że auto jak jest zimne czyli do 90 stopni chodzi równo na benzynie i na gazie.Powyżej tej temperatury na benzynie ok lecz na gazie zachowuje się jak by paliła na trzy świece.Są momenty że zajarzy i pali na cztery gary lecz po chwili znowu przerywa.Co może być tego powodem?Filtry zmienione na nowe,świece nowe przewody i cewka również,krokowy i przepustnicy również.Aha ciągle pokazuje błąd 115 czujnik temp.silnika ale on też jest nowy.Proszę o fachową pomoc.
Godlech

Twoja Omega: 1996 2,0 16v ecotec sedan

Re: przerywa podczas jazdy na gazie

Postprzez Przemek01974 7 wrz 2013, o 20:56

Najpierw sprawdź przyczynę nie palenia na 1 garze.Sprawdź który nie pali i spróbuj zamienić świece.To że są nowe wcale nie oznacza że nie jest trzepnięta.Sprawdź też czy te świece są dobrze dobrane.Nie mam doświadczenia z gazem,ale z tego co się orientuje ma on wyższą temperaturę spalania niż benzyna i świece muszą mieć inną ciepłotę.
OPEL-WIR LEBEN AUTOS
Przemek01974

Twoja Omega: 1999r.2,2 16V kombi

Postprzez neket 8 wrz 2013, o 08:00

1.wiece powinny byc standardowe
2.zby nie bylo problemow swiece i przewody zawsze tylko i wylacznie NGK
3.cewka powinna byc oryginalna, rzadko sie uwala ale jak juz zmieniac to na ori uzywke
4.czujniki wystepowaly w 2 rodzajach w zaleznosci od rocznika (inny zakres rezystancji). u ciebie trzeba by podpiac pod kompa i zobaczyc co pokazuje na zimnym i na cieplym (jakie temp albo napiecia)
5. tak jak pisal przedmowca musisz sprawdzic czy to wina pracy konkretnego wtrysku czy beznadziejna praca calej gorupy (na cieplym nie wyrabiaja przy niskich czasach wtrysku i silnik nierowno pracuje)

zeby to sprawdzic kombinierkami zaciskaj wezyki i zobaczysz ktory wtrysk kuleje

jakie masz wtryski ?? pewnie pomaranczowe brc ale z jaka naklejka ??
LPG: SEKWENCJA BRC; KOMP SEQUENT 24;

http://www.ulgawcierpieniu.pl -> sprawdź może będziesz mógł pomoc :)
neket

Twoja Omega: B kombi 99' 2.0 16V

Postprzez Godlech 8 wrz 2013, o 16:23

Dziękuję za szybką pomoc sprawdzę powyższe porady i dam odpowiedź
Godlech

Twoja Omega: 1996 2,0 16v ecotec sedan

Postprzez darionahar1 17 wrz 2013, o 18:00

Miałem podobny problem i wszystko działa
darionahar1

Twoja Omega: 1988r

Postprzez psychol 16 paź 2013, o 18:53

darionahar1 napisał(a):Miałem podobny problem i wszystko działa

a mógłbyś napisać jak rozwiązałeś ten problem??mi omega nie paliła na jeden gar, przewody i świece kwalifikowały się do wymiany (zmienione na boscha) i strasznie przerywa mi na gazie...może coś doradzicie??
psychol

Twoja Omega: 1996 2.0 16v SEDAN

Postprzez zajac 15 mar 2014, o 22:17

Pierwsza zasada do gazu to świece z jedną elektrodą, mocniejsza jest wtedy iskra i w ogóle. Trzeba sprawdzić połączenia na stykach, bo jak wiadomo silnik pluje wszystkim. Polecam sprawdzenie właśnie styków wszystkiego przy gazie czyli: przy zaworze odcinającym, przy filterku, reduktorze i na wtryskach gazu i je sprawdzić, bo może jak się rozgrzeją zamiast działać lepiej, działają gorzej.
Ja kiedyś miałem taki problem z gazem, może mało związany, ze jak deszcz padał to gasła mi nawet w trakcie jazdy. Powodem okazała się uszczelka pod szybą i całą woda leciała mi na silnik i na świece i trzeba było się zatrzymać wyjąć fajkę/ki i albo szmatę aby wodę wciągnęła albo kompresor aby wydmuchał.
Inną sprawą jest, ze gdy autko się rozgrzeje i w czasie zmiany na gaz, gdzie powinno się to odbywać jak obroty spadają to auto gaśnie to wina wtrysków jest i są wtedy do wymiany.
zajac

Twoja Omega: 1997 2.0 16V srebrny sedan

Powrót do LPG